PZN i Scanmed organizatorem zebrania naukowego "Sport i ortopedia"

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Stefan Horngacher ogłosił skład na Niżny Tagił

27-11-2018
Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie rosyjski Niżny Tagił. Stefan Horngacher ogłosił dzisiaj skład naszej reprezentacji na trzecie w tym sezonie zawody najwyższej rangi. Szkoleniowiec polskich skoczków zdecydował, że w Rosji wystartują Ci sami zawodnicy, którzy rywalizowali w Ruce, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot. więcej <strong>»</strong>

Trzy Polki w składzie na Puchar Świata w Lillehammer

27-11-2018
Już w najbliższy weekend w norweskim Lillehammer sezon zimowy zainaugurują najlepsze na świecie skoczkinie narciarskie. W pierwszych tej zimy zawodach Pucharu Świata wystartują trzy nasze reprezentantki. Trener Marcin Bachleda powołał do składu: Kamilę Karpiel, Kingę Rajdę i Annę Twardosz. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Ruce: Kamil Stoch znów na podium!

25-11-2018
W niedzielę byliśmy świadkami wspaniałego konkursu Pucharu Świata na skoczni HS-142 w Ruce. Najlepsi na świecie skoczkowie latali tego dnia daleko, a bezkonkurencyjny okazał się Ryoyu Kobayashi, który drugim skokiem na odległość 147,5 metra wyrównał aktualny rekord obiektu. Japończyk zdeklasował rywali i o 22 punkty pokonał Andreasa Wellingera z Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który w niedzielnym konkursie uzyskał 136,5 oraz 144 metry. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Ruce: Kamil Stoch i Piotr Żyła na podium!

24-11-2018
Bardzo dobrze w sobotnim, jednoseryjnym konkursie Pucharu Świata w Ruce zaprezentowali się podopieczni Stefana Horngachera, którzy wywalczyli dwa miejsca na podium. Na drugiej pozycji uplasował się Kamil Stoch, który w pięknym stylu oddał skok na odległość 140,5 metra. Trzecią lokatą zajął Piotr Żyła, który wylądował na 136 metrze, otrzymując również wysokie noty za styl. Natomiast zwycięstwo odniósł reprezentant Japonii Ryoyou Kobayashi, który uzyskał 138,5 metra. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Ruce w skokach: Kwalifikacje przeniesione na 15:15

24-11-2018
Z powodu zbyt silnego wiatr po raz drugi podczas tego weekendu nie zostały rozegrane kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Ruce. Jury zawodów zdecydowało o przełożeniu eliminacji na sobotnie popołudnie. Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 15:15. więcej <strong>»</strong>