Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XVII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Aktualności

Skład na inaugurację snowboardowego PŚ!

05-12-2019
Już w najbliższy weekend sezon zimowy rozpoczną nasi snowboardziści z Kadry Narodowej Alpejskiej. Pierwsze tej zimy zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną w rosyjskiej miejscowości Bannoye. Sezon zimowy pod okiem nowego trener głównego zainauguruje troje naszych reprezentantów. 

Przez ostatnie kilka lat Piotr Skowroński był trenerem głównym Kadry Narodowej Alpejskiej w snowboardzie. Po rezygnacji trenera Skowrońskiego stanowisko szkoleniowca głównego objął jego dotychczasowy asystent - Oskar Bom, który na inaugurację sezonu powołał: Aleksandrę Król, Michała Nowaczyka oraz Oskara Kwiatkowskiego. - O tym, którzy zawodnicy wystartują w Rosji zadecydował poziom sportowy. Podczas ostatnich kilku zgrupowań ta trójka prezentowała się najlepiej z całej grupy, dlatego też Ola, Michał i Oskar zostali powołani na inaugurację Pucharu Świata w Rosji - informuje trener Oskar Bom. Jak nowy szkoleniowiec naszych snowboardzistów ocenia swoją nową rolę w grupie? - To była szybka decyzja, gdyż takie rozwiązanie dla grupy było najlepsze. Byłem przygotowany na wszystkie trudności i dodatkowe obowiązki jakie niesie za sobą bycie trenerem głównym, ale nie żałuję swojej decyzji i jestem zadowolony z naszej współpracy - podkreśla Bom.

Rywalizacja w Bannoye podzielona została na dwa dni. W sobotę rozegrane zostaną kwalifikacje oraz finały do slalomu giganta równoległego. Natomiast w niedzielę snowboardzistów czekają zmagania na trasie slalomu równoległego.

Oskar Bom opowiada o tym jak wyglądały ostatnie tygodnie jego podopiecznych i decydujące momenty w przygotowaniach do sezonu zimowego. - Na początku listopada zrobiliśmy sobie przerwę od treningów na śniegu i skupiliśmy się na treningu motorycznym, który realizowaliśmy przez dwa tygodnie w blokach trzydniowych - opowiada trener naszych snowboardzistów. - Następnie w połowie listopada udaliśmy się na kilkudniowe zgrupowanie do Finlandii. Mieliśmy tam dużo treningów w różnorodnych warunkach, więc uważam to zgrupowanie za bardzo udane - dodaje. - Uważam, że chłopaki są w zadowalającej formie, jednak to pierwsze zawody zweryfikują, w którym miejscu aktualnie jesteśmy. Mogę tylko dodać, że po ostatnich treningach formę chłopaków oceniam na plus - podkreśla Bom.

W ostatnich tygodniach dłuższą przerwę miała natomiast Aleksandra Król. - Ola miała dłuższą przerwę od treningu na śniegu z powodu kontuzji łokcia. Przed urazem zawodniczka była natomiast w bardzo wysokiej formie i mam nadzieję, że ta przerwa tylko dobrze jej zrobiła - stwierdza Oskar Bom. - Naszym celem na pierwsze w sezonie zawody jest przede wszystkim utrzymanie dobrej dyspozycji i przeniesienie przejazdów z treningu na zawody - dodaje. - Nie chcę nikogo wyróżniać i mówić, kto aktualnie jest w najlepszej dyspozycji. Cała trójka jest dobrze przygotowana do sezonu. To na pewno dodaje im pewności siebie i tym samym zwiększa możliwość zajęcia dobrego miejsca - podsumowuje trener Bom.

Pierwszych w sezonie startów nie może doczekać Oskar Kwiatkowski. - Zdecydowanie tak, z niecierpliwością czekam już na inaugurację. Bardzo dużo czasu minęło od ostatniego naszego startu, który miał miejsce w marcu i jestem głodny rywalizacji - zapowiada przed otwarciem sezonu reprezentant Polski. Po raz pierwszy snowboardziści będą mieli okazję startować w rosyjskiej miejscowości Bannoye. - Raczej nie ma to dla mnie znaczenia, gdzie startuję, ponieważ nie chcę, aby to rzutowało na moją pewność siebie. Aczkolwiek starty w nowych miejscach są zawsze bardziej ekscytujące. Jest szansa na odkrywanie ciekawych zakątków świata, gdzie nie wybrałbym się nigdy, gdyby nie zawody - zaznacza Kwiatkowski.

Podopieczny Oskara Boma jest zadowolony ze swojej dyspozycji podczas ostatnich obozów, jednak to zawody zweryfikują, w którym obecnie miejscu się znajduje. - Podczas ostatniego naszego zgrupowania w Finlandii miałem okazję sprawdzić się z dwoma najlepszymi zawodnikami z kadry włoskiej oraz trzykrotnym medalistą olimpijskim ze Słowenii. Podczas treningów jeździłem pod presją, wyobrażając sobie jakbym startował w zawodach. Jeździło mi się dobrze i nawiązywałem z nimi wyrównaną walkę. Zawody to zawsze jednak coś innego, coś wyjątkowego. Szczególnie zawody najwyższej rangi takie jak Puchar Świata. One zweryfikują w jakiej jestem dyspozycji i dostanę wtedy tą cenną informację przed kolejnymi startami - podkreśla 23-latek. Nasza reprezentacja do Rosji wyruszyła już we wtorek. - Podróż do Rosji przebiegła bez niespodzianek, aczkolwiek siedmiogodzinne oczekiwanie na lotnisku w Moskwie mocno nas znużyło. Odespaliśmy jednak już tę drogę, a przed pierwszym startem czekały nas jeszcze dwa treningi - dodaje Kwiatkowski.

Program zawodów:

07.12.2019, sobota
- 05:00 - kwalifikacje PGS
- 09:00 - finały PGS

08.12.2019, niedziela
- 05:00 - kwalifikacje PSL
- 09:00 - finały PSL


Piotr Skowroński przez wiele lat wykonywał dobrą pracę z Kadrą Narodową Alpejską w snowboardzie. Jak podkreśla Oskar Kwiatkowski grupa cały czas idzie w wyznaczonym kierunku i mimo zmiany trenera realizują założone przed sezonem plany. - Po odejściu trenera Piotra nie zmieniło się wiele, ponieważ nie było czasu, aby drastycznie zmieniać plany. Wszystko zdarzyło się nagle i na krótko przed rozpoczęciem sezonu startowego. Oskar, który był z nami już od paru sezonów jako trener pomocniczy, zastępuje teraz trenera Skowrońskiego i wykonuje dobrą pracę. Nasz trener od przygotowania motorycznego Grzegorz Salwierak nadal z nami współpracuje. Na obozach wykonujemy jego plany treningowe, a pomiędzy zgrupowaniami również ćwiczymy z trenerem Salwierakiem - podsumowuje nasz snowboardzista.

Aktualnie z grupą snowboardową w roli trenera współpracującego działa Przemysław Buczyński, który przez lata był trenerem skicrossistki Karoliny Riemen-Żerebeckiej.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.