Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w siedzibie PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

4. miejsce Polski w klasyfikacji medalowej MŚ Seefeld 2019!

04-03-2019
3 marca 2019 roku biegiem na dystansie 50 km techniką dowolną w Seefeld zakończyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym. Najwięcej medali zgarnęli Norwegowie, którzy w Austrii wywalczyli 25 krążków, w tym 13 złotych. Sukces w Seefeld odniosła również nasza reprezentacja, która zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej – jest to najwyższe miejsce Polski w historii startów w Mistrzostwach Świata Seniorów.

Medale dla Polski w Seefeld zdobyli nasi skoczkowie. Złoto dla Polski na skoczni normalnej wywalczył Dawid Kubacki, a obok niego na drugim stopniu podium stanął Kamil Stoch.

Dobre rezultaty osiągnęli również inni reprezentanci Polskiego Związku Narciarskiego. Najlepsze wyniki od kilkunastu lat uzyskali kombinatorzy norwescy, którzy dwukrotnie w zmaganiach drużynowych zajęli lokaty w czołowej ósemce. Najpierw Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok wywalczyli ósme miejsce sprincie drużynowym, a następnie wspólnie z Adamem Cieślarem oraz Paweł Twardoszem uplasowali się na ósmej pozycji w „drużynówce”.

Awans do finału sprintu drużynowego (techniką klasyczną) w biegach narciarskich wywalczyły Justyna Kowalczyk i Monika Skinder, które rywalizację w Seefeld zakończyły na 10. miejscu, a sztafeta kobiet w składzie: Monika Skinder, Justyna Kowalczyk, Izabela Marcisz i Urszula Łętocha pokazała potencjał, zajmując 13. lokatę.

Na skoczni Bergisel w Innsbrucku nasza drużyna skoczków narciarskich w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła czwartą pozycję. Kamil Stoch był także piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata Seniorów w zawodach indywidualnych rozgrywanych na skoczni dużej.

Nasza reprezentacja zaliczyła również bardzo udany debiut w konkursie drużyn mieszanych. Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel i Kamil Stoch te historyczne dla nas zawody ukończyli na szóstym miejscu. 

Na trzy lata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie tworzy się zalążek silnej reprezentacji Polskiego Związku Narciarskiego w narciarstwie klasycznym na tą najważniejszą imprezę czterolecia.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.