Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Spotkanie przedstawicieli PM-International ze skoczkami narciarskimi

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Skład reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Seefeld (AKTUALIZACJA)

15-02-2019

Przed nami Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie klasycznym, które w dniach 19 lutego – 3 marca 2019 roku odbywać się będą w austriackim Seefeld. W Austrii nasz kraj reprezentować będzie 12 zawodników oraz 7 zawodniczek.


Reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na Mistrzostwa Świata w Seefeld będzie liczyła 49 osób – 19 narciarzy i narciarek oraz 30 członków sztabu szkoleniowego. Będą to dla nas historyczne mistrzostwa, ponieważ w Seefeld zadebiutują nasze skoczkinie narciarskie – Kinga Rajda oraz Kamila Karpiel. Reprezentacja Polski wystartuje również w konkursie drużyn mieszanych. Po długiej przerwie na Mistrzostwach Świata Seniorów zobaczymy drużynę naszych dwuboistów. O dobre rezultaty powalczy również Justyna Kowalczyk wspólnie ze swoimi podopiecznymi.


Tytułu drużynowych mistrzów świata z Lahti bronić będą podopieczni Stefana Horngachera, którzy przed dwoma laty nie dali żadnych szans rywalom. Wówczas historyczny medal dla Polski wywalczyli: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot.

 

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Seefeld:

 

SKOKI NARCIARSKIE

 

Zawodnicy

1.     Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane

2.     Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane

3.     Piotr Żyła – WSS Wisła

4.     Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra

5.     Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane 


Sztab szkoleniowy:

1.     Stefan Horngacher – Trener Główny

2.     Grzegorz Sobczyk – Asystent Trenera Głównego

3.     Zbigniew Klimowski – Asystent Trenera Głównego

4.     Michał Doležal – Asystent Trenera Głównego

5.     Kacper Skrobot – Serwismen

6.     Maciej Kreczmer – Serwismen

7.     Łukasz Gębala – Fizjoterapeuta

8.     Aleksander Winiarski – Lekarz

9.     Adam Małysz – Dyrektor Koordynator ds. Skoków i KN w PZN

10.  Paweł Witczak - IT, analiza wideo, logistyk

11.  Matthias Prodinger – Specjalista ds. sprzętu

 

Zawodniczki:

1.     Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk

2.     Kamila Karpiel – AZS Zakopane

 

Sztab szkoleniowy:

1.     Marcin Bachleda – Trener Główny Kadry Kobiet

2.     Sławomir Hankus – Asystent Trenera Głównego

 

BIEGI NARCIARSKIE

 

Zawodniczki:

1.     Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski

2.     Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomasów Lubelski

3.     Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

4.     Urszula Łętocha – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

5.     Justyna Kowalczyk – KS AZS AWF Katowice

 

Sztab szkoleniowy:

1.     Aleksandwr Wierietielny – Trener Główny

2.     Justyna Kowalczyk – Asystent Trenera Głównego

3.     Rafał Węgrzyn – Asystent Trenera Głównego

4.     Mateusz Chowaniak – Serwismen

5.     Peep Koidu – Serwismen

6.     Sven Rakoszek – Fizjoterapeuta

7.     Oleksij Pysarenko – Terapeuta

 

Zawodnicy:

1.     Dominik Bury – MKS Istebna

2.     Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce

3.     Kamil Bury – MKS Istebna

 

Sztab szkoleniowy:

1.    Tadeusz Krężelok – Trener Główny

2.     Mariusz Hluchnik – Asystent Trenera Głównego

3.     Andrzej Michałek – Asystent Trenera Głównego

4.     Paweł Gurbisz – Fizjoterapeuta

5.     Paweł Fundanicz – Serwismen

6.     Piotr Pilch – Serwismen

7.     Bartłomiej Rucki – Serwismen

 

KOMBINACJA NORWESKA

 

Zawodnicy:

1.     Szczepan Kupczak – KS AZS AWF Katowice

2.     Paweł Słowiok – KS AZS AWF Katowice

3.     Adam Cieślar – KS AZS AWF Katowice

4.     Paweł Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice

 

Sztab szkoleniowy:

1.     Danny Winkelmann – Trener Główny

2.     Robert Mateja – Asystent Trenera Głównego

3.     Piotr Śliwka – Serwismen

4.     Bjoern Schneider – Serwismen

5.     Daniel Hankus – Fizjoterapeuta

 

Program Mistrzostwa Świata Seniorów w Seefeld

19.02-03.03.2019

 

20.02.2019, środa

- 12:30 – kwalifikacje kobiet, bieg na 5 km C

- 14:00 – kwalifikacje mężczyzn, bieg na 10 km C

 

21.02.2019, czwartek

- 12:00 – kwalifikacje sprintu F

- 14:30 – finały

 

22.02.2019, piątek

- 09:30 – seria próbna KN

- 10:30 – seria skoków KN HS-130

- 13:30 – seria próbna SN HS-130

- 14:30 – kwalifikacje SN HS-130

- 16:15 – bieg na 10 km


23.02.2019, sobota

- 11:00 – bieg łączony kobiet 2 x 7,5 km

- 12:30 – bieg łączony mężczyzn 2 x 15 km

- 13:30 – seria próbna HS-130

- 14:30 – konkurs skoków HS-130


24.02.2019, niedziela

- 09:15 – półfinały BN, team sprint C

- 09:30 – seria próbna, team sprint KN HS-130

- 10:30 – seria skoków, team sprint KN HS-130

- 11:30 – finały BN, team sprint C

- 13:30 – bieg 2 x 7,5 km, team sprint KN

- 13:45 – seria próbna SN HS-130

- 14:45 – konkurs drużynowy skoków HS-130


26.02.2019, wtorek

- 15:00 – bieg kobiet na 10 km C

 

27.02.2019, środa

- 14:00 – bieg mężczyzn na 15 km C

- 15:00 – kwalifikacje kobiet HS-109

- 16:15 – konkurs kobiet HS-109

 

28.02.2019, czwartek

- 10:00 – seria próbna KN HS-109

- 11:00 – seria skoków KN HS-109

- 13:00 – bieg sztafetowy kobiet 4 x 5 km

- 15:15 – bieg KN na 10 km

- 15:30 – seria próbna mężczyzn HS-109

- 16:30 – kwalifikacje mężczyzn HS-109


01.03.2019, piątek

- 15:00 – seria próbna mężczyzn HS-109

- 16:00 – konkurs mężczyzn HS-109

 

02.03.2019, sobota

- 10:00 – seria próbna, zawody drużynowe KN

- 11:00 – seria skoków, zawody drużynowe KN

- 12:15 – bieg kobiet na 30 km F

- 14:45 – bieg 4 x 5 km KN

- 15:00 – seria próbna SN HS-109

- 16:00 – konkurs drużyn mieszanych HS-109


03.03.2019, niedziela

- 13:00 – bieg mężczyzn na 50 km F

 

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.