12 LIPCA 2022

Biegacze narciarscy zainaugurowali sezon letni w Jilemnicach

W miniony weekend w Jilemnicach biegacze narciarscy zainaugurowali sezon letni. Uczestnicy zawodów rozegranych w Czechach rywalizowali o miejsca na podium w trójboju narciarskim. Przez dwa dni narciarze walczyli w trzech konkurencjach: bieg na bieżni na dystansie 1500 m, sprint na nartorolkach techniką klasyczną oraz bieg na nartorolkach techniką dowolną na dystansie 7,5 oraz 12,5 km. 

Biało-czerwoni 11-krotnie stanęli na podium zawodów. W pierwszej konkurencji drugie miejsce w kategorii U-20 wywalczyła Weronika Jarecka, a trzecia była Zuzanna Fujak. W sprincie wśród Juniorek triumfowała Kinga Mareczek. W biegach długich na najwyższych stopniach podium stanęli: Zuzanna Fujak i Łukasz Gazurek, którzy rywalizowali w kategorii U-20. W tej kategorii wiekowej trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kołodziej. Natomiast w kategorii Open Mężczyzn na drugim stopniu podium stanął Dominik Bury.

W klasyfikacji końcowej trójboju narciarskiego triumfowała Kinga Mareczek (U-20). Na drugim stopniu podium stanęli: Zuzanna Fujak i Łukasz Gazurek (U-20). Natomiast w kategorii Open Kobiet trzecia była Andżelika Szyszka. 

Źródło: Anna Karczewska / PZN