Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

SMS Szczyrk podsumował sezon zimowy 2013/2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Libercu

10-01-2013
Szybkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym, które tego roku gościć będą w Libercu (Czechy). Zatwierdzony został już szeroki skład reprezentacji Polski na tę imprezę.

Na liście zgłoszeń znalazło się pięć nazwisk juniorów startujących w skokach narciarskich. Są to: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek (wszyscy troje rok temu zdobyli srebro mistrzostw świata juniorów), Grzegorz Miętus oraz Krzysztof Biegun. Trenerzy na miejscu zdecydują o tym, kto ostatecznie wystąpi w konkursach. Zawodnikami opiekować się będą: szef ekipy Adam Małysz, trenerzy Robert Mateja i Maciej Maciusiak, serwisman Wojciech Topór, fizjoterapeuta Daniel Kwiatkowski oraz lekarz dr Aleksander Winiarski.

W szerokim składzie na mistrzostwa świata juniorów w kombinacji norweskiej również znalazło się pięciu Polaków. Są to: Andrzej Gąsienica, Damian Urbaś, Wojciech Marusarz, Krystian Gryczuk oraz Kacper Kupczak. Szefem ekipy jest trener główny kadry kombinacji Jan Klimko, a funkcję trenera pełnić będzie także Jakub Michalczuk. Serwisem nart zajmą się Piotr Śliwka oraz... Adam Cieślar (który na razie nie może brać udziału w zawodach z powodu kontuzji). Do Liberca pojedzie także fizjoterapeuta Daniel Hankus.

Najliczniejszą reprezentację stanowią biegacze i biegaczki narciarscy. Powołanie na mistrzostwa świata U-23 otrzymali: Maciej Staręga, Sebastian Gazurek, Jan Antolec, Mateusz Ligocki i Paweł Klisz oraz Magdalena Kozielska, Justyna Mordarska, Ewelina Marcisz i Emilia Romanowicz. Z kolei w mistrzostwach świata juniorów wystartują: Konrad Motor, Mariusz Dziadkowiec-Michoń, Tomasz Garbień, Krzysztof Kukuczka i Dawid Bril oraz Marzena Maciulewicz, Urszula Łętocha i Dominika Hulawy.

Szefem ekipy jest trener główny kadry A mężczyzn Janusz Krężelok, a do Liberca wyruszą także trenerzy: Wiesław Cempa, Urszula Migdał i Stanisław Michoń. Serwisem zajmą się Paweł Fundanicz i Mariusz Hluchnik, technikiem będzie Wiktor Kubiński, fizjoterapeutą Adam Kwak, a lekarzem - doktor Renata Komisarska.

Naszym reprezentantom życzymy jak najlepszych wyników na tych zawodach.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.