9 LUTEGO 2021

Monika Skinder mistrzynią świata juniorek! Karolina Kaleta z brązem

Monika Skinder w pięknym stylu została mistrzynią świata juniorek. 19-letnia reprezentantka Polski wygrała sprint techniką klasyczną rozgrywany w fińskim Vuokatti i tym samym wywalczył drugi w karierze medal Mistrzostw Świata Juniorów. Wicemistrzynią została Szwedka Moa Hansson, a brązowy medal zdobyła kolejna z naszych biegaczek - Karolina Kaleta.

Wspaniele dla naszej reprezentacji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Vuokatti. Nasze biegaczki napisały piękną historię i po raz pierwszy dwie reprezentantki Polski stanęły na podium w jednej konkurencji rozgrywanej na imprezie mistrzowskiej. Monika Skinder po dwóch latach znów powróciła na podium juniorskiego czempionatu i do srebra wywalczonego w 2019 roku w Lahti, dorzuciła ten najcenniejszy złoty medal w sprincie techniką klasyczną. W kwalifikacjach Polka zanotowała czwarty rezultat, a następnie pewnie wygrywała bieg ćwierćfinałowy, półfinałowy i finałowy.

Największy jak do tej pory wynik w karierze osiągnęła dzisiaj Karolina Kaleta. 18-letnia reprezentantka Polski najpierw wygrała kwalifikacje, następnie bieg ćwierćfinałowy, a w półfinale lepsza od niej była tylko Monika Skinder. W finale Polka przez cały bieg utrzymywała się w czołówce, a o medalu srebrnym i brązowym zadecydował fotofinisz. Ostatecznie minimalnie lepsza od naszej biegaczki okazała się Szwedka Moa Hansson, która zdobyła tytuł wicemistrzowski, natomiast Karolina Kaleta została brązową medalistką juniorskiego czempionatu. Dla podopiecznej Martina Bajcicaka jest to pierwszy w karierze medal wywalczony w Mistrzostwach Świata Juniorów i zdecydowanie najlepszy rezultat osiągnięty w tych zawodach.

Bardzo dobrze w sprincie techniką klasyczną zaprezentował się również Łukasz Gazurek, który wywalczył awans do ćwierćfinałów, uzyskujac 28. rezultat kwalifikacji. W swoim ćwierćfinale podopieczny Jana Antolca jako czwarty przekroczył linię mety i tym samym w swoim debiucie w Mistrzostwach Świata Juniorów wywalczył 20. miejsce.