Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowaniu Biegu na Igrzyska 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Poznaliśmy kolejne Kadry Narodowe PZN

23-05-2018
Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, na posiedzeniu w dniu 22 maja 2018 roku, zatwierdził kolejne składy Kadr Narodowych PZN na sezon 2018/2019. Władze PZN powołały składy zawodnicze oraz sztaby szkoleniowe w narciarstwie alpejskim, snowboardzie oraz w biegach narciarskich.

BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa A Mężczyzn


Zawodnicy:
  • Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
  • Dominik Bury – MKS Istebna
  • Kamil Bury – MKS Istebna
  • Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka

Kadra szkoleniowa:
  • Tadeusz Krężelok – Trener Główny
  • Mariusz Hluchnik – Asystent Trenera Głównego
  • Andrzej Michałek – Asystent Trenera Głównego
  • Paweł Fundanicz – Serwisant
  • Piotr Pilch – Serwisant
  • Paweł Gurbisz – Fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:
  • Tomasz Skurzok – Trener Motoryki

Kadra Nadrowa A Kobiet
Skład zawodniczy oraz sztab szkoleniowy zostanie ostatecznie podany przez trenera Aleksandra Wierietielnego po powrocie grupy ze zgrupowania na Białorusi.

Kadra Narodowa Młodzieżowa-MIX
Skład Kadry Narodowej Młodzieżowej-Mix w biegach narciarskich zostanie omówiony i zatwierdzony przez Prezydium Zarządu PZN w dniu 25 maja 2018 roku. Potencjalni kandydaci, w dniach 23-24 maja 2018 roku, przechodzą badania wydolnościowe w Instytucie Sportu w Warszawie.


NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet


Zawodniczki:
  • Daria Krajewska – KS Beskidy
  • Katarzyna Wąsek – SRS Czantoria Ustroń
  • Maria Łuczak – UKS Mitan Ski Zakopane
  • Magdalena Łuczak – UKS Mitan Ski Zakopane

Kadra szkoleniowa:
  • Elena Valt – Trener Główny
  • Marco de Lorenzo – Asystent Trenera Głównego
  • Bartłomiej Sroka – Fizjoterapeuta

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn


Zawodnicy:
  • Piotr Habdas – KS Beskidy
  • Paweł Pyjas – KN Siepraw Ski
  • Michał Michalik – NKN Warszawa

Kadra Szkoleniowa:
  • Christian Leitner – Trener Główny
  • Matic Skube – Asystent Trenera 
  • Artur Swakoń – Fizjoterapeuta

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził powyższy skład, ale na wniosek trenera głównego i za zgodą Zarządu PZN, dopuszcza możliwość dołączenia do szkolenia wraz z tą grupą zawodnika lub zawodników, lecz na pełen koszt własny i ryzyko własne. Potencjalnym kandydatem jest zawodnik Jan Grodecki z klubu AZS Zakopane.  
 
Kadra Narodowa Juniorek

Zawodniczki:
  • Zofia Zdort – NKN Warszawa
  • Zuzanna Czapska – NKN Warszawa
  • Aniela Sawicka – KS MMS Dendysski
  • Maja Chyla – Yeti Kraków
  • Julia Włodarczyk – KS Narciarnia Nowy Sącz
  • Gabriela Hopek – KN Siepraw Ski

Kadra szkoleniowa:
  • Wojciech Szczepanik – Trener Główny

Kadra Narodowa Juniorów

Zawodnicy:
  • Dawid Kotwica – WTS Deski Warszawa
  • Juliusz Mitan – UKS Mitan Ski Zakopane
  • Bartosz Szkoła – UKS Mitan Ski Zakopane 
  • Alex Chyc – AZS Zakopane
  • Norbert Wróbel – KN Siepraw Ski
  • Przemysław Białobrzycki – KS Beskidy

Kadra szkoleniowa:
  • Trener Główny - trener odpowiedzialny za tą grupę wyłoniony zostanie w najbliższym czasie.

Kadra Narodowa Juniorów, po szerokich konsultacjach, została powołana na wniosek Stanisława Czarnoty - Kierownika Wyszkolenia PZN ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu. 



SNOWBOARD

Kadra Narodowa Alpejska Seniorów


Zawodnicy:
  • Weronika Biela – AZS Zakopane
  • Aleksandra Król – F2 Dawidek Team
  • Maria Chyc – AZS Zakopane
  • Aleksandra Michalik – AZS Zakopane
  • Michał Nowaczyk – AZS Zakopane
  • Oskar Kwiatkowski – AZS Zakopane

Kadra szkoleniowa:
  • Piotr Skowroński – Trener Główny
  • Oskar Bom – Asystent Trenera Głównego 
  • Grzegorz Salwierak – Trener Przygotowania Wszechstronnego
  • Małgorzata Witoszek – Fizjoterapeuta

Kadra Narodowa Alpejska Juniorów


Zawodniczki:
  • Oliwia Pawlikowska – F2 Dawidek Team
  • Paulina Pawlikowska – F2 Dawidek Team
  • Julia Sitarz – AZS Zakopane

Kadra szkoleniowa:
  • Marcin Sitarz – Asystent Trenera Głównego / Trener Kadra Juniorów

Kadra Narodowa Snowboardcross Seniorów

Zawodnicy:
  • Zuzanna Smykała – KS AZS AWF Katowice
  • Stanisław Rymkiewicz – KS Spójna Warszawa

Kadra szkoleniowa:
  • Mariusz Kufel – Trener Główny
  • Wiktor Mikołajczyk – Asystent Trenera Głównego

Kadra Narodowa Snowboardcross Juniorów

Zawodniczki:
  • Urszula Mendys – KS Spójna Warszawa
  • Zofia Błażewska – KS Spójna Warszawa
  • Helena Stańczyk – UKS Silesia-Opty
  • Maja Ożóg – F2 Dawidek Team

Kadra Narodowa Slopestyle Seniorów


Zawodnicy:
  • Katarzyna Rusin – KS AZS AWF Katowice
  • Piotr Tokarczyk – KS AZS AWF Katowice
  • Kamil Knop – AZS Wrocław
  • Jan Jaromin – KS AZS AWF Katowice

Kadra szkoleniowa:
  • Tomasz Tylka – Trener Główny

Kadra Narodowa Slopestyle Juniorów

Zawodnicy:
  • Martyna Maciejewska – Freestyle Club
  • Jędrzej Maczugowski – AZS Zakopane
  • Patryk Urbański – AZS Zakopane
  • Krzysztof Owczarek – Freestyle Club
  • Jan Golinczak – Freestyle Club

Kadra szkoleniowa:
  • Tomasz Wolak – Asystent Trenera Głównego / Trener Kadra Juniorów

*Głównym Sponsorem Kadr Narodowych PZN w narciarstwie alpejskim i snowboardzie jest TAURON Polska Energia
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.