Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

PŚ w Sapporo: Fenomenalny rekord Kamila Stocha!

26-01-2019
Kamil Stoch w fenomenalnym stylu wskoczył na podium sobotniego konkursu Pucharu Świata w Sapporo. Polak na półmetku zmagań zajmował szóste miejsce po skoku na odległość 133 metry. Jednak w finale nasz mistrz ustanowił znakomity, nowy rekord Okurayamy, uzyskując 148,5 metra i tym samym stanął na drugim stopniu podium. Lepszy od Polaka był Austriak Stefan Kraft, który lądował odpowiednio na 132 oraz 137 metrze. Podium uzupełnił Norweg Robert Johansson, który skakał dzisiaj 141 oraz 127 metrów. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Sapporo: Kamil Stoch drugi w kwalifikacjach!

25-01-2019
W piątek na skoczni HS-137 w Sapporo rozegrane zostały kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata. W kwalifikacjach najlepszy okazał się Austriak Stefan Kraft, który uzyskał 125,5 metra. Pół metra dalej od Krafta wylądował Kamil Stoch, który ukończył eliminacje na drugiej pozycji. Podopieczni Stefana Horngachera w komplecie awansowali do sobotnich zawodów na Okurayamie. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Lahti: Trzy Polki w czołowej "30"

24-01-2019
Trzy nasze reprezentantki wywalczyły lokaty w najlepszej "30" konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się Kamila Karpiel, która po skokach na odległość 82,5 oraz 87,5 metra ukończyła zawody na 17. miejscu. Złotą medalistą juniorskiego czempionatu została Rosjanka Anna Szpiniewa. więcej <strong>»</strong>

MSJ w Lahti: Szóste miejsce Pawła Wąska!

24-01-2019
Paweł Wąsek po skokach na odległość 95 oraz 93 metry wywalczył szóste miejsce w konkursie indywidualnym podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Złotym medalistą został Norweg Thomas Aasen Markeng. Tytuł wicemistrzowski zdobył Luca Roth. Natomiast podium uzupełnił reprezentant Kazachstanu Siergiej Tkaczenko. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Lahti: Znamy skałd na konkurs indywidualny

23-01-2019
W czwartek, 24 stycznia 2019 roku w Lahti rywalizację na Mistrzostwach Świata Juniorów rozpoczną nasi skoczkowie oraz skoczkinie. Trener Wojciech Topór zdecydował, że w konkursie indywidualnym powalczą: Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Mateusz Gruszka. więcej <strong>»</strong>