Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - skoki i biegi narciarskie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Kot i Żyła w czołówce kwalifikacji w Innsbrucku

03-01-2017
Kwalifikacje do środowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku wygrał Austriak Stefan Kraft (134,5 metra). Tuż za nim uplasowali się dwaj Polacy - Maciej Kot (132 metry oraz druga lokata) i Piotr Żyła (130 metrów i trzecie miejsce). Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do zawodów. więcej <strong>»</strong>

Rywalizowali w II Sylwestrowym Pucharze Wiślaczka

02-01-2017
W sylwestrowy poranek, 31 grudnia 2016 roku na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle Centrum rozegrany został II Sylwestrowy Puchar Wiślaczka w pięciu kategoriach męskich i żeńskich. więcej <strong>»</strong>

Kamil Stoch drugi w Ga-Pa i zostaje liderem Turnieju Czterech Skoczni!

01-01-2017
Kamil Stoch znakomicie rozpoczął Nowy 2017 Rok, zajmując drugie miejsce w noworocznych zawodach w Garmisch-Partenkirchen. Polak objął prowadzenie w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Pierwsze miejsce zajął dziś Norweg Daniel Andre Tande, a trzeci był Austriak Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce uplasowali się Piotr Żyła (szósta lokata, najwyższa w tym sezonie) oraz Maciej Kot (siódme miejsce), a pucharowe punkty w dobrym stylu wywalczyli także 16. Stefan Hula i 20. Dawid Kubacki. więcej <strong>»</strong>

Sześciu Polaków z awansem do konkursu w Ga-Pa

31-12-2016
Za naszymi skoczkami kolejne udane kwalifikacje do zawodów Turnieju Czterech Skoczni. W pierwszej dziesiątce ukończyli je Maciej Kot oraz Piotr Żyła, zajmując odpowiednio piąte i szóste miejsce. Serię ocenianą wygrał Niemiec Markus Eisenbichler, który w pierwszym dniu nowego roku zmierzy się z Kamilem Stochem (nie startował w kwalifikacjach). więcej <strong>»</strong>

65. TCS: Kamil Stoch na podium w Oberstdorfie!

30-12-2016
Bardzo dobrze 65. Turniej Czterech Skoczni rozpoczęli reprezentanci Polski. Najlepiej z nich zaprezentował się Kamil Stoch, który po dwóch fenomenalnych skokach na odległość 137 oraz 135 metrów stanął na drugim stopniu podium zawodów w Oberstdorfie. W pierwszym konkursie turnieju triumfował Austriak Stefan Kraft (138 o 134,5 m), który o 2,8 punktu pokonał Kamila Stocha. Podium zawodów uzupełnił kolejny austriacki skoczek - Michael Hayboeck (135 i 133 m). więcej <strong>»</strong>