Walny Zjazd Sprawozdawczo-Statutowy PZN

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

TCS w Oberstdorfie: Stoch i Kot w czołówce kwalifikacji!

29-12-2016
Bardzo dobrze w kwalifikacjach do pierwszego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni spisali się reprezentanci Polski, którzy w komplecie awansowali do zawodów w Oberstdorfie. Drugie miejsce w eliminacjach wywalczył Kamil Stoch, który uzyskał 137,5 metra. Natomiast Maciej Kot po skoku na odległość 134 metry zajął piątą pozycję. Najlepszy w kwalifikacjach okazał się Norweg Daniel Andre Tande, który wylądował na 139 metrze i o 3,4 punktu wyprzedził Stocha. więcej <strong>»</strong>

Stanisław Biela wygrywa Mistrzostwa TZN

29-12-2016
Stanisław Biela reprezentujący klub UKS Sołtysianie Stare Bystre zwyciężył w czwartkowych Mistrzostwach Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w skokach narciarskich, które rozgrywano na Wielkiej Krokwi. Biela uzyskał 132 i 131 metrów, co pozwoliło mu wygrać z przewagą 5,4 punktu nad Bartłomiejem Kłuskiem z LKS Klimczok Bystra (131 i 129 m). Natomiast na trzecim stopniu podium stanął Damian Skupień z TS Wisła Zakopane (131,5 i 126 m). więcej <strong>»</strong>

Daniel Huber najlepszy w PK w Engelbergu

28-12-2016
Austriak Daniel Huber zwyciężył w środę w zawodach Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu. Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 139 oraz 133,5 metra i drugiego Aljaza Osterca ze Słowenii pokonał o 4,1 punktu (133,5 i 133 m). Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Norweg Joakim Aune, który w Engelbergu lądował na 138 i 131 metrze. więcej <strong>»</strong>

Krzysztof Biegun 23. w Pucharze Kontynentalnym

28-12-2016
Krzysztof Biegun jako jedyny z Polaków we wtorek, 27 grudnia wywalczył punkty Pucharu Kontynentalnego, zajmując 23. miejsce w Engelbergu. Zawody wygrał Norweg Halvor Egner Granerud przed swoim rodakiem Joakimem Aune. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Aljaz Osterc. więcej <strong>»</strong>

4 skocznie – którą najbardziej lubi Piotr Żyła?

27-12-2016
Świeżo upieczony mistrz Polski, Piotr Żyła z optymizmem rusza na Turniej Czterech Skoczni. Nie ma się czemu dziwić, bo wczoraj w Zakopanem oddawał dobre skoki i wywalczył medal z najcenniejszego kruszcu. Przed nim cztery prestiżowe konkursy w Niemczech i Austrii. Z którą skocznią wiślanin ma najmilsze wspomnienia? więcej <strong>»</strong>