Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezes Apoloniusz Tajner wykładał na UJ

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Informacja z prac Zarządu PZN nr 32 z dnia, 09.11.2017

11-11-2017
Zarząd PZN informuję, że w dniu 9 listopada 2017 roku przyjął i zatwierdził decyzję Prezydium Zarządu PZN o powołaniu Pani Katarzyny Rusin w skład Kadry Narodowej Slopestyle w Snowbordzie. Katarzyna Rusin to złota i brązowa medalistka ostatniej Uniwersjady oraz 12. zawodniczka Mistrzostw Świata w Slopestyle-u - Sierra Nevada 2017.

W dyscyplinie narciarstwo alpejskie: po zapoznaniu się z opinią Kierownika Wyszkolenia, Trenera Kadry Narodowej oraz po przyjęciu treści pisma o rezygnacji z udziału w szkoleniu centralnym Kadry Narodowej PZN Pana Szymona Bębenka, Zarząd PZN postanowił skreślić zawodnika z listy członków Kadry Narodowej.


Na podstawie otrzymanego pisemnego oświadczenia o odmowie wpłacania składki członkowskiej przez Klub Sportowy UKS Krokus, Zarząd PZN podjął decyzję o skreśleniu Klubu Sportowego UKS Krokus z listy członków PZN. Jednocześnie informujemy, że w poczet członków PZN, decyzją Zarządu PZN, przyjęty został Klub Sportowy Eve-nement.


W związku ze złożonym pisemnym oświadczeniem przez wiceprezesa Pana Andrzeja Wąsowicza o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie PZN, zgodne treścią par. 26 ust 13 Statutu PZN, Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego przyjął pisemną rezygnację. Jednocześnie Zarząd PZN informuję, że z dniem złożenia rezygnacji ustaje członkostwo Pana Andrzeja Wąsowicza w Zarządzie PZN. Na podstawie złożonej rezygnacji z członkostwa Zarządu PZN przez Pana Andrzeja Wąsowicza, Zarząd PZN odwołał Pana Andrzeja Wąsowicza z funkcji Dyrektora Wykonawczego PŚ w skokach narciarskich w Wiśle, powołując na to stanowisko Sekretarza Generalnego PZN dr. Tomasza Wieczorka.


Ponadto, Zarząd zapoznał się z przebiegiem Walnego Zjazdu Sprawozdawczo – Wyborczego Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego – relacjonował Przewodniczący Zjazdu Zbigniew Wuwer.


Adam Małysz przedstawił stan techniczny przygotowania skoczni w Wiśle Malince do zbliżającego się PŚ w skokach narciarskich, stwierdzając, że nie ma zagrożenia dla przygotowania tego obiektu do planowanych zawodów oraz stan realizacji programów szkoleniowych w Kadrach w skokach i KN.


Prof. Szymon Krasicki zrelacjonował stan prac zespołu metodyczno – szkoleniowego nad modelowymi rozwiązaniami szkoleniowymi w poszczególnych dyscyplinach narciarskich i w snowboardzie. Praca w podgrupach trwa.


Omówiono problem sytuacji prawnej nowo powołanej grupy byłych zawodników Masters i pomoc Związku w tej sprawie.


Prezes przedstawił projekt wsparcia finansowego dla Okręgowych Związków Narciarskich ze strony PZN. Decyzje w tej sprawie zapadną na kolejnym posiedzeniu Zarządu PZN w dn. 14.12.2017 roku.


Prezes Tajner złożył informację z podpisania umowy pomiędzy PZN, a Miastem Tomaszów Lubelski o wzajemnej współpracy oraz z Gali Europejskiego klubu Biznesu odbytej w siedzibie PKOL w Warszawie, gdzie w imieniu złotej drużyny skoczków narciarskich z Lahti odebrał nagrodę „Dobrze zasłużony” za wielki sukces sportowy i sławienie Polski poza granicami kraju.


St. Czarnota przedstawił stan przygotowań konkurencji alpejskich i snowboardu do sezonu zimowego.


Omówiono także szerokie składy zawodników i sztabów szkoleniowych zgłoszonych przez PZN do PKOL na Igrzyska Olimpijskie w Pyeong Chang 2018. Zgłoszono 69 zawodników i 59 osób współpracujących a liczymy na udział 26 – 34 zawodników i 32 – 36 osób współpracujących.


Główna Księgowa omówiła stan finansowy Związku, stwierdzając, że sytuacja jest stabilna i Związek zachowuje płynność finansową w realizacji zadań.


Rozpatrzono także pozytywnie pismo z AWF Kraków o prawie umieszczania logo PZN na legitymacjach instruktora sportu i trenerskich wydawanych przez uczelnię dla instruktorów i trenerów uzyskujących te uprawnienia w konkurencjach narciarskich i snowboardzie.

 

 

Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.