Podsumowaniu Biegu na Igrzyska 2012

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

PŚ w Oberstdorfie: Maciej Kot wygrywa kwalifikacje!

05-02-2017
Maciej Kot skokiem na odległość 214,5 metra wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Oberstdorfie. 2,6 punktu za Kotem uplasował się Słoweniec Jurij Tepes, który wylądowała na 224 metrze. Trzecie miejsce zajął natomiast Norweg Robert Johansson, który skoczył 218 metrów. więcej <strong>»</strong>

Kamil Stoch na trzecim stopniu podium w Oberstdorfie

04-02-2017
Kamil Stoch znów na podium Pucharu Świata! W sobotę lider klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce w konkursie lotów narciarskich na przebudowanym obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a tuż za nim znalazł się reprezentant gospodarzy Andreas Wellinger, do którego od dziś należy nowy rekord skoczni - 234,5 metra. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: drużyna mieszana Pałasz-Kantyka na 5. miejscu

04-02-2017
Piąte miejsce w mieszanych zawodach drużynowych na Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach zajęła reprezentacja Polski w składzie: Magdalena Pałasz - Przemysław Kantyka. Złoto wywalczyła pierwsza ekipa Japonii, wyprzedzając o ponad 10 punktów pierwszą reprezentację Czech, a brązowy medal zdobyła druga drużyna Japonii. więcej <strong>»</strong>

Polacy piątą drużyną MŚJ w Park City!

04-02-2017
Polacy w składzie Dominik Kastelik, Bartosz Czyż, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów w Park City. Złoty medal juniorskiego czempionatu wywalczyli Słoweńcy, którzy o 3,3 punktu okazali się lepsi od reprezentacji Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast skoczkowie z Austrii. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Oberstdorfie: Kubacki czwarty w kwalifikacjach

03-02-2017
Bardzo dobrze w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego spisali się nasi reprezentanci, którzy w komplecie awansowali do zawodów. Najwyżej z podopiecznych Stefana Horngachera w eliminacjach sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 209 metrów zajął czwarte miejsce. Zwycięstwo odniósł Słoweniec Peter Prevc, który uzyskał 221,5 metra. Drugi był Rosjanin Dimitry Vassiliev (215 m), a trzecią pozycję wywalczył Norweg Robert Johansson (213,5 m). więcej <strong>»</strong>