26 MARCA 2022

Skinder i Bury mistrzami Polski na dystansach klasykiem

W sobotę, 26 marca 2022 roku na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem narciarze rywalizowali o medale w Mistrzostwach Polski na dystansach techniką klasyczną. Wśród kobiet triumfowała Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a u mężczyzn zwyciężył Dominik Bury z KS AZS AWF Katowice.

>>>OFICJALNE WYNIKI<<<

W pięknej, wiosenej aurze odbywa się druga część rywalizacji biegaczy narciarskich w krajowym czempionacie, który rozgrywany jest w Zakopanem w ramach zawodów FIS Slavic Cup. W sobotę uczestnicy zawodów walczyli w biegu na dystansie 5 km kobiet i 10 km mężczyzn stylem klasycznym.

W biegu kobiet bezkonkurencyjna była Monika Skinder, która wywalczyła ósmy w karierze złoty medal mistrzostw kraju. Wicemistrzynią Polski na dystansie 5 km została Karolina Kukuczka z klubu MKS Istebna, która zdobyła drugi w karierze medal Mistrzostw Polski Seniorów, a pierwszy wywalczony w zawodach indywidualnych. Podium uzupłeniła Weronika Jarecka z klubu LKS Klimczok Bystra, która zapisała na swoim koncie również drugi krążek seniorskiego czempionatu.

W biegu mężczyzn całe podium zajęli reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice. Najlepszy był Dominik Bury, który zdobył trzeci tej zimy złoty krążek w mistrzostwach kraju. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Kamil Bury, a brązowym medalistą został Michał Skowron.

Kolejność miejsc na podium w zawodach FIS Slavic Cup była taka sama jak w Mistrzostwach Polski Seniorów.

W niedzielę odbędą się biegi na dystansach techniką dowolną ze startu wspólnego. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 09:00.

Źródło: Anna Karczewska / PZN