XIX Konferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Rusin 12. w Mistrzostwach Świata w Sierra Nevada

10-03-2017
W czwartek podczas Mistrzostw Świata w Sierra Nevada rozegrane zostały kwalifikacje w konkurencji slopestyle w snowboardzie. Zwycięstwo odniosła reprezentantka Japonii Miyabi Onitsuka, drugą lokatę zajęła Kanadyjka Laurie Blouin, a trzecia była Amerykanka Karly Shorr. Do finału awansowało osiem zawodniczek, natomiast 12. miejsce wywalczyła reprezentantka Polski Katarzyna Rusin. więcej <strong>»</strong>

Mistrzostwa Polski w snowboardzie: Nowaczyk, Biela i Sztokfisz ze złotymi medalami

08-03-2017
Reprezentanci klubu AZS Zakopane zdominowali rywalizację w snowboardowych Mistrzostwach Polski w slalomie gigancie i slalomie, zdobywając aż trzynaście medali. W Stacji Narciarskiej Suche wśród pań złoto w gigancie wywalczyła Weronika Biela, a w slalomie najlepsza była Karolina Sztokfisz. W rywalizacji mężczyzn dwa złote medale zdobył Michał Nowaczyk. więcej <strong>»</strong>

Piotr Tokarczyk drugi w Pucharze Europy w Kopaonik!

05-03-2017
Dzisiaj ponownie odbył się Puchar Europy w Kopaonik (Serbia). Tak jak w sobotę, nasz kraj reprezentowało czterech zawodników. Najlepszy z naszej reprezentacji okazał się Piotr Tokarczyk, który zajął drugie miejsce - powtarzając wczorajszy wynik. więcej <strong>»</strong>

PŚ w La Molina: Finał bez Polaków

04-03-2017
W hiszpańskiej La Molina rozgrywane były zawody Pucharu Świata w snowboardcrossie w których wystartowała dwójka naszych reprezentantów. Zuzanna Smykała zajęła 23. miejsce, natomiast Mateusz Ligocki ukończył zawody na 53. pozycji. Niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się awansował do niedzielnych finałów. Kwalifikacje wygrali Francuzka Charlotte Bankes oraz Austriak Alex Pullin. więcej <strong>»</strong>

Piotr Tokarczyk na podium Pucharu Europy

04-03-2017
W sobotę w serbskiej miejscowości Kopaonik odbył się Pucharu Europy w konkurencji Big-Air. Nasz kraj reprezentowało czterech Polaków. Najlepiej wypadł Piotr Tokarczyk, który stanął na podium zawodów, zajmując drugie miejsce. Podczas rywalizacji Tokarczyk wykonał swoje firmowe triki: fs 1080 tail i sw bs 900 nose. Polskiego snowboardziste zdołał wyprzedzić tylko Włoch Liviero Nicola, który wykonał perfekcyjne bs double 1080 mute i sw bs 900. Za naszym zawodnikiem, na trzeciej pozycji, uplasował się Słoweniec Mekinic Naj, który zaprezentował triki bs 900 i fs 720. więcej <strong>»</strong>