Przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 - konferencja prasowa w Krakowie

PZN  »  Snowboard  »  Aktualności

Katarzyna Rusin wygrywa Puchar Europy!

11-03-2018
W sobotę w Pec pod Snezkou w Czechach rozegrany został snowboardowy Puchar Europy w konkurencji slopestyle. Tego dnia najlepsza okazała się nasza reprezentantka - Katarzyna Rusin. Na drugim stopniu podium stanęła zawodniczka gospodarzy Sarka Pancochova. Natomiast trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Ariane Burri.

Pogoda nie rozpieszczała uczestników, którzy pomimo padającego deszczu, pokazali bardzo wysoki poziom. Polskę reprezentowało czworo kadrowiczów: Katarzyna Rusin, Piotr Tokarczyk, Kamil Knop, Jan Jaromin oraz trzech juniorów: Martyna Maciejewska, Filip Orlik i Krzysztof Owczarek. W zawodach startowali reprezentanci: Czech, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Chorwacji, Serbii, Słowacji, Chin, Białorusi oraz Belgii.

Najlepszy wynik wśród Polaków uzyskała Katarzyna Rusin, która wygrała sobotnie zawody. Rusin tego dnia okazała się lepsza od dwóch czeskich olimpijek z Pjongczangu. Polka wykonała bezbłędnie przejazd lipslide to fakie, switch backside 540 stalefish oraz backside 540 nose grab, który zapewnił zawodniczce najwyższe miejsce na podium. Tuż za nią ulokowała się Czeszka, a trzecia była Szwajcarka. Martyna Maciejewska zakończyła zawody na 11. miejscu.

Wśród mężczyzn najlepszym Polakiem okazał się Piotr Tokarczyk, który wykonał bezbłędnie swój koronny przejazd, tj. frontside 180 to switch 50-50 switch backside 360 out, switch backside nosegrab i frontside 1080 tailgrab. Nasz snowboardzista znalazł się tuż za podium. Bardzo dobrze zaprezentował się również Kamil Knop, który wylądował w swoim przejeździe eliminacyjnym backside doublecork 1080 mute. Wzbogacił tym swój przejazd, który składał sie również z backside lipslide i frontsid 720 indy. Obaj panowie awansowali do 12-osobowego finału.

Tuż za finałową grupą uplasował się najmłodszy z kadrowiczów - Jan Jaromin. Wykonał on perfekcyjnie ustany i trudny technicznie przejazd frontside 270, frontside 720 indy oraz backside 720 stalefish.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się również młodsi reprezentanci, tj Filip Orlik i Krzysztof Owczarek, którzy wykonali swoje zamierzone przejazdy.

W niedzielę trener Tomasz Tylka wraz z Katarzyną Rusin wyjeżdżają na Puchar Świata w Seiser Alm.