Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego PZN i LOTOS Cup 2015

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

LKS Klimczok Bystra: Wspomnienie o dobrym trenerze Bronisławie Porębskim

07-04-2017
Cała wspólnota naszego klubu - zawodnicy, trenerzy, działacze i pracownicy z głębokim żalem przyjęli smutną wieść o przejściu przysłowiowej smugi cienia na stronę życia wiecznego przez wieloletniego trenera naszego klubu Ś.P. Bronisława Porębskiego. B. Porębski w klubie ,LKS Klimczok Bystra pracował kilkanaście lat, aż do wieku emerytalnego.

W czasie służby  na rzecz narciarstwa polskiego ze swoimi podopiecznymi osiągnął wiele spektakularnych sukcesów wieńczonych bardzo często mistrzowskimi tytułami - przede wszystkim w kategoriach juniorskich, ale też i w seniorskich.

W autorskich zajęciach z zawodnikami cechowała go swoista charyzma objawiająca się niezwyczajnie okazywaną sympatią zawodników do swojego mistrza wiedzy o skokach narciarskich, która popierana była regularnością treningów, stopniem ich zróżnicowania, roztropnością w rozkładaniu wagi jakości i ilości ćwiczeń, które owocowały kwalifikowaniem się naszych zawodników do kadr narodowych PZN i reprezentowaniem Polski na arenach światowych, w tym np. cztery złote medale w uniwersjadach Łukasza Kruczka, czy mistrzostwo świata dzieci Bartłomieja Nikla w Garmisch Partenkirchen, albo uczestnictwo Romka Sosny (MŚWJ we Włoszech) czy Mariusza Maciasia (MŚWJ w USA).

Zawsze trwale budował mocne podstawy dla rozwoju psycho - fizycznego potencjału każdego swojego zawodnika, którego dalszy rozwój, niejednokrotnie aż do osiągnięcia klasy mistrzowskiej międzynarodowej powierzał trenerom kadrowym i własnemu zaangażowaniu. Skoki narciarskie były jego pasją. Kochał je miłością odwzajemnioną, ale nie zawsze na miarę swoich ambitnych oczekiwań.

Życzymy mu dobrego miejsca w loży niebieskiej podczas koreańskich konkursów olimpijskich i oklaskiwania Polaków wyróżnianych medalami. Będziemy polecać go Bogu w modlitwach i zachowywać w naszej pamięci.

Zbigniew Banet
Prezes klubu LKS Klimczok Bystra
Źródło: Zbigniew Banet
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.