XX Kursokonferencja PZN - Szczyrk, 24-26.11.2017

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Maciej Kot tuż za podium w Braunlage

04-01-2009
Udanie zakończyli występy w Pucharze Kontynentalnym w Braunlage nasi skoczkowie. W niedzielnym konkursie wszyscy Polacy zakwalifikowali się do serii finałowej. Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazł się Maciej Kot, który dwukrotnie uzyskał 90 m. Drugą dziesiątkę zawodników otwarł Łukasz Rutkowski (85 m i 90,5 m), na 18. miejscu sklasyfikowano Stefana Hulę (82 m i 88,5 m), a na 21. pozycji zawody ukończył Krzysztof Miętus (82,5 m i 85,5 m). więcej <strong>»</strong>

Na Bergisel lepiej niż w Ga-Pa

04-01-2009
15. miejsce Adama Małysza i 27. lokata Kamila Stocha w Innsbrucku podczas trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni nieco poprawiły nastroje w polskiej reprezentacji. więcej <strong>»</strong>

Trójka na Bergisel

03-01-2009
Trzech polskich skoczków zobaczymy w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni 2008/09. W czasie kwalifikacji w Innsbrucku najlepiej z Polaków zaprezentował się Adam Małysz, który uzyskał 119 metrów i zajął 20 lokatę. Kamil Stoch oddając skok na odległość 117,5 m został sklasyfikowany na 31. miejscu, Piotr Żyła zaś uplasował się cztery oczka niżej (116 metrów). Najsłabiej z podopiecznych Łukasza Kruczka spisał się Marcin Bachleda, który skacząc na 109 metr nie mógł wywalczyć kwalifikacji do głównego konkursu. więcej <strong>»</strong>

Czwórka z punktami

03-01-2009
Po raz pierwszy w tym sezonie wszyscy polscy skoczkowie, którzy brali udział w zawodach, zdobyli punkty pucharowe. Tym razem stało się tak w konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany był w niemieckim Braunlage. więcej <strong>»</strong>

Adam Małysz przejechał próg, Loitzl nareszcie pierwszy

01-01-2009
Po niezłych skokach treningowych w Ga-Pa i obiecującym wyniku we wczorajszych eliminacjach Adam Małysz uzyskał w konkursie KO tylko 116 metrów, co dało zaledwie 37 miejsce. Do drugiej serii nie wszedł dziś żaden z polskich skoczków (Żyła w pierszej serii 114,5m - 41 miejsce, Stoch 110,5m - 47 miejsce). więcej <strong>»</strong>