Dzień otwarty w SMS Szczyrk

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Wyniki kwalifikacji PE w Białce Tatrzańskiej

15-02-2019
Victor White z Barbadosu i Elvira Ros z Norwegii najlepsi wśród narciarzy. Matija Milenkovic z Serbii i reprezentantka Polski Martyna Maciejewska wygrywają kwali-fikacje snowboardzistów. Trwa Garmin Winter Sports Festival 2019. Wielki finał już jutro!

Dziś w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, w ramach Garmin Winter Sports Festival 2019, roze-grane zostały kwalifikacje zawodów Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air. Z najlepszym wynikiem wśród narciarzy do sobotniego finału awansował Victor White z Barbadosu. Trenujący na co dzień w Szwe-cji zawodnik zaprezentował Double Cork 1080 Safety i Double Cork 1260 Double Japan. To właśnie drugi skok dał mu 94,33 pkt i pierwsze miejsce w kwalifikacjach. Drugi był Tuomas Kivari z Finalndii, który wy-kręcając Bio 1260 Stalefish, zdobył 91,33 pkt. Na trzecim miejscu kwalifikacje ukończył kolejny reprezen-tant Finalndii - Miika Virkki, który podparł lądowanie Double Cork 1260 Safety, w związku z czym w drugiej próbie zdecydował się na nieco mniejszą rotację. Jego Double Cork 1080 Safety oceniony został na 90 pkt. Najlepszy wśród Polaków Jan Krzysztof zajął siódme miejsce, a Elvira Ros z Norwegii prezentując 720 na dużej skoczni zapewniła sobie pierwsze miejsce w kwalifikacjach kobiet.

W rywalizacji snowboardzistów najlepszy był dziś Matija Milenkovic z Serbii, który 83 pkt zdobył za Bac-kside Double Cork 1080. Piotr Tokarczyk zaprezentował Frontside 1080 Tailgrab, a także niezwykle wido-wiskowego Double Backflipa z Indy Grabem. Jednak to ten pierwszy skok zapewnił mu 75 pkt i drugie miejsce w kwalifikacjach. Trzeci był Słowak Boris Karolcik, którego długie i wysokie Frontside 720 Tail zostało ocenione na 63,33 pkt. Martyna Maciejewska, która triumfowała niedawno w zawodach Pucharu Europy FIS w Sarajewie, była najlepsza wśród snowboardzistek i jest bez wątpienia faworytką zawodów.

Finał zawodów Pucharów Europy FIS w Białce Tatrzańskiej już jutro (sobota 16 lutego). Na wielkiej skoczni rozstrzygną się również losy tytułu Mistrza Polski PZN we Freeskiingu. Warto dodać, że w akcji zobaczyć będzie można też rowerzystów, którzy w czasie dzisiejszych kwalifikacji pokazali, że czeka nas wyjątkowo zacięta rywalizacja o punkty FMB World Tour. Najlepszy był Marek Łebek, który na wielkiej skoczni wylą-dował Cashrolla. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Godziek, który pokazał 360 Tailwhip, a trzeci Paweł Stachak z Frontflipem, do którego dołożył Barspina.

Widowiskowe finały zawodów śledzić będzie można na żywo w godzinach 9:00-15:00 na stronach:

Sobotni finał Pucharu Europy FIS transmitowany będzie na żywo w godz. 9:15-11:45 w TVP Sport, na stronie www.sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Więcej informacji o Garmin Winter Sports Festival 2019 znaleźć można na facebooku i instagramie