Gala Olimpijska w PKOl-u - sobota, 14.04.2018

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

ZIO Pjongczang 2018: Król i Kwiatkowski w finałach!

24-02-2018
Bardzo dobre wyniki na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu osiągnęli nasi snowboardziści z Kadry Narodowej Alpejskiej, którzy awansowali do finałów w konkurencji slalom gigant równoległy. 11. miejsce w rywalizacji kobiet wywalczył Aleksandra Król, natomiast u mężczyzn na 13. pozycji ukończył olimpijskie zawody Oskar Kwiatkowski. więcej <strong>»</strong>

Tokarczyk na podium zawodów FIS w Kopaoniku

23-02-2018
W dniach 22-23 lutego 2018 roku w serbskiej miejscowości Kopaonik odbyły się zawody FIS w konkurencjach freestyle-owych w snowboardzie. Polskę reprezentowało w niech czterech zawodników: Piotr Tokarczyk, Aleksander Czuba, Kamil Knop i Jan Jaromin. więcej <strong>»</strong>

Snowboardziści startowali w PE w Sarajewie

18-02-2018
W niedzielę w Sarajewie odbył się snowboardowy Puchar Europy w konkurencji big air, w który wystartowali nasi reprezentanci. Zawody rozegrane zostały na skoczni pozostałej z toru slopestyle-owego, który został przygotowany na sobotnie zawody FIS. Rywalizacja toczyła się przy padającym i mokrym śniegu oraz słabej widoczności. W sumie w Pucharze Europy startowało 25 zawodników z sześciu państw. więcej <strong>»</strong>

Piotr Tokarczyk drugi w zawodach FIS w Sarajewie

17-02-2018
W sobotę w Sarajewie odbyły się zawody FIS w konkurencji slopestyle. Ze względu na brak dwóch skoczni na torze zawody składały się z dwóch elementów jibbowych i jednej skoczni (na której będzie odbywał się jutrzejszy Big-Air PE). W zawodach startowało 23 zawodników z 6 państw. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: Zuzanna Smykała na 20. miejscu

16-02-2018
Zuzanna Smykała wywalczyła 20. miejsce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w konkurencji snowboardcross. Po tytuł mistrzyni olimpijskiej sięgnęła Włoszka Michela Moioli. Wicemistrzynią została Francuzka Julia Pereira de Sousa Mabileau. Natomiast brązowy medal zdobyła Czeszka Eva Samkova. więcej <strong>»</strong>