Polski Związek Narciarski ma już 100 lat!

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Finał Pucharu Polski 2015 i Mistrzostwa Polski Młodzików - wyniki

09-03-2015
Snowpark Gubałówka Zakopane w niedzielę, 8 marca był areną zmagań w ramach Finału Pucharu Polski 2015 w snowboardowym slopestyle i big air oraz Mistrzostw Polski Młodzików w snowboardowym slopestyle i big air.

Puchar Polski - Big Air

W kategorii Juniorka C zwyciężyła Gabriela Czapska z KS Spójnia Warszawa, zdobywając 141 punktów. Drugi wynik - 125 punktów miała Ewa Zając z KKS Krynica, a tuż za nią znalazła się jej klubowa koleżanka Oliwia Wierzbicka (105 pkt.). Kategorię Junior C wygrał Jędrzej Maczugowski (185 punktów), wyprzedzając Andrzeja Smereczyńskiego (172 punkty) i Michała Kublera (170 punktów). Cała trójka startuje w barwach klubu KS Ski Test Kraków.

Wśród Juniorek B całe podium dla zawodniczek KS Ski Test Kraków. Triumfowała Maria Ciszek, której skoki oceniono na 163 punkty. Na podium stanęły też Julia Koperska (138 punktów) i Marcelina Mrozicka (127 punktów). Najlepszy wynik wśród Juniorów B należał do Filipa Mecha z KS Ski Test Kraków (147 punktów). Osiem punktów stracił do niego Michał Tadel z SKF FSU, a na najniższym stopniu podium stanął Jan Loley (KS Ski Test Kraków), zdobywając 129 punktów.

Anna Lalik pewnie wygrała w kategorii Juniorka A (165 punktów). Drugie miejsce zajęła Zuzanna Woyna-Orlewicz (125 pkt.), a trzecie Justyna Strojek (114 pkt.). Wszystkie trzy zawodniczki reprezentują KS Ski Test Kraków. Wśród Juniorów A triumfował Jakub Wolak z KS Ski Test Kraków (189 pkt.) przed swoim klubowym kolegą Marcinem Kilarem (180 pkt.), a trzeci był Kacper Gawron z AZS AWF Katowice (149 pkt.).

Puchar Polski - slopestyle

W kategorii Juniorka C wystartowały tylko dwie zawodniczki - obie z KS Ski Test Kraków. Lepsza okazała się Klara Jastrzębska (127 punktów), natomiast Maja Szewczyk zdobyła 37 punktów. Wśród Juniorów C zdecydowanie najlepszy był Jędrzej Maczugowski z KS Ski Test Kraków (179 punktów), pokonując Natana Kotowskiego-Banasia z KS Ski Test Kraków (142 punkty) i Wojciecha Kolodziejczaka z AZS AWF Katowice (122 pkt.).

Kategorię Juniorka B wygrała Karolina Szewczyk (AZS AWF Katowice), oceniona przez sędziów na 174 punkty. Drugi wynik - 159 punktów należał do Marii Ciszek z KS Ski Test Kraków, a trzecie miejsce przypadło w udziale Julii Koperskiej z KS Ski Test Kraków (145 pkt.). Pierwsze miejsce w kategorii Junior B zajął Michał Tadel z SKF FSU (155 pkt.), drugi był Andrzej Smereczyński, a trzeci Szymon Gąsienica-Roj (obaj KS Ski Test Kraków).

Anna Lalik wygrała w kategorii Juniorka A (162 pkt.), wyprzedzając Zuzannę Woyna-Orlewicz (148 pkt.) i Aleksandrę Takuśki (94 pkt.). Wszystkie trzy startują w barwach KS ski Test Kraków. Najlepszym Juniorem A był Aleksander Czuba z AZS AWF Katowice (184 pkt.), drugie miejsce zajął Kacper Gawron z AZS AWF Katowice (170 pkt.), a trzecie Kacper Bobowski z KS Ski Test Kraków (156 pkt.).

W kategorii Seniorka OPEN triumfowała Anna Moskal z KS Ski Test Kraków (160 pkt.) przed Katarzyną Chowaniec z AZS AWF Katowice (134 pkt.) i Natalią Grzelką z KS Ski Test Kraków (103 pkt.). Wśród Seniorów zwyciężył Piotr Tokarczyk z MSS Unique Team Nowy Targ (194 pkt.) przed Jakubem Wolakiem z KS Ski Test Kraków (189 pkt.) i Maciejem Afeltowiczem z KS Ronin (112 pkt.).

Zawody w kategoriach Junior i Juniorka C były zarazem Mistrzostwami Polski Młodzików.