Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów - COS OPO Szczyrk 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Strefa PZN  »  Aktualności

Aktualności

Fot. www.wisla.pl Fot. www.wisla.pl

Joanna Mucha wizytowała obiekty narciarskie w Wiśle

28-08-2012
Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha odwiedziła wczoraj Wisłę, w której wizytowała obiekty sportowe oddane pod zarząd Polskiego Związku Narciarskiego - skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz trasy narciarstwa biegowego na Kubalonce. Pani minister zapoznała się również ze stanem małych skoczni w Wiśle Centrum, które w najbliższym czasie będą modernizowane.

W wizytacji pani minister towarzyszyli Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz, dyrektor COS Szczyrk Grzegorz Kotowicz, zastępca dyrektora COS Sebastian Danikiewicz oraz zastępca burmistrza Wisły Lidia Forias.

Pani minister Joanna Mucha wizytowała obiekty oddane pod zarząd Polskiego Związku Narciarskiego - skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz trasy narciarstwa biegowego na Kubalonce. Odwiedziła również małe skocznie w Wiśle Centrum. Pani minister zapoznała się ze stanem obiektów i funkcjonującą organizacją pracy na skoczni im. Adama Małysza i trasach biegowych Kubalonki oraz wyraziła pozytywne opinie na temat stanu rzeczy, które zobaczyła.

Minister wyraziła poparcie dla modernizacji małych skoczni w Wiśle Centrum. Obecnie trwa proces uzyskiwania pozwolenia na budowę, który potrwa około miesiąca.

Tydzień temu, we wtorek 21 sierpnia w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbyło się specjalne spotkanie w sprawie modernizacji obiektów w centrum Wisły. Udział wzięli w nim: Prezes PZN Apoloniusz Tajner, burmistrz Wisły Jan Poloczek, sekretarze stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Kawa i Anna Budzanowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Grzegorz Karpiński oraz wicemarszałek województwa śląskiego Mariusz Kleszczewski.

Omówiono konstrukcję finansowania inwestycji. Wezmą w niej udział: Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miejski w Wiśle. Wszystko wskazuje na to, że modernizacja rozpocznie się niezwłocznie po wypełnieniu wszystkich formalności, czyli najpóźniej w maju 2013 roku. W wyniku przebudowy powstać mają trzy nowe obiekty o rozmiarach skoczni HS-40, HS-20 i HS-10, spełniające wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Teren skoczni zostanie ogrodzony i na nowo zagospodarowany. Wybudowane zostaną platformy trenerskie oraz wieża sędziowska. Skocznie będą posiadały igelitowe zeskoki, system zraszania, ceramiczne tory, podnoszone belki startowe i przezroczyste bandy po stronie platform trenerskich.

Prezydent RP Bronisław Komorowski od dawna jest żywo zainteresowany przeprowadzeniem tej inwestycji, która służyć będzie poprawie bazy sportowej przeznaczonej do szkolenia dzieci i młodzieży w Wiśle i okolicach. Skocznie w Wiśle Centrum powstały w 1962 roku, a ostatni remont przechodziły w 1997 roku. Pierwsze kroki stawiał na nich najwybitniejszy polski skoczek narciarski Adam Małysz, który od kilku lat aktywnie działa na rzecz przebudowy tych obiektów.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.