Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. SMS Szczyrk) (Wszystkie fot. SMS Szczyrk)

Olimpijskie spotkanie z uczniami w SMS Szczyrk

20-04-2018
Pięcioro uczestników Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu odwiedziło we wtorek, 17 kwietnia naszą szkołę.

Tradycyjnie w kwietniu, a więc miesiącu olimpijskim, w Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach pojawili się polscy olimpijczycy. W tym roku z zaproszenia skorzystali byli uczniowie naszej placówki, którzy w lutym rywalizowali w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Obecni uczniowie mieli dzięki temu możliwość spotkania ze skoczkiem Stefanem Hulą, dwuboistami Szczepanem Kupczakiem i Pawłem Słowiokiem, biegaczem Maciejem Staręgą oraz uprawiającą snowboard Zuzanną Smykałą.

Wszyscy chętnie opowiadali o swoich odczuciach z Igrzysk. Stefana Hulę podopieczni SMS-u pytali m.in. o konkurs indywidualny, w którym bliski był zdobycia medalu, a Macieja Staręgę o porównanie Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu i wcześniejszych w Soczi. Wspólnie olimpijczycy podkreślali, jak ważna dla kariery sportowca jest wytrwałość, cierpliwość i pracowitość w podążaniu za własnymi marzeniami.

Spotkanie z olimpijczykami w siedzibie placówki w Buczkowicach poprowadził znawca polskiego olimpizmu Bogdan Dubiel, przybliżając historię Igrzysk Olimpijskich. Szkolni trenerzy przedstawili z kolei sylwetki olimpijczyków wywodzących się ze szkoły, którymi w Pjongczangu, oprócz wymienionych powyżej, byli Piotr Żyła, Sylwia Jaśkowiec, Adam Cieślar i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Na zakończenie tej części pobytu polskich sportowców dyrektor SMS Szczyrk Jarosław Konior wręczył olimpijczykom statuetki. Do szkolnej biblioteki trafiły z kolei tomy sportowców przekazane przez Bogdana Dubiela. Natomiast czasy szkolne z przeszłości olimpijczycy wspominali na spotkaniu z nauczycielami i trenerami.
Źródło: SMS Szczyrk
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.