2 GRUDNIA 2022

Świetny start i życiówka Dominika Burego w PŚ

Dominik Bury zajął 18. miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną w Pucharze Świata w Lillehammer. Izabela Marcisz w rywalizacji na tym samym dystansie uplasowała się na 39. pozycji. Oboje zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej. Bury - 46, Marcisz - 12. W Lillehammer wystartowali także Kamil Bury, Sebastian Bryja i Robert Bugara.

- Liczę na miejsce Izy w TOP25, Dominik powinien znaleźć się w trzydziestce. Kamila stać na niespodziankę i zdobycie punktów pucharu świata. Robert i Sebastian są tutaj by zdobywać doświadczenie – mówił przed biegiem trener kadry Lukaš Bauer.

Przewidywania szkoleniowca nie do końca się sprawdziły. Marcisz rozpoczęła dobrze i do połowy dystansu biegła na TOP25. Skończyło się 39. lokatą. Warto jednak dodać, że był to czwarty występ Polki w tym sezonie w pucharze świata i po raz czwarty zdobyła punkty.

Dominik Bury, który w miniony wtorek świętował 26. urodziny, rozkręcał się z każdym kilometrem i coraz mocniejsze tempo utrzymał do mety. To jego najlepszy indywidualny występ w karierze w Pucharze Świata. Pozostali Polacy punktów nie zdobyli.

MIEJSCA POLEK W BIEGU NA 10 km TECHNIKĄ DOWOLNĄ:

39. Izabela Marcisz

MIEJSCA POLAKÓW W BIEGU NA 10 km TECHNIKĄ DOWOLNĄ:

18. Dominik Bury
63. Kamil Bury
75. Sebastian Bryja
76. Robert Bugara

W sobotę w Lillehammer sprinty techniką dowolną. W niedzielę biegi ze startu wspólnego na 20 kilometrów techniką klasyczną.

Źródło: PZN