Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

World Snow Day - Zakopane, 22 stycznia 2012r.

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Anna Karczewska / PZN) (Wszystkie fot. Anna Karczewska /...
40-lecie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem

04-09-2017
W piątek, 1 września 2017 roku Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, oprócz inauguracji nowego roku szkolnego, świętowała również jubileusz 40-lecia istnienia szkoły oraz uroczyste otwarcie nowej placówki. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego na czele z Prezesem Apoloniuszem Tajnerem. Swoją obecnością zaszczycił również wybitny absolwent tej szkoły, dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi - Kamil Stoch.


W obchodach 40-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz w uroczystym otwarciu hali sportowej i nowej części dydaktycznej placówki udział wziął m.in. Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego. - Praktycznie większość szkół podstawowych w Polsce ma salę gimnastyczną i trudno było sobie to wyobrazić, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanego takiej sali nie miała. Teraz ma piękną halę. Nareszcie będą tutaj dobre warunki do szkolenia sportowego. Bardzo się cieszę Pani Dyrektor, że utworzyła Pani tutaj również uczniowski klub sportowy, w którym zawodnicy będą mieli bardzo dobre warunki do trenowania - Barbarze Sobańskiej gratuluje Prezes PZN. Apoloniusz Tajner na ręce Pani Dyrektor w SMS Zakopane przekazał jedną z żółtych koszulek, którą nasi skoczkowie wywalczyli za triumf w Pucharze Narodów w sezonie 2016/2017. - Absolwenci tej szkoły, m.in. Kamil Stoch czy Piotr Żyła przyczynili się w tym roku do wywalczenia przez reprezentację Polski żółtej koszulki zdobywców Pucharu Narodów w skokach narciarskich. Przywiozłem tutaj taką jedną koszulkę z autografami naszych zawodników oraz absolwentów tej szkoły. Muszę powiedzieć, że zawodnicy kończą tę szkołę i potem realizują swoje dojrzałe kariery sportowe. Większość z tych sportowców lub ich część zostaje później trenerami. Tutaj do wywalczenia tej koszulki i tego sukcesu przyczyniło się również kilku trenerów-absolwentów tej szkoły. Oczywiście mamy w historii naszych dyscyplin żółte koszulki zdobywane indywidualnie przez Adama Małysza, Justynę Kowalczyk i Kamila Stoch, jednak jest to pierwsza taka koszulka wywalczona przez naszą drużynę - mówi z dumą Prezes Tajner.

Podczas konferencji prasowej swoje gratulacje przekazał również Kamil Stoch, dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi oraz absolwent SMS Zakopane. - Chciałbym przede wszystkim pogratulować Pani Basi tego sukcesu, że mimo wielu trudności powstał tutaj wspaniały obiekt sportowy oraz stworzyły się lepsze warunki do rozwoju kolejnych mistrzów - zaznacza polski skoczek. - Dziękuję również za to, że SMS daje nie tylko możliwości rozwoju sportowego, ale również rozwoju intelektualnego, a przy tym dba o wychowanie sportowców na dobrych ludzi. Uważam, że każdy kto kończy tę szkołę ma przeświadczenie, że dzięki niej może połączyć sport z nauką. Jedno i drugie daje pewne możliwości, które potem można wykorzystać w życiu - dodaje Kamil Stoch. - Pani Basi i wszystkim, którzy na ten sukces pracowali, jeszcze raz serdecznie gratuluję, bo niewątpliwe dla nich jest to taki sukces jak dla nas złoto olimpijskie - podsumowuje podopieczny Stefana Horngachera.

Podczas jednej ze swoich wypowiedzi Barbara Sobańska podkreśliła ważną rolę związków sportowych w wychowaniu sportowych mistrzów. - My jako Szkoła Mistrzostwa Sportowego spełniamy pewną rolę w wychowywaniu przyszłych mistrzów, bo łączymy rozwój sportowy z edukacją tych zawodników. Jednak nie byłoby tych mistrzów bez polskich związków sportowych. Zawodnicy, dzięki treningom w szkole uzyskują pewien poziom sportowy, dzięki któremu stają się członkami kadry. Następnie to związki sportowe zapewniają sportowcom bardzo dobre warunki do szkolenia i rozwoju sportowego. Dzięki tej współpracy wszyscy możemy cieszyć się z sukcesów naszych reprezentantów - podkreśla Dyrektor SMS Zakopane.
 

********************************************************************
 

Nowoczesna hala sportowa z tablicami elektronicznymi i widownią, pomieszczenia do kompleksowej odnowy biologicznej, gabinet lekarski, sale do masażu i hydroterapii, 3 sale przystosowane do specjalistycznego treningu dyscyplin sportów zimowych, biblioteka, boisko zewnętrzne oraz 8 pracowni dydaktycznych – z tego wszystkiego już od nowego roku szkolnego będą mogli korzystać przyszli następcy Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha.
 
Po 40-latach działalności ZSMS doczekał się nowoczesnego kompleksu sportowego godnego mistrzów i dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki 9-milionowemu wsparciu Województwa Małopolskiego i 5 milionów złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie placówki powstała hala sportowa z widownią oraz dwoma mniejszymi salami do treningu. Dodatkowo sala gimnastyczna została wyposażona w niezbędny sprzęt i tablice elektroniczne.
 
W ramach projektu rozbudowana została także część dydaktyczna szkoły. Natomiast na zewnątrz budynku powstało boisko do gry w tenisa, siatkówki oraz koszykówki, a cały teren wokół szkoły został oświetlony i zagospodarowany.
 
Wśród wybitnych sportowców, którzy ukończyli szkołę, są wielokrotni mistrzowie olimpijscy i mistrzostwie świata m.in.: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Jan Ziobro, Krystyna Pałka, Piotr Żyła i Klemens Murańka.
Źródło: Anna Karczewska / PZN + informacja prasowa Małopolski
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.