Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Lipiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

PZN i Scanmed organizatorem zebrania naukowego "Sport i ortopedia"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

(Wszystkie fot. Paweł Witczak / PZN) (Wszystkie fot. Paweł Witczak /...

Apoloniusz Tajner w Alei Gwiazd Sportu

03-07-2017
W niedzielę, 2 lipca we Władysławowie odbyła się 18. edycja odsłonięcia specjalnie odlanych gwiazd w Alei Sportu. Gwiazdy te reprezentują osoby, które są zasłużone dla polskiego sportu. Do tego grona trafił Apoloniusz Tajner - Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, który w przeszłości był trenerem kadry polskich skoczków i to pod jego wodzą Adam Małysz odnosił swoje pierwsze, największe sukcesy.

Od niedzieli w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie jest już 118 odlanych w chodniku gwiazd. Ulica ta jest pierwszą tego typu aleją w naszym kraju. W 18. edycji do elitarnego grona polskich i zagranicznych osobistości dołączył Prezes Apoloniusz Tajner. W niedzielę tym wyróżnieniem uhonorowani zostali także: były bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc, kolarz Tadeusz Mytnik, tenisistka stołowa Natalia Partyka, szermierz Jerzy Pawłowski oraz supermaratończyk Franciszek Sojka.

Pod wodzą obecnego Prezesa PZN Adam Małysz odnosił wielkie sukcesy. Na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku wywalczył srebrny i brązowy medal, trzy razy z rzędu zdobył Kryształową Kulę, trzykrotnie zostawał mistrzem świata i raz wicemistrzem, a także wygrał Turniej Czterech Skoczni. – Aleja Gwiazd we Władysławowie to najbardziej znane miejsce honorujące sławy sportu. Jeśli kapituła uznała, że i mnie należy się gwiazda widocznie moja praca, którą wykonuję z taką pasją i przynosząca efekty, zasługuje na takie wielkie uhonorowanie – mówił prezes Apoloniusz Tajner.

Aleja Gwiazd Sportu to pierwsza w Polsce aleja poświęcona polskim i zagranicznym zawodnikom. Powstała z inicjatywy Jerzego Szczepankowskiego, Macieja Baranowskiego oraz burmistrza Władysławowa Adama Drzeżdżona. Została utworzona w 2000 roku.

>>>FOTORELACJA<<<
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.