Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezes Apoloniusz Tajner wykładał na UJ

Szukaj w serwisie

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Aktualności

Oskar Kwiatkowski na podium Pucharu Świata

13-01-2020
Oskar Kwiatkowski już przygotowuje się w Bad Gastein z resztą kadry do kolejnych zawodów Pucharu Świata, ale w rozmowie z nami wspomniał o największym sukcesie w tym sezonie. W sobotę stanął bowiem na podium zawodów PŚ w Scoul w slalomie gigancie równoległym.

Po kwalifikacjach zakopiańczyk zajmował 11. miejsce. - Trasa była mocno oblodzona. Szczególnie dało się to odczuć w pierwszym przejeździe. W drugim ledwie utrzymałem się na trasie. To spowodowało, że zająłem dopiero 11. miejsce. Stwierdziłem jednak, że nie ma to żadnego znaczenia, bo najważniejszy był awans do fazy finałowej. W niej wszystko się może wydarzyć - mówił Kwiatkowski.

I tak rzeczywiście było. 23-latek dotarł aż do małego finału, w którym uzyskał... identyczny czas, co Szwajcar Dario Cavezielem. Nasz zawodnik skorzystał jednak na zmianie przepisów i razem z rywalem został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. - Wszystko dlatego, że zmieniono przepisy. W poprzednich latach w przypadku takiej sytuacji o wyższym miejscu w finalnej klasyfikacji decydowało miejsce z kwalifikacji. Też, kto zajął wyższą lokatę, wygrywał. Teraz nie ma to znaczenia. Decyduje po prostu czas przejazdu, a ten w tym wypadku był taki sam dla nas obu - tłumaczył snowboardzista naszej kadry.

To kolejny udany start Kwiatkowskiego w tym sezonie, który zaczyna jeździć bardzo równo. - To mnie cieszy, bo szybka i równa jazda, były planem na ten sezon. To, co sobie założyłem, udaje się więc realizować. Jestem bardzo zadowolony - przyznał.

Na 35. pozycji zawody ukończył Michał Nowaczyk. Bardzo dobrze w Scoul radziła sobie także Aleksandra Król. Nasza zawodniczka była ósma, potwierdzając po raz kolejny przynależność do światowej czołówki. Weronika Biela była 24., a tuż za nią uplasowała się Aleksandra Michalik.

Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.