21 LISTOPADA 2021

Szkurat na podium! Siódme miejsce Marcisz

Daria Szkurat stanęła na podium ostatniego dnia zmagań w zawodach juniorskich FIS w Gaellivare. Reprezentantka Polski wywalczyła trzecie miejsce w biegu na dystansie 10 km techniką dowolną. W czołowej "10" zamledowała się również Karolina Kukuczka, która rywalizację w Gaellivare zakończyła na szóstej pozycji. Wśród juniorek triumfowała Szwedka Therese Patomella, na drugim stopniu podium stanęła jej rodaczka Elina Henriksson.

W zawodach FIS w Gaellivare trzy miejsca na podium w biegu na dystanie 10 km łyżwą zajęły reprezentantki godpodarzy. Zwyciężyła Frida Karlsson. Druga była Ebba Andersson, a na trzeciej pozycji uplasowała się Moa Olsson. Lokatę w czołowej "10" rywalizacji seniorek wywalczyła Izabela Marcisz, która zajęła siódme miejsce.