Piknik "Ćwicz z Mistrzem"

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Jan Ziobro i Bartosz Czyż oceniają pierwszy konkurs

19-08-2017
Puchar Beskidów powrócił do kalendarza letnich konkursów po prawie trzydziestu latach przerwy. Pierwszy konkurs rozegrany został na skoczni w Szczyrku. W sobotę spotykamy się w Wiśle-Malince, a w niedzielę w czeskim Frensztacie. Podium w piątkowym konkursie należało do Polaków. Zwyciężył Aleksander Zniszczoł, a tuż za nim uplasował się Klemens Murańka. Innym polskim reprezentantom poszło również bardzo dobrze, Bartosz Czyż zajął 12. miejsce, a tuż za nim znalazł się Jan Ziobro. więcej <strong>»</strong>

Polki poza konkursem we Frensztacie

19-08-2017
W sobotę na skoczni HS-106 w czeskim Frensztacie rozegrane zostały kwalifikacje do drugiego konkursu FIS Grand Prix kobiet w skokach narciarskich. Zwycięstwo odniosła Japonka Sara Takanashi, która uzyskał 96,5 metra. Tuż za nią uplasowała się Norweżka Maren Lundby, która wylądowała na 97 metrze. Natomiast trzecią pozycję zajęła kolejna z reprezentantek Japonii - Yuki Ito, która oddała skok na odległość 94 metrów. Niestety awansu do konkursu nie zdołała wywalczyć żadna z polskich skoczkiń. więcej <strong>»</strong>

Historyczne zwycięstwo K. Karpiel w Oberwiesenthal!

19-08-2017
Od zwycięstwa w Oberwiesenthal rozpoczynamy sobotnie starty naszych narciarzy w zawodach międzynarodowych. Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego stanęła Kamila Karpiel, która zdominowała sobotnią rywalizację, skacząc 98 oraz 89,5 metra. O ponad 17 punktów za Polką uplasowała się reprezentantka gospodarzy Ramona Straub, która uzyskała 83,5 oraz 90 metrów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Anna Shpyneva, która w pierwszym skoku uzyskała 86,5, a w drugim wylądowała na 79 metrze. więcej <strong>»</strong>

Puchar Wójta Gminy Wilkowce - komunikat

19-08-2017
Klub LKS Klimczok Bystra oraz Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski zapraszają na kolejne zawody z cyklu Nadzieje Beskidzkie. 26 sierpnia na skoczniach w Bystrej rozegrane zostaną zawody o Puchar Wójta Gminy Wilkowice. więcej <strong>»</strong>

Kłusek ocenia inaugurację Pucharu Beskidów w Szczyrku

19-08-2017
W piątkowym konkursie inauguracyjnym Pucharu Beskidów rozegranym w Szczyrku na skoczni HS-106 Bartłomiej Kłusek był trzecim z polskich reprezentantów, który zajął miejsce w czołowej "10" zawodów. Uplasował się na szóstej pozycji, tuż za Słoweńcem Zigą Jelarem i Niemcem Piusem Paschke. Na pierwszym stopniu podium stanął Aleksander Zniszczoł, za nim uplasował się Klemens Murańka i Miran Zupancic. więcej <strong>»</strong>