Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS w Szczyrku 12-14.11.2010r.

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Znamy składy Kadr Narodowych na sezon 2017/2018

09-05-2017
Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego na posiedzeniu w dniu 9 maja 2017 roku zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, alpejskim, dowolnym oraz w snowboardzie na sezon 2017/2018.

SKOKI NARCIARSKIE:

Kadra Narodowa A:

Zawodnicy:

Kamil Stoch
Maciej Kot
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Stefan Hula
Jakub Wolny
Krzysztof Miętus

Kadra szkoleniowa:

Stefan Horngacher - trener główny A, B, C
Grzegorz Sobczyk - asystent trenera głównego
Zbigniew Klimowski - asystent trenera głównego, koordynator A i B
Michal Doleżal - trener techniczny, koordynacja sprzętowa A, B, C
Łukasz Gębala - fizjoterapeuta
Kacper Skrobot - serwisant
Maciej Kreczmer - serwisant

Osoby współpracujące:

dr Harald Pernitsch (Austria) - konsultant - Skoki A
dr Aleksander Winiarski - lekarz - Skoki A, B, C i Kobiet
Piotr Krężałek - biomechanik - Skoki A, B, C
Adam Małysz - Dyrektor - Skoki A, B, C, K, KN, konsultant Zarządu PZN
Paweł Witczak - IT, analiza video, logistyka

Kadra Narodowa B:

Zawodnicy:

Jan Ziobro
Klemens Murańka
Aleksander Zniszczoł
Krzysztof Biegun
Bartłomiej Kłusek
Andrzej Stękała
Łukasz Bukowski
Stanisław Biela
Przemysław Kantyka

Kadra szkoleniowa:

Radek Żidek - trener główny
Robert Mateja - asystent trenera głównego
Marcin Bachleda - asystent trenera głównego
Michał Górny - fizjoterapeuta
vacat - serwisant

Kadra Narodowa Młodzieżowa C:

Zawodnicy:

Paweł Wąsek
Bartosz Czyż
Tomasz Pilch
Kacper Juroszek
Karol Niemczyk
Damian Skupień

W założeniu jest dokooptowanie do tej grupy 1-2 zawodników do dnia 31.08.2017.

Kadra szkoleniowa:

Maciej Maciusiak - trener główny
Wojciech Topór - asystent trenera głównego
Piotr Fijas - asystent trenera głównego
Daniel Kwiatkowski - fizjoterapeuta
Kamil Skrobot - serwisant

Osoby współpracujące:


Michał Wilk - tr. motoryki
Magdalena Wieczorek - dietetyk - Skoki C + Biegi Mł. + Skoki Kobiet
 
Kadra Narodowa Młodzieżowa kobiet:

Grupa beskidzka:

Zawodniczki:


Kinga Rajda
Anna Twardosz

Kadra szkoleniowa:

Sławomir Hankus - trener główny
Wojciech Tajner - trener współpracujący (Ś-BZN)

Grupa tatrzańska:

Zawodniczki:

Magdalena Pałasz
Kamila Karpiel
Joanna Kil

Kadra szkoleniowa:

Krystian Długopolski - trener współpracujący (TZN)

Szkolenie kobiet w skokach narciarskich będzie realizowane w oparciu o Tatrzański Związek Narciarski w Zakopanem i Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. W założeniach jest organizacja wspólnych zgrupowań dla całości grupy i typowanie najlepszych zawodniczek do startów w Pucharach Kontynentalnych i Pucharach Świata.

KOMBINACJA NORWESKA

Kadra Narodowa A:

Zawodnicy:

Adam Cieślar
Paweł Słowiok
Szczepan Kupczak
Paweł Twardosz

Kadra szkoleniowa:

vacat - trener główny
Piotr Śliwka - asystent trenera głównego
Daniel Hankus - fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:

Jan Szturc - trener współpracujący
Mateusz Ligocki - serwisant
dr Stanisław Ptak - lekarz KN A i Młodzieżowa

Aktualnie trwają rozmowy z austriackim trenerem Danny Winkelmannem.

Kadra Narodowa Młodzieżowa:

Grupa tatrzańska:

Zawodnicy:

Paweł Chyc
Mateusz Jarosz
Maciej Zborowski
Maciej Korzeniowski

Kadra szkoleniowa:


Tomasz Pochwała - trener

Grupa beskidzka:


Zawodnicy:

Piotr Kudzia
Mateusz Małyjurek

Kadra szkoleniowa:

Tomisław Tajner - trener

Osoby współpracujące:


Zbigniew Byrdy - trener współpracujący

Szkolenie juniorów będzie przebiegało w dwóch podgrupach - tatrzańskiej i beskidzkiej i realizowane w oparciu o Tatrzański Związek Narciarski w Zakopanem i Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. W założeniach jest organizacja wspólnych zgrupowań dla całości grupy i typowanie najlepszych zawodników do startów w Pucharach Kontynentalnych i innych zawodach FIS.

BIEGI NARCIARSKIE

Kadra Narodowa - Team Justyny Kowalczyk:

Zawodniczka:


Justyna Kowalczyk

Kadra szkoleniowa:

Aleksander Wierietielny - trener główny
Rafał Węgrzyn - asystent trenera głównego
Mateusz Nuciak - asystent trenera głównego
Peep Koidu - serwisant
Valentina Vuerich - serwisant
Marcin Lisicki - fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:

dr Stanisław Szymanik - lekarz

Kadra Narodowa A MIX:

Zawodnicy:

Maciej Staręga
Dominik Bury
Jan Antolec
Paweł Klisz

Zawodniczki:

Sylwia Jaśkowiec
Kornelia Kubińska
Ewelina Marcisz
Martyna Galewicz
Urszula Łętocha

Kadra szkoleniowa:

Janusz Krężelok - trener główny MIX
Mariusz Hluchnik - asystent trenera głównego
Andrzej Michałek - asystent trenera głównego
Paweł Gurbisz - fizjoterapeuta
Paweł Fundanicz - serwisant
vacat - fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:

Piotr Pilch - serwisant
Miłosz Czuba - fizjolog - Biegi A MIX i Jun.
Bartłomiej Garbaciak - trener motoryki
Magdalena Wieczorek - dietetyk - Biegi A MIX, Komb. Norw., Alp.
dr Stanisław Szymanik - lekarz

Kadra Narodowa Młodzieżowa MIX

Kadra Narodowa Młodzieżowa MIX w biegach narciarskich zostanie wyłoniona spośród wytypowanych 15-20 kandydatów i kandydatek do końca maja 2017 roku po przeprowadzeniu badań wydolnościowych, lekarskich, testach sprawnościowych i analizie wyników sportowych oraz według posiadanych FIS-punktów. Do przeprowadzenia selekcji i zorganizowania tych zadań Zarząd wyznaczył Panią Annę Staręgę we współpracy z trenerem głównym Kadry Narodowej A MIX Januszem Krężelokiem.

Docelowo Kadra Narodowa Młodzieżowa - Juniorów będzie liczyła do 10 zawodników oraz zawodniczek (łącznie) i będzie realizowała zadania szkoleniowe przez Okręgowe Związki Narciarskie, przy założeniu wspólnych zgrupowań treningowych. Okręgowe Związki Narciarskie wyznaczą trenerów do prowadzenia zawodników i zawodniczek powołanych do Kadry Narodowej Młodzieżowej - Juniorów. Okręgowe Związki  Narciarskie mogą poszerzyć swoje grupy szkoleniowe przy tych Kadrach o kolejnych zawodników prowadzonych ze środków własnych, klubowych lub sponsorskich.

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Kadra Narodowa kobiet i mężczyzn:

MĘŻCZYŹNI:

Zawodnicy:

Szymon Bębenek
Piotr Habdas
Paweł Pyjas
Jan Guńka

Kadra szkoleniowa:

Vlado Kovar - trener główny mężczyzn

KOBIETY:

Zawodniczki:

Maryna Gąsienica-Daniel
Sabina Majerczyk
Katarzyna Wąsek
Daria Krajewska
Magdalena Łuczak
Maria Łuczak

Kadra szkoleniowa:

Elena Valt - trener główny kobiet
Marcin Orłowski - asystent trenera głównego
Tomasz Świst - asystent trenera głównego
vacat - fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:

dr Stanisław Szymanik - lekarz - konkurencje alpejskie całość

Zarząd PZN zdecydował, że w miarę możliwości finansowych wesprze przygotowania do Igrzysk Olimpijskich 2018 zawodników Macieja Bydlińskiego i Michała Kłusaka.

Zarząd PZN na swym posiedzeniu odwołał ze stanowiska Trenera Głównego Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet Pana Tomasza Majerczyka.

NARCIARSTWO DOWOLNE

Kadra Narodowa Skicross:

Zawodniczka:

Karolina Riemen-Żerebecka

Kadra szkoleniowa:

Przemysław Buczyński - trener główny
Tomasz Żerebecki - asystent trenera głównego
vacat - fizjoterapeuta
dr Stanisław Szymanik - lekarz


SNOWBOARD ALPEJSKI


Kadra Narodowa MIX:

Zawodnicy i zawodniczki:

Aleksandra Król
Weronika Biela
Karolina Sztokfisz
Michał Nowaczyk
Oskar Kwiatkowski

Juniorzy - szkolenie ze środków sponsorskich, ACSS:
Aleksandra Michalik
Maria Chyc
Oliwia Pawlikowska
Julia Sitarz

Kadra szkoleniowa:

Piotr Skowroński - trener główny
vacat - fizjoterapeuta

Osoby współpracujące:

Oskar Bom - trener współpracujący
Łukasz Hoły - trener współpracujący
Marcin Sitarz - trener współpracujący
Grzegorz Salwierak - trener motoryki
Jacek Bielarczyk - serwisant
dr Stanisław Szymanik - lekarz - konkurencje snowboardowe całość

SNOWBOARDCROSS


Kadra Narodowa MIX:

Zawodnicy i zawodniczki:

Zuzanna Smykała
Mateusz Ligocki

Juniorzy - szkolenie ze środków sponsorskich:

Dominika Wolska
Urszula Mandys
Stanisław Rymkiewicz
Klemens Gąsienica-Byrcyn

Kadra szkoleniowa:

Mariusz Kufel - trener główny

Osoby współpracujące:


Marek Kurzeja - trener współpracujący
Wiktor Mikołajczyk - trener współpracujący
vacat - fizjoterapeuta

SLOPESTYLE

Kadra Narodowa MIX:

Zawodnicy:

Piotr Tokarczyk
Aleksander Czuba

Juniorzy - szkolenie ze środków sponsorskich:

Maria Kołakowska
Jan Jaromin
Maksymilian Strąg
Kamil Knop

Kadra szkoleniowa:


Tomasz Tylka - trener

Osoby współpracujące:


Szymon Gubała - trener współpracujący
vacat - fizjoterapeuta


Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.