Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Antydopingowy pomocnik trenera

12-10-2017
Pamiętać trzeba, że trener odpowiedzialny jest zarówno za sportowy rozwój zawodnika jak i za jego właściwe wychowanie i postępowanie wobec wielu zagrożeń w tym bezpieczeństwo antydopingowe. Dlatego:

* Należy okresowo rozmawiać z zawodnikiem o zagadnieniach antydopingowych i pytać go czy w tym zakresie czuje pełne bezpieczeństwo;
* Należy zwracać uwagę na zachowanie zawodnika i jego stan emocji oraz bacznie obserwować postępy wynikowe i oceniać ich realną wartość z przyjętym planem szkolenia;
* Należy pytać zawodnika o stan zdrowia i pozyskiwać jeśli to możliwe informacje na temat leczenia i rodzajów przyjmowanych środków leczniczych;
*  Należy pytać zawodnika o odżywki, które przyjmuje i bezwzględnie wymagać, aby ich rodzaj, ilość oraz częstotliwość przyjmowania były ustalane z lekarzem lub innym specjalistą. Tylko takie postępowanie zapewnia bezpieczeństwo i chroni zawodnika przed bezkrytycznym przyjmowaniem produktów, które mogą zawierać zanieczyszczenia skutkujące pozytywnym wynikiem testu antydopingowego.
Jeśli trenowany zawodnik z uwagi na wysoki poziom sportowy jest osobą na której spoczywa obowiązek przekazywania danych pobytowych (ADAMS), to należy mu o tym okresowo przypominać przy realizowaniu planu szkoleń i startów w zawodach.
Ponadto:
* Rekomenduje się aby trener i towarzyszące mu osoby ze sztabu szkoleniowego planowały i realizowały podczas akcji szkoleniowych na zgrupowaniach i w klubie spotkania z zawodnikami, na których omawiano by podstawowe zagadnienia na temat walki z dopingiem.
• Rekomenduje się aby dla wspólnego bezpieczeństwa antydopingowego jeśli to tylko możliwe trener lub inna zaufana osoba z otoczenia zawodnika towarzyszyła mu w trakcie kontroli antydopingowej.
Źródło: POLADA
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.