Podsumowanie sezonu zimowego PZN i LOTOS Cup 2015

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

MSJ w skokach dla Andreasa Wanka, Rutkowski tuż za podium

27-02-2008
Niemiec Andreas Wank zdobył w Zakopanem tytuł mistrza świata juniorów w skokach narciarskich. Łukasz Rutkowski, który po pierwszej serii był trzeci, ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Japończyk Shohhei Tochimoto, na trzeciej pozycji zawody ukończył Austriak Andreas Strolz. więcej <strong>»</strong>

Liberec (CZE): PŚ skokach - Wygrana Morgensterna, Małysz 7.

08-02-2008
Austriak Thomas Morgenstern wygrał konkursu Puchar Świata w skokach narciarskich w Libercu. Adam Małysz był siódmy. Stefan Hula i Maciej Kot nie zakwalifikowali się do finałowej serii. Orłowi z Wisły pomogły tygodniowe treningi w Zakopanem. W Libercu oddał dwa dobre technicznie i długie skoki. Dzięki nim Małysz awansował na 11. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. więcej <strong>»</strong>

Puchar Kontynentalny: Bystoel wygrał w Zakopanem

03-02-2008
Lars Bystoel wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem. Za odległości 133,5 i 135 m oraz styl uzyskał 275,8 pkt. Na miejscu piątym sklasyfikowany został najlepszy z Polaków Maciej Kot - 268 pkt (130 i 130 m). Drugie miejsce zajął Słoweniec Jure Sinkovec 272 pkt (128, 134 m), a trzecie Norweg Kim Rene Elverum Sorsell 271,9 pkt (133 i 130 m). Łukasz Rutkowski sklasyfikowany został na szesnastej pozycji - 253,1 pkt (125,5 i 129 m), a Robert Mateja na dwudziestej drugiej - 247,5 pkt (127 i 123 m). więcej <strong>»</strong>

Kolejna wygrana Morgensterna w Sapporo

03-02-2008
Austriak Thomas Morgenstern wygrał w niedzielę w Sapporo drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, deklasując rywali skokami na odległość 135 i 139 metrów. Drugi był Fin Janne Happonen, a trzecie miejsce zajął Norweg Anders Bardal. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch ukończył konkurs na 20. miejscu. Marcin Bachleda zajął 26 miejsce, a Stefan Hula był 30. więcej <strong>»</strong>

02-02-2008
Norweg Lars Bystoel wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem z łączną notą 266 pkt za skoki na odległość 128,5 i 134 m. Drugie miejsce zajął Norweg Kim Rene Sorsell - 263,7 pkt (135 i 124 m) a trzecie Austriak Stefan Thurnbichler - 263,2 pkt (129 i 127,5 m). Maciej Kot zajął siódme miejsce - 254,4 pkt (125 i 128m). więcej <strong>»</strong>