Walny Zjazd Sprawozdawczo-Statutowy PZN

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

FIS Cup w Sapporo: Wąsek 9. w niedzielnym konkursie

05-03-2017
Niedzielne zawody FIS Cup w skokach narciarskich w japońskim Sapporo zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem Niemca Piusa Paschke, który uzyskał 132 i 131 metrów. Drugie miejsce ze stratą 26,1 punktu do triumfatora konkursu zajął kolejny z Niemców - Moritz Baer (121 i 130 m). Na trzecim stopniu podium znalazł się Japończyk Shinya Komaba (133,5 i 119,5 m). Paweł Wąsek znów wskoczył do czołowej dziesiątki, plasując się tym razem na dziewiątej pozycji (114,5 i 122 m). więcej <strong>»</strong>

MŚ w Lahti: Polacy Mistrzami Świata!!!

04-03-2017
Polscy skoczkowie w pięknym stylu wywalczyli tytuł drużynowych mistrzów świata podczas sobotniego konkursu Mistrzostw Świata w Lahti. Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch znokautowali rywali, pokonując o 25,7 punktu reprezentację Norwegi. Dla Norwegów po tytuł wicemistrzowski sięgnęli: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen. Brązowymi medalistami w Lahti zostali Austriacy w składzie: Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer oraz Stefan Kraft. więcej <strong>»</strong>

COC Rena: Trzech Polaków z punktami

04-03-2017
Trzech reprezentantów Polski wywalczyło punkty w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w norweskiej miejscowość Rena. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał sie Klemens Murańka, który po skokach na odległość 130,5 oraz 132 metry zajął 18. miejsce. Zwycięstwo odniósł dzisiaj Austriak Clemens Aigner (141,5 i 137 m), który o ponad 10 punktów pokonał Słoweńca Bora Pavlovcica, który w pierwszej serii uzyskał 138,5 metra, a w drugiej wylądował na 131 metrze. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny słoweński skoczek - Tilen Bartol (136,5 i 134,5 m). więcej <strong>»</strong>

Paweł Wąsek szósty w Sapporo

04-03-2017
Paweł Wąsek po skoku na odległość 84 metry zajął szóste miejsce w sobotnim, jednoseryjnym konkursie FIS Cup w Sapporo. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Yuken Iwasa, który wylądował na 94 metrze i o dwa punkty pokonał reprezentanta Niemiec Piusa Paschke, który uzyskał 93,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Aljaz Osterc, który wylądował na 89 metrze. więcej <strong>»</strong>

Skład Polaków na COC w Rena

03-03-2017
Już w najbliższy weekend, w dniach 4-5 marca na skoczni HS-139 w Rena rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Trener Robert Mateja zdecydował, że o punkty powalczą Ci sami zawodnicy, którzy startowali w zawodach w Iron Mountain, czyli: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek. więcej <strong>»</strong>