PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

(Wszystkie fot. Maciej Ostrowski) (Wszystkie fot. Maciej Ostrowski)

Zając i Jodko Mistrzami Polski w Snowboardcrossie

12-02-2015
Joanna Zając oraz Maciej Jodko (oboje z klubu KS Ski Test Kraków) zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w snowboardcrossie, które odbyły się w środę, 11 lutego na Szafranówce w Szczawnicy.

Mistrzostwa Polski zaplanowano pierwotnie na wtorek, 10 lutego, jednak z powodu trudnych warunków atmosferycznych (duży opad śniegu) organizatorzy postanowili przenieść je na następny dzień i rozegrać razem z Pucharem Polski.

Poranne kwalifikacje kobiet wygrała Aleksandra Michalik z AZS Zakopane, uzyskując czas 31,86 sekundy. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Smykała (AZS AWF Katowice), tracąc do Michalik 0,33 sekundy. Tuż za nią, ze stratą jednej sekundy sklasyfikowano Joannę Zając.

Do finałów zakwalifikowało się osiem najlepszych zawodniczek eliminacji, które podzielone zostały na dwa półfinały po cztery osoby. Z każdego półfinału do dalszej rundy zmagań awansowały po dwie najlepsze snowboardzistki. W finale spotkały się: Joanna Zając, Marzena Zając (UKS Snowboard Kangur Tychy), Aleksandra Michalik oraz Zuzanna Smykała. Złoty medal wywalczyła Joanna Zając, wyprzedzając Aleksandrę Michalik, a na najniższym stopniu podium stanęła Marzena Zając. Broniąca tytułu mistrzyni Polski Smykała nie ukończyła przejazdu finałowego i została sklasyfikowana na czwartym miejscu.

Kwalifikacje mężczyzn wygrał Maciej Jodko (KS Ski Test Kraków), uzyskując czas o dokładnie pół sekundy lepszy od swojego klubowego kolegi Dawida Wala. Trzeci był Marcin Bocian z AZS AWF Katowice (+ 1,13 sek).

W finale nie zmienił się układ sił i zawodnicy dotarli do mety w dokładnie tej samej kolejności - Jodko wywalczył złoty medal, srebro powędrowało do Wala, a brąz otrzymał Bocian. W finale wystąpił także Józef Gąsienica-Gładczan, zajmując czwarte miejsce.

W zawodach udział wzięło 19 kobiet i 25 mężczyzn.

Pełne wyniki opublikujemy tuż po ich otrzymaniu od organizatora.
Źródło: Alicja Kosman / PZN