Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Składy Kadr Narodowych PZN na sezon 2019/2020

30-04-2019
Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, na posiedzeniu w dniu 29 kwietnia 2019 roku na wniosek Prezydium Zarządu PZN, zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2019/2020.

SKOKI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A


Zawodnicy:

  • Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
  • Maciej Kot – AZS Zakopane
  • Piotr Żyła – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane 
  • Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
  • Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra

Sztab szkoleniowy:
  • Michał Doležal – trener główny
  • Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
  • Zbigniew Klimowski – asystent trenera głównego
  • Andrzej Zapotoczny – trener techniczny
  • Łukasz Gębala – fizjoterapeuta 
  • Kacper Skrobot – serwisant 
  • Maciej Kreczmer – serwisant

Osoby współpracujące:
  • dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy – skoki A i B
  • Aleksander Winiarski – lekarz – skoki A, B i Młodzieżowa
  • Jakub Kozel – fizjoterapeuta
  • Piotr Krężałek – biomechanik – skoki A, B i Młodzieżowa
  • Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. skoków i KN, konsultant Zarządu PZN
  • Paweł Witczak – analityk IT i logistyka – wszystkie Kadry Narodowe w skokach narciarskich
  • Anna Karczewska – osoba do kontaktu z mediami

Kadra Narodowa B

Zawodnicy:

  • Aleksander Zniszczoł – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Paweł Wąsek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Andrzej Stękała – AZS Zakopane 
  • Tomasz Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
  • Bartosz Czyż – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 
  • Kacper Juroszek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:
  • Maciej Maciusiak – trener główny
  • Radek Žídek – trener techniczny 
  • Daniel Kwiatkowski – asystent trenera głównego
  • Michał Górny – fizjoterapeuta
  • Kamil Skrobot – serwisant

Osoby współpracujące:
  • Magdalena Wieczorek - dietetyk - skoki Kadra B i Młodzieżowa

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn


Zawodnicy:
  • Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane
  • Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra
  • Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
  • Szymon Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Kacper Stosel – AZS Zakopane

Zawodnicy szkoleni w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwach Sportowego:
  • Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra
  • Arkadiusz Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Krzysztof Kieta – WKS Zakopane
  • Stanisław Ciszek – AZS Zakopane
  • Krystian Zygmuntowicz – LKS Poroniec Poronin

Sztab szkoleniowy:
  • Wojciech Topór – trener główny
  • Grzegorz Miętus – asystent trenera głównego
  • Piotr Fijas – asystent trenera głównego
  • Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta
  • Krzysztof Biegun - trener współpracujący

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet


Zawodniczki:
  • Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Kamila Karpiel – AZS Zakopane 
  • Nicole Konderla – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 
  • Joanna Szwab – AZS Zakopane

Zawodniczki szkolone w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie przy Szkołach Mistrzostwach Sportowego:
  • Joanna Kil – AZS Zakopane
  • Marcelina Bełtowska – AZS Zakopane
  • Wiktoria Polanowska – AZS Zakopane
  • Wiktora Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Paulina Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Sztab szkoleniowy:
  • Łukasz Kruczek – trener główny*
  • Marcin Bachleda – asystent trenera głównego
  • Wojciech Tajner – trener współpracujący

*Łukasz Kruczek pracę na stanowisku trenera głównego Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet rozpocznie od 1 maja 2019 roku.

Osoby współpracujące:
  • Paulina Węgrzyn – fizjoterapeuta
  • Karolina Iwan – psycholog


KOMBINACJA NORWESKA

Kadra Narodowa A

Zawodnicy:
  • Adam Cieślar – KS AZS AWF Katowice
  • Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice
  • Paweł Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
  • Piotr Kudzia – LKS Klimczok Bystra

Sztab szkoleniowy
  • Tomasz Pochwała – trener główny
  • Robert Mateja – asystent trenera głównego
  • Mariusz Hluchnik – asystent trenera głównego 
  • Piotr Śliwka – serwisant
  • Daniel Hankus – fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:
  • Jan Szturc – trener współpracujący

Kadra Narodowa Młodzieżowa

Zawodnicy:

  • Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane
  • Dawid Jarząbek – TS Wisła Zakopane
  • Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane

Sztab szkoleniowy:
  • Tomisław Tajner – trener główny
  • Wiktor Kubiński – serwisant Kadra Narodowa A i Młodzieżowa 


BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet


Zawodniczki:
  • Izabela Marcisz – SS Prządki Ski
  • Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany 
  • Agata Warło – NKS Trójwieś Beskidzka 
  • Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Eliza Rucka – MKS Istebna
  • Karolina Kukuczka – MKS Istebna
  • Karolina Kaleta – LKS Markam Wiśniowa Osieczany 
  • Ewelina Kołodziej – LKS Witów Ski Mszana Górna 
  • Hanna Popko – UKS Hubal Białystok

Sztab szkoleniowy:
  • Aleksander Wierietielny – trener główny
  • Justyna Kowalczyk – asystent trenera głównego
  • Rafał Węgrzyn – asystent trenera głównego
  • Sven Rakoszek – fizjoterapeuta
  • Peep Koidu – serwisant 
  • Mateusz Chowaniak – serwisant
  • Jaan Alvela – serwisant
  • Meelis Aasla – serwisant 
  • Oleksii Pysarenko – terapeuta / dietetyk

Kadra Narodowa A Mężczyzn


Zawodnicy:
  • Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
  • Dominik Bury – MKS Istebna
  • Kamil Bury – MKS Istebna
  • Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka 
  • Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz*
  • Michał Skowron – MKS Karkonosze*
*powołanie zawodników możliwe po konsultacji z trenerem głównym. Nazwisko nowego szkoleniowca PZN ogłosi w maju.

Sztab szkoleniowy:
  • Vacat – trener główny
  • Kamil Fundanicz – asystent trenera głównego
  • Andrzej Michałek – asystent trenera głównego 
  • Paweł Fundanicz – serwisant
  • Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:
  • Piotr Pilch – serwisant
  • Bartłomiej Rucki – serwisant 

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mix


Zawodnicy:
  • Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko
  • Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
  • Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
  • Grzegorz Zawada – MKS Istebna
  • Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra
  • Wojciech Wojtyła – MKS Istebna
  • Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
  • Michał Boreczek – MKS Karkonosze

Zawodniczki:
  • Kamila Gąsienica – UKS Regle Kościelisko
  • Anna Berezecka – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  • Julia Demkowska – LKS Witów Ski Mszana Górna

Sztab szkoleniowy:
  • Janusz Krężelok – trener prowadzący
  • Vacat – trener współpracujący (Podhale)

Osoby współpracujące:
  • Marcisz Rzeszótko – trener SMS Zakopane
  • Wojciech Suchwałko – trener SMS Zakopane
  • Włodzimierz Waluś – trener SMS Szczyrk
  • Dawid Waluś – trener SMS Szczyrk
  • Krzysztof Wańczyk – trener SMS Szczyrk
  • Dawid Bril – serwisant
  • Mikołaj Michałek – serwisant
  • Barbara Frączek – dietetyk


NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Kadra Narodowa A Kobiet

Zawodniczki:
  • Maryna Gąsienica-Daniel – TS Wisła Zakopane
  • Magdalena Łuczak – Mitanski Zakopane

Sztab szkoleniowy:
  • Marcin Orłowski – trener główny
  • Przemysław Buczyński – asystent trenera głównego
  • Ivan Ilanovsky – trener odpowiedzialny za zawodniczki startujące w Pucharze Europy 
  • Michał Makowski – serwismen

Osoby współpracujące:
  • Barbara Frączek – dietetyk

Kadra Narodowa A Mężczyzn

Zawodnicy:
  • Piotr Habdas – KS Beskidy Bielsko-Biała
  • Michał Michalik – NKN Warszawa
  • Jan Grodecki – AZS Zakopane
  • Paweł Pyjas – KKN Siepraw - Ski

Sztab szkoleniowy:
  • Christian Leitner – trener główny
  • Matic Skube – asystent trenera głównego
  • Robert Lesjak – serwismen
  • Vacat – fizjoterapeuta

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

Zawodniczki:
  • Zuzanna Czapska – NKN Warszawa
  • Zofia Zdort – NKN Warszawa 
  • Daria Krajewska – KS Beskidy Bielsko-Biała

Sztab szkoleniowy:
  • Wojciech Szczepanik – trener



SNOWBOARD

Kadra Narodowa A Mix – snowboard alpejski

Zawodniczki i zawodnicy:
  • Aleksandra Król – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Weronika Biela – AZS Zakopane
  • Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
  • Maria Chyc – AZS Zakopane
  • Oliwia Pawlikowska – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane
  • Michał Nowaczyk – AZS Zakopane

Sztab szkoleniowy:
  • Piotr Skowroński – trener główny
  • Oskar Bom – asystent trenera głównego
  • Grzegorz Salwierak – trener motoryki

Kadra Narodowa Juniorów Mix – snowboard alpejski - szkolenie przy Szkołach Mistrzostwa Sportowego


Zawodniczki i zawodnicy:
  • Zuzanna Galica – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Jakub Gawlak Socka – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Klemens Gąsienica-Byrcyn – AZS Zakopane
  • Małgorzata Gradzik – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Olimpia Kwiatkowska – AZS Zakopane
  • Natasza Piwowarczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Karolina Półtorak – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Natalia Stokłosa – KS F2 Dawidek Team.Pl

Zawodnicy szkoleni w oparciu o Okręgowe Związki Narciarskie:
  • Patryk Majerczyk – KS F2 Dawidek Team.Pl
  • Mikołaj Rutkowski – KS Extremalta

Sztab szkoleniowy:
  • Michał Sitarz – trener prowadzący
  • Marcin Sitarz – trener współpracujący
  • Paweł Dawidek – trener współpracujący

Lekarze PZN:

  • Stanisław Szymanik – lekarz główny PZN, wszystkie Kadry Narodowe
  • Mateusz Mackoś – lekarz ortopeda, konsultant – wszystkie Kadry Narodowe
  • Szymon Fornagiel - lekarz hematolog

Po sezonie 2018/2019 kariery sportowe zakończyli: skicrossistka Karolina Riemen-Żerebecka, biegaczka narciarska Urszula Łętocha, kombinator norweski Paweł Słowiok, a także skoczek narciarski Przemysław Kantyka.

Zarząd PZN nie znalazł uzasadnienia dla powołania Kadry Narodowych w snowboardcrossie oraz w snowboardowym slopestyle-u, jednocześnie w razie pojawienia się wartościowych wyników sportowych PZN wesprze szkolenie w tych konkurencjach.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.