Konferencja dla UKS-ów - COS OPO Szczyrk 2012

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Snowboard – Andrzej Gąsienica-Daniel blisko medalu…

11-02-2015
We wtorek nasi zawodnicy rywalizowali w zawodach snowboardowego slalomu równoległego. Nasi reprezentanci zaprezentowali się solidnie, a najlepiej z nich Andrzej Gąsienica - Daniel, który uplasował się tuż za podium. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Andrzej Gąsienica-Daniel tuż za podium w PGS

10-02-2015
Andrzej Gąsienica-Daniel wywalczył czwarte miejsce w slalomie gigancie równoległym rozgrywanym na XXVII Zimowej Uniwersjadzie. Polak awansował do półfinału, jednak w decydującym momencie walki o brązowy medal nasz reprezentant ominął bramkę i ostatecznie uplasował się tuż za podium. Mistrzem Uniwersjady w tej konkurencji został reprezentant Niemiec - Daniel Weis, a wśród kobiet zwyciężyła Szwajcarka - Patrizia Kummer. Dobre lokaty wywalczyły również nasze snowboardzistki, który zakończyły rywalizację na ćwierćfinałach, zajmując odpowiednio miejsca: 6. Weronika Biela, 7. Aleksandra Król i 8. Karolina Sztokfisz. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Dwóch Polaków w finale PGS

10-02-2015
Dwóch reprezentantów Polski awansowało w Sierra Nevada do finału slalomu giganta równoległego. Po dwóch dobrych przejazdach 10. miejsce w eliminacjach zajął Andrzej Gąsienica-Daniel, natomiast cztery lokaty za nim uplasował się Oskar Bom. Zwycięzcą kwalifikacji został Austriak – Alexander Payer. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Polki na czołowych miejscach w kwalifikacjach PGS

10-02-2015
Bardzo dobrze w porannych kwalifikacjach do slalomu giganta równoległego na Zimowej Uniwersjadzie w Sierra Nevada zaprezentowały się nasze snowboardzistki, które pewnie awansowały do finału, zajmując miejsca w czołowej „10”. Najlepiej z Polek spisała się Weronika Biela, która zajęła szóstą pozycję. W kwalifikacjach najlepsza okazała się natomiast Szwajcarka – Patrizia Kummer. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Katarzyna Rusin szósta w halfpipe

07-02-2015
Nasze snowboardzistki wystartowały w kolejnej snowboardowej konkurencji Uniwersjady w hiszpańskiej Granadzie - halfpipe. Mistrzowski tytuł z notą 82,50 punktów wywalczyła Chinka Xuetong Cai. Srebrny medal zdobyła Hiszpanka Queralt Castellet (72,25 pkt.), a brąz otrzymała Szwajcarka Carla Somaini (67,75 pkt.). Najlepszą z Polek była Katarzyna Rusin, która zajęła szóste miejsce. więcej <strong>»</strong>