Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN - Kraków, 01.07.2017

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Małysz na skoczni, Kot w szkole - kadra na PŚ w Val di Fiemme

09-01-2008
Wtorek był dla zawodników kadry A dniem treningu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem przed wyjazdem na zawody Pucharu Świata w Val di Fiemme oraz przed wylotem na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Trenerzy Łukasz Kruczek oraz Zbigniew Klimowski (Hannu Lepistoe po Turnieju Czterech Skoczni poleciał do Lahti) bacznie obserwowali poczynania zawodników, którzy wystartują w najbliższych zawodach. więcej <strong>»</strong>

Ahonen po raz piąty wygrywa Turniej 4 Skoczni

06-01-2008
Janne Ahonen po raz piąty w karierze wygrał Turniej Czterech Skoczni. W kończącym 56. edycję zawodów konkursie w Bischofschofen Fin zajął we wspaniałym stylu pierwsze miejsce. Adam Małysz, który w niedzielę uplasował się na szóstej pozycji, zajął w klasyfikacji końcowej Turnieju wysokie czwarte miejsce. więcej <strong>»</strong>

Dobre skoki Polaków w Kranju

06-01-2008
Bardzo dobrze spisali się w dwóch konkursach (sobota i niedziela) Pucharu Kontynentalnego w Kranju nasi zawodnicy: Stefan Hula, Klemens Murańka, Łukasz Rutkowski i Krzysztof Miętus. więcej <strong>»</strong>

Adam Małysz Sportowcem Roku!

05-01-2008
Adam Małysz po raz czwarty zwyciężył w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP S.A., czego przed nim nie dokonał żaden polski sportowiec. W plebiscycie na sportowca 2007 roku skoczek narciarski z Wisły wyprzedził piłkarza Euzebiusza Smolarka i pływaczkę Otylię Jędrzejczak. więcej <strong>»</strong>

Ahonen wygrywa w Bischofshofen, sprawdzają się typowania naszej ekipy

05-01-2008
Janne Ahonen we wspaniałym stylu zwyciężył sobotni konkurs skoków w Bischofshofen, trzecie zawody tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Fin w niedzielę będzie walczył o piąty w karierze triumf w prestiżowej imprezie. Adam Małysz zajął dziewiąte miejsce. Ahonen na skoczni Paula Ausserleitnera skakał jak za dawnych lat, gdy czterokrotnie triumfował w całym cyklu. Fin najpierw poszybował na 139 m, a następnie tylko metr bliżej. Wynik 282.5 dał mu bezpieczną przewagę ponad 11 punktów nad drugim w konkursie Thomasem Morgensternem (138, 132 m). Ahonen został nowym liderem Turnieju Czterech Skoczni zajmując miejsce Gregora Schlierenzauera, który w sobotę był piąty. więcej <strong>»</strong>