Walny Zjazd Sprawozdawczo-Statutowy PZN

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Polacy tuż za czołową "30" w zawodach FIS

03-12-2017
W niedzielę odbyły się drugie zawody juniorskie FIS w snowboardcrossie. Tuż za czołową "30" rywalizacji w Pitzal uplasowali się reprezentanci Polski. Stanisław Rymkiewicz oraz Klemens Gąsienica-Byrcyn zajęli wspólnie 33. miejsce. Zwycięstwo odniósł Kanadyjczyk Eliot Grondin. więcej <strong>»</strong>

Piotr Tokarczyk w TOP30 Pucharu Świata

02-12-2017
Piotr Tokarczyk zajął 29. miejsce w Pucharze Świata w big air rozgrywanym w niemieckim Moenchengladbach. Reprezentant Polski znalazł się w top "30" Pucharu Świata dzięki perfekcyjnie wyładowanemu fs 1080 tailgrab (3 obroty). Niestety w drugiej próbie Piotr Tokarczyk nie wylądował bardzo trudnego technicznie fs 1440 tail (4 obroty) - dałoby to Piotrkowi szanse na finały, jednak tak się nie stało. więcej <strong>»</strong>

Polacy startowali w zawodach FIS w Pitzal

02-12-2017
W sobotę w austriackim Pitzal rozegrane zostały zawody juniorskie FIS w snowboardcrossie, w których startowało dwóch reprezentantów Polski. Stanisław Rymkiewicz zajął 49. miejsce, natomiast Klemens Gąsienica-Byrcyn był 58. Zwycięstwo odniósł Japończyk Yoshiki Takahara. więcej <strong>»</strong>

Piotr Tokarczyk 29. w Pucharze Świata w big air

02-12-2017
W sobotę, 2 grudnia w niemieckim Moenchengladbach rozegrany został snowboardowy Puchar Świata w big air. W zawodach tych wystartował Piotr Tokarczyk, któremu niestety nie udało się wywalczyć awansu do finału i eliminacje zakończył na 29. miejscu. W kwalifikacjach najlepszy okazał się Japończyk Yuri Okubo. więcej <strong>»</strong>

Zuzanna Smykała 17. w Pucharze Europy

30-11-2017
W czwartek, 30 listopada 2017 roku w austriackim Pitztal rozegrany został drugi Puchar Europy w snowboardcrossie. Najlepiej z reprezentantów Polski po raz kolejny spisała się Zuzanna Smykała, która zajęła w zawodach 17. miejsce. Rywalizację zdominowali snowboardziści ze Stanów Zjednoczonych - wśród kobiet zwyciężyła Faye Gulini, a u mężczyzn triumfował Nick Baumgartner. więcej <strong>»</strong>