XVIII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

COS w Planicy: P. Kantyka punktuje w zawodach

04-02-2018
Przemysław Kantyka wywalczył 19. miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy, dwukrotnie uzyskując 127 metrów. Rywalizację zdominowali reprezentanci gospodarzy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Bezkonkurencyjny okazał się Anze Semenic, który lądował odpowiednio na 134 oraz 130 metrze i swojego rodaka Jurija Tepesa (132,5 i 129 m) pokonał o prawie dziewięć punktów. Trzecie miejsce zajął Austriak Philipp Aschenwald, który uzyskał 128,5 oraz 131 metrów. więcej <strong>»</strong>

Polacy piątą drużyną MŚJ w Kanderstegu!

03-02-2018
Polacy w składzie: Bartosz Czyż, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch wywalczyli piąte miejsce w konkursie drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które rozgrywane były w szwajcarskim Kanderstegu. Złoty medal wywalczyła reprezentacja Niemiec, która o prawie pięć punktów pokonała wicemistrzowski zespół Austriaków. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Norwegowie. więcej <strong>»</strong>

Kubacki po raz drugi na podium Pucharu Świata!

03-02-2018
Dawid Kubacki po dwóch bardzo dobrych skokach na odległość 145 oraz 139,5 metra stanął na podium konkursu Pucharu Świata w Willingen. Podopieczny Stefana Horngacher po raz drugi w karierze wywalczył trzecie miejsce w zawodach najwyższej rangi. Zwycięstwo w sobotnich zawodach odniósł Norweg Daniel Andre Tande, który w pierwszej serii wylądował na 148 metrze, a w drugiej uzyskał 146,5 metra. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Richard Freitag, który skakał odpowiednio 149,5 oraz 141,5 metra. więcej <strong>»</strong>

Jakub Wolny w składzie na COC w Iron Mountain!

03-02-2018
Rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym w skokach narciarskich z Planicy przeniesie się do amerykańskiego Iron Mountain, gdzie w dniach 10-11 lutego rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. W zawodach tych wystartuje czterech reprezentantów Polski. Trener Radek Žídek powołał do składu: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Przemysława Kantykę oraz Klemensa Murańkę. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Kanderstegu: Dziewiąte miejsce Polek

03-02-2018
Polskie skoczkinie w składzie: Kinga Rajda, Joanna Kil, Kamila Karpiel oraz Anna Twardosz zajęły dziewiąte miejsce w konkursie drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów w szwajcarskim Kanderstegu. Rywalizację w polskim zespole rozpoczęła Rajda, która uzyskał 81,5 metra. Następnie swój skok oddała Kil, która skoczyła 69,5 metra. W trzeciej grupie zawodniczek na 65 metrze wylądowała Kamila Karpiel. Natomiast zmagania w naszej drużynie zakończyła Anna Twardosz, która uzyskała 76 metrów. więcej <strong>»</strong>