Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Wylicytuj strój Justyny Kowalczyk i pomóż chorym na mukowiscydozę

23-02-2017
Zapraszamy do udziału w licytacji oryginalnego stroju startowego Justyny Kowalczyk z autografem naszej mistrzyni i multimedalistki Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata oraz czterokrotnej zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. Środki pozyskane z aukcji zostaną przekazane na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, którego Ambasadorką jest Justyna Kowalczyk.

Cały dochód z obecnej aukcji zostanie przeznaczony na rzecz rozbudowy oddziału dla dorosłych chorych na mukowiscydozę w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

Strój narciarski został podarowany na aukcję przez Pana Andrzeja Kompiela, który wszedł w jego posiadanie zwyciężając w ubiegłorocznej aukcji charytatywnej organizowanej z myślą o chorych na mukowiscydozę,  podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Wśród podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą coraz więcej osób wkracza w dorosłość. Niestety sytuacja chorych dorosłych w Polsce jest dramatyczna. Brak systemowego wsparcia, brak dostępu do rehabilitacji domowej czy domowej antybiotykoterapii dożylnej, ograniczona refundacja leków, ale przede wszystkim niedobór ośrodków dedykowanych chorym na mukowiscydozę, gdzie mieliby zapewnioną wielodyscyplinarną opiekę oraz izolacyjne warunki leczenia powoduje, że prognozowana długość życia chorych w Polsce jest o kilkanaście lat krótsza niż w Europie Zachodniej. Chorzy nie tylko nie mają zapewnionej izolacji, ale często na samo przyjęcie do placówki muszą czekać wiele tygodni. Sprzyja to pogorszeniu stanu chorego i utrudnia dalsze leczenie.

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą od lat inicjuje, a ze środków pozyskanych od Darczyńców bezpośrednio wspiera zmiany systemowe w zakresie leczenia mukowiscydozy. W bieżącym roku celem jest pomoc Szpitalowi Klinicznemu Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który prowadzi leczenie dorosłych chorych na mukowiscydozę.

W tamtejszej Klinice Pulmonologii. Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej leczy się ponad stu chorych na mukowiscydozę, którzy ukończyli 18 rok życia, a liczba dorosłych pacjentów z terenu Wielkopolski wymagających opieki rośnie każdego roku. Niestety, tamtejsze warunki lokalowe są bardzo złe. W klinice brakuje sal jednoosobowych z łazienkami, co utrudnia izolowanie chorych podczas pobytu. Z tego powodu chorzy często tygodniami czekają na przyjęcie. Szansą jest dobudowanie do kliniki specjalnego pododdziału mukowiscydozy z izolatkami dla chorych, który pozwoliłby na poprawę dostępności do leczenia i podarowałby dorosłym chorym na mukowiscydozę dodatkowe lata życia.

Zapraszamy do udziału w licytacji:
 
http://charytatywni.allegro.pl/stroj-narciarski-pani-justyny-kowalczyk-i4332707
 
 
Źródło: materiały prasowe
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.