Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu PZN i zawodów LOTOS Cup 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

MŚ w Seefeld: treningi i odliczanie do startu

20-02-2019
Prawie wszystkie nasze reprezentacje - poza kadrą skoczkiń - zjechały już do Seefeld, gdzie w środę wieczorem odbędzie się uroczyste otwarcie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Pierwsze treningi mają już za sobą biegacze i biegaczki, a także dwuboiści. W środę po raz pierwszy zobaczymy na skoczni naszych zawodników.

Trener kadry Stefan Horngacher zapowiedział, że nasi skoczkowie na pewno wezmą udział w środowym treningu. Nie wiadomo jednak, czy w pełnym składzie, bo na przeziębienie narzeka Jakub Wolny i musiał on zostać odizolowany do kolegów. O tym, czy nasi skoczkowie wystąpią w czwartkowym treningu, sztab trenerski zdecyduje po środowych zajęciach. Wszystko będzie zależało od tego, jak Polacy będą się prezentować. Skoczni nie muszą poznawać, bo Bergisel w Innsbrucku jest im dobrze znana. - Wydaje mi się, że nie ma sensu zbytnio szarżować, bo skoków mamy w tym sezonie wystarczającą ilość, a skocznię znamy bardzo dobrze. Bardziej trzeba szukać świeżości i czystej głowy, a przede wszystkim chęci i radości do skakania - stwierdził Kamil Stoch.

We wtorek skocznię wypróbowali dwuboiści. Tradycyjnie najlepszym z naszych zawodników był Szczepan Kupczak. Nie narzekał on na zeskok skoczni, który często nie jest w dobrym stanie. Przyznał jednak, że nie mógł sobie poradzić z tym obiektem. - Tak naprawdę dopiero ostatnia próba była całkiem udana - mówił Kupczak, który jest jednym z najlepszych skoczków w gronie zawodników kombinacji norweskiej.

W samych superlatywach o trasach biegowych w Seefeld wypowiadał się Maciej Staręga. Nasz najlepszy sprinter nie miał udanych ostatnich zawodów PŚ w Cogne, ale to przez kłopoty zdrowotne. - Miałem problemy z zębem, ale teraz wygląda na to, że problem został zażegnany. Bardzo nastawiam się na pierwszy start w czwartek, jakim będzie sprint indywidualny. Mocno liczę też na sprint drużynowy - zapowiedział 29-latek.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.