Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Kongres ISIA - Kraków 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

AktualnościKról i Nowaczyk ze złotymi medalami w PGS

12-03-2019
We wtorek w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozpoczęliśmy rywalizację w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w snowboardzie alpejskim. Tytuły mistrzowskie w slalomie gigancie równoległym wywalczyli Aleksandra Król z klubu KS F2 Dawidek Team oraz Michał Nowaczyk z zakopiańskiego AZS-u.


W promieniach słońca i na dobrze przygotowanej trasie rozegrano pierwszy dzień Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Białce Tatrzańskiej. We wtorek snowboardziści i snowboardzistki walczyli o medale krajowego czempionatu w slalomie gigancie równoległym. Mistrzynią Polski została Aleksandra Król, która w wielkim finale pewnie pokonała Marię Chyc, reprezentującą barwy klubu AZS Zakopane.

W rywalizacji mężczyzn tytuł mistrzowski obronił Michał Nowaczyk, który również jako pierwszy pewnie przekroczył linię mety, pokonując w wielkim finale Tomasza Kowalczyka z zakopiańskiego AZS-u. - Zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Bardzo dziękuję za zaangażowanie osób, które pracowały przy tych zawodach i zrobiły bardzo dobrą robotę. Trasa była świetnie przygotowana, a pogoda znowu nas nie zawiodła - chwali organizatorów świeżo upieczony złoty medalista w PGS. Michał Nowaczyk bez większych problemów przechodził każdą rundę i znalazł się w wielkim finale. - Warunki były dzisiaj naprawdę dobre, lecz mały błąd dużo kosztował, dlatego opłacało się dzisiaj jechać pewnie i ewentualnie przycisnąć w końcówce. Z przejazdów jestem zadowolony, ponieważ realizowałem swój cel z rundy na rundę - dodaje. W środę Michał Nowaczyk bronić będzie złotego medalu w slalomie równoległym. - W gigancie czuję się jednak pewniej, ale slalom jest mi bliższy sercu, dlatego jutro walczymy na nowo - podsumowuje Nowaczyk.

Brązową medalistką Mistrzostw Polski Seniorów w PGS została Weronika Biela z klubu AZS Zakopane, natomiast w rywalizacji mężczyzn na najniższym stopniu podium stanął klubowy kolega Bieli - Klemens Gąsienica-Byrcyn.


Medaliści Międzynarodowych Mistrzostw Polski:
  1. Aleksandra Król (POLSKA)
  2. Maria Chyc (POLSKA)
  3. Vita Bodnaruk (UKRAINA)

Medaliści Międzynarodowych Mistrzostw Polski:
  1. Michał Nowaczyk (POLSKA)
  2. Tomasz Kowalczyk (POLSKA)
  3. Mykhailo Kharuk (UKRAINA)

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.