12 LUTEGO 2021

Izabela Marcisz młodzieżową mistrzynią świata!

Izabela Marcisz rewelacyjnie pobiegła na dystansie 10 km techniką dowolną i w pięknym stylu wywalczyła pierwszy w karierze złoty medal imprezy mistrzowskiej. Po trzech krążkach zdobytych w Oberwiesenthal w juniorskim czempionacie, teraz nasza reprezentantka stanęła na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Świata U-23. Wicemistrzynią została Szswedka Louise Lindstroem, a brązowy medal zdobyła Norweżka Hedda Oestberg Amundsen.

Na 37. miejscu bieg ukończyła Eliza Rucka, A Magdalena Kobielusz zajęła 49. pozycję.

W biegu mężczyzn na dystansie 15 km stylem dowolnym triumfował Francuz Hugo Lapalus. Najlepiej z reprezentantów Polski spisał się Mateusz Haratyk, który uplasował się na 47. miejscu. Dawid Damian był 50., a Michał Skowron 59.