Dzień otwarty w SMS Szczyrk

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Mistrzostwa Polski: 1. Stoch, 2. Murańka, 3. Miętus

26-12-2007
Zwycięstwem „młodej fali” w polskich skokach narciarskich zakończyły zaległe mistrzostwa kraju rozegrane w środę w Zakopanem (pierwotnie impreza miała odbyć się w lutym tego roku w Wiśle, ale została przeniesiona z powodu kłopotów ze skocznią w Malince). Na Wielkiej Krokwi triumfował, pod nieobecność Adama Małysza, 20-letni Kamil Stoch, pokonując 13-letniego Klemensa Murańkę i 16-letniego Krzysztofa Miętusa. więcej <strong>»</strong>

Zapraszamy na MP w skokach narciarskich!

24-12-2007
26 grudnia w Zakopanem na Wielkiej Krokwi rozegrane zostaną zaległe Mistrzostwa Polski na dużej skoczni (pierwotnie zawody zaplanowane były w lutym w Wiśle, ale z powodu kłopotów ze skocznią zostały przełożone). Seria treningowa zaplanowana została na godz. 10.00. więcej <strong>»</strong>

Polska czwórka na Turniej Czterech Skoczni

23-12-2007
Trenerzy reprezentacji Polski ustalili skład na Turniej Czterech Skoczni, który 30 grudnia rozpoczyna się zawodami w Oberstdorfie. W prestiżowej imprezie wystąpią Adam Małysz (triumfator Turnieju z 2001 roku), Kamil Stoch, Maciej Kot i Marcin Bachleda. Ten ostatni znalazł się w zespole jako ostatni, po dobrych występach w Turnieju Kontynentalnym w Garmisch-Partenkirchen (13. i 7. miejsce). więcej <strong>»</strong>

Małysz na święta poleciał samolotem

23-12-2007
Po raz pierwszy w tym sezonie dwóch polskich skoczków znalazło się w czołowej trzydziestce Pucharu Świata. W ostatnim przed świętami Bożego Narodzenia i ostatnim przed Turniejem Czterech Skoczni konkursie Adam Małysz zajął 13 miejsce, a Kamil Stoch był 18. W zawodach w Engelbergu wystąpili także Maciej Kot i Piotr Żyła, ale pierwszy z nich nie zdołał wejść do finałowej serii (ostatecznie 43. miejsce), a drugi swoją przygodę zakończył w kwalifikacjach. więcej <strong>»</strong>