Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

12-03-2018
Staś ma dopiero dwa lata i obecnie wraz z rodzicami przebywa w Chinach, gdzie przeprowadzona zostanie terapia genowa z autoprzeszczepem szpiku. Na portalu www.siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Stasia, które jest konieczne, aby uratować tego małego chłopczyka. Akcję #LifeForStas wsparli nasi skoczkowie z Kadry Narodowej A - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Jakub Wolny. więcej <strong>»</strong>

Pięciu Polaków na finał COC w Czajkowskim!

12-03-2018
Ostatnim przystankiem w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich będzie rosyjski Czajkowski, w którym w najbliższy weekend rozegrane zostaną finałowe zawody tego cyklu. Podczas tych konkursów Polskę reprezentować będzie pięciu zawodników, a trener Radek Žídek powołał do składu: Pawła Wąska, Tomasza Pilcha, Bartosza Czyż, Klemensa Murańkę oraz Aleksandra Zniszczoła. więcej <strong>»</strong>

Mistrzostwa TZN w skokach i KN przeniesione!

12-03-2018
W dniach 13-14 marca 2018 roku na obiektach w Zakopanem miały zostać rozegrane Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Niestety w związku z aktualnie panującymi warunkami atmosferycznymi TZN informuję, że zawody zostały przeniesione na kolejny tydzień i odbędą się w dniach 20-21 marca 2018 roku. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Oslo: Kamil Stoch wciąż liderem Raw Air

11-03-2018
Daniel Andre Tande wygrał niedzielny, loteryjny konkurs Pucharu Świata w Oslo. Norweg na Holmenkollbakken lądował odpowiednio na 128 oraz 132 metrze i tym samym drugiego Stefana Krafta z Austrii pokonał o 1,4 punktu. Podium uzupełnił kolejny z Austriaków - Michael Hayboeck. Kamil Stoch w finale nie miał szczęścia do warunków wietrznych i zawody ukończył na szóstym miejscu. Nasz mistrz pozostał liderem turnieju Raw Air i drugiego Roberta Johanssona wyprzedza o 6,5 punktu. więcej <strong>»</strong>

Fettner znów najlepszy! Trzech juniorów z punktami

11-03-2018
Austriak Manuel Fettner zdominował rywalizację na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i po sobotnim triumfie, odniósł również zwycięstwo w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego. Ponownie na drugim stopniu podium stanął Słoweniec Bor Pavlovcic, który do Fettnera stracił 4,6 punktu. Trzecie miejsce zdobył kolejny z reprezentantów Austrii - Stefan Huber, który był liderem na półmetku rywalizacji. Ten weekend do udanych zaliczy także Paweł Wąsek, który w Zakopanem dwukrotnie wywalczył lokatę w czołowej "10". więcej <strong>»</strong>