Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Gala Olimpijska w Warszawie - 03.04.2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner i Sarah Lewis Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner i...
Na zdjęciu: najlepsi skoczkowie COC w Szczyrku oraz Sarah Lewis, Antoni Byrdy i Apoloniusz Tajner Na zdjęciu: najlepsi skoczkowie...

Na zdjęciu: Sarah Lewis, Tomasz Wieczorek, Andrzej Wąsowicz i Zofia Kiełpińska Na zdjęciu: Sarah Lewis, Tomasz...
Na zdjęciu: Sarah Lewis, Apoloniusz Tajner i Zofia Kiełpińska Na zdjęciu: Sarah Lewis,...

Sarah Lewis - Sekretarz Generalna FIS z wizytą w Wiśle i Szczyrku

29-08-2017
18 sierpnia do Polski przyleciała Sarah Lewis - Sekretarz Generalna FIS. Celem jej podróży do naszego kraju była wizytacja obiektów narciarskich w Wiśle oraz w Szczyrku pod kątem organizacji Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w konkurencjach klasycznych w roku 2019 lub 2020.

Wysokiej rangą osobie z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej towarzyszył Tomasz Wieczorek - Sekretarz Generalny PZN oraz Zofia Kiełpińska - członek Komisji FIS w biegach narciarskich, a także Apoloniusz Tajner - Prezes PZN.

W piątek, 18 sierpnia Sarah Lewis uczestniczyła w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku, który rozgrywany był w ramach Pucharu Beskidów. Sekretarz Generalna FIS tego dnia zwizytowała ośrodek COS w Szczyrku, spotkała się także z Burmistrzem Szczyrku Antonim Byrdym oraz wzięła udział w dekoracji zwycięzców zawodów COC w Szczyrku.

Wieczorem w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle odbyło się spotkanie z udziałem władz samorządowych Szczyrku i Wisły oraz kierownictwa PZN. Omówione zostały kwestie możliwości organizacji zawodów MŚJ i U-23 w konkurencjach klasycznych w Wiśle oraz Szczyrku w najbliższym wolnym terminie FIS.

W sobotę, 19 sierpnia w obecności Prezesa Andrzeja Wąsowicza doszło do wizytacji tras biegowych na Kubalonce oraz skoczni narciarskiej Wisła-Malinka. Następnie Sarah Lewis została odwieziona na lotnisko, skąd odleciała do siedziby FIS w Szwajcarii.

Opinie jakie Sarah Lewis wydała po zapoznaniu się z obiektami, tzn. z ośrodkiem COS w Szczyrku, kompleksem skoczni w Szczyrku Skalitem oraz skoczni w Wiśle-Malince, a także po spotkaniu z władzami samorządowymi Szczyrku i Wisły oraz działaczami PZN, były bardzo pozytywne. Co do tras biegowych na Kubalonce Sekretarz Generalna FIS stwierdziła, że wymagają one gruntownej modernizacji, tzn. powiększenia powierzchni parkingowej w okolicach tras, założenia systemu sztucznego naśnieżania, oświetlenia przynajmniej części stadionowej tras oraz poprawy infrastruktury okołostadionowej obiektu. Jak najbardziej zasadnym byłoby również pokrycie tras biegowych na Kubalonce ścieżką asfaltową w celu organizacji letnich zawodów międzynarodowych FIS w biegach narciarskich, biathlonie oraz kombinacji norweskiej.

Po uwzględnieniu powyższych uwag będzie możliwe, że MŚJ i U-23 w konkurencjach klasycznych w 2019 roku lub w najbliższym wolnym terminie odbędą się właśnie na tych obiektach. Sarah Lewis podkreśliła, że silnym argumentem za organizacją tych mistrzostw w Polsce jest rocznica 100-lecia PZN. Ostateczne decyzje zapadną na Kongresie FIS w Grecji w maju 2018 roku.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.