Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Polska czwórka na Turniej Czterech Skoczni

23-12-2007
Trenerzy reprezentacji Polski ustalili skład na Turniej Czterech Skoczni, który 30 grudnia rozpoczyna się zawodami w Oberstdorfie. W prestiżowej imprezie wystąpią Adam Małysz (triumfator Turnieju z 2001 roku), Kamil Stoch, Maciej Kot i Marcin Bachleda. Ten ostatni znalazł się w zespole jako ostatni, po dobrych występach w Turnieju Kontynentalnym w Garmisch-Partenkirchen (13. i 7. miejsce). więcej <strong>»</strong>

Małysz na święta poleciał samolotem

23-12-2007
Po raz pierwszy w tym sezonie dwóch polskich skoczków znalazło się w czołowej trzydziestce Pucharu Świata. W ostatnim przed świętami Bożego Narodzenia i ostatnim przed Turniejem Czterech Skoczni konkursie Adam Małysz zajął 13 miejsce, a Kamil Stoch był 18. W zawodach w Engelbergu wystąpili także Maciej Kot i Piotr Żyła, ale pierwszy z nich nie zdołał wejść do finałowej serii (ostatecznie 43. miejsce), a drugi swoją przygodę zakończył w kwalifikacjach. więcej <strong>»</strong>

Bachleda blisko podium

22-12-2007
Siódme miejsce zajął w sobotę w Pucharze Kontynentalnym w Garmisch-Partenkirchen Marcin Bachleda. Polak, który dzień wcześniej zajął na tym samym obiekcie trzynaste miejsce, po raz drugi okazał się najlepszym z Polaków startujących w tych zawodach. „Diabeł” miał nawet szansę na miejsce na podium – po pierwszej serii, w której uzyskał 129,0 m zajmował szóste miejsce ze stratą jedynie 2,7 pkt. do trzeciego Martina Hoellwartha. ale w drugiej serii skoczył krócej (127,0 m) i zamiast awansu zaliczył spadek w klasyfikacji zawodów. więcej <strong>»</strong>

Adam Małysz - forma lepsza niż wiatr

22-12-2007
10 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i identyczna pozycja w pierwszym konkursie w Engelberg – to sobotni dorobek Adama Małysza w przedostatnich przed Bożym Narodzeniem zawodach Pucharu Świata. Wygrał – co już staje się tradycją w tym sezonie – Thomas Morgenstern, który z kompletem 600 punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. więcej <strong>»</strong>

„Diabeł” trafił w trzynastkę

21-12-2007
Marcin Bachleda był najlepszym z Polaków, którzy wystartowali w piątek w Pucharze Kontynentalnym w Garmisch Partenkirchen. „Diabeł” zajął trzynaste miejsce po skokach na odległości 124,5 i 125,0 m. więcej <strong>»</strong>