Dzień otwarty w SMS Szczyrk

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

PŚ w Niżnym Tagile: Piotr Żyła na podium!

01-12-2018
Znakomicie w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile zaprezentował się Piotr Żyła, który stanął na podium zawodów w Rosji. Podopieczny Stefana Horngachera oddał dzisiaj skoki na odległość 133 oraz 131 metrów i wywalczył drugie miejsce. Zwycięstwo odniósł natomiast Norweg Johann Andre Forfang (135,5 i 129 m), który wyprzedził Piotra Żyłę zaledwie o 0,2 punktu. Podium uzupełnił lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi (134 i 130). więcej <strong>»</strong>

Maciusiak oglosił skład na COC w Lillehammer i Ruce

30-11-2018
Norweskie Lillehammer będzie gospodarzem pierwszych w sezonie zimowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które rozegrane zostaną 8 i 9 grudnia 2018 roku. Następnie rywalizacja w konkursach tej rangi przeniesie się do Ruki, gdzie konkursy zaplanowano na weekend 15-16 grudnia. Trener Maciej Maciusiak już dzisiaj ogłosił skład naszej reprezentacji na te zawody. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Lillehammer: Anna Twardosz poza finałem

30-11-2018
Reprezentantka Niemiec Juliane Seyfarth zdeklasowała rywalki i pewnie wygrała piątkowy konkursu Pucharu Świata na obiekcie HS-98 w norweskim Lillehammer. Prawie 12 punktów za nią uplasowała się zawodniczka gospodarzy - Maren Lundby. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Japonka Sara Takanashi. W konkursie w Lillehammer rywalizowała Anna Twardosz, której niestety nie udało się wywalczyć awansu do serii finałowej. Polka po skoku na odległość 74,5 metra ukończyła zawody na 35. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Żyła wygrywa kwalifikacje! Komplet Polaków w konkursie

30-11-2018
Bardzo dobrze rywalizację na skoczni HS-140 w Niżnym Tagile rozpoczęli podopieczni Stefana Horngachera, którzy pewnie w komplecie awansowali do sobotniego konkursu Pucharu Świata. Zwycięstwo w kwalifikacjach odniósł Piotr Żyła, który w dobrym stylu wylądował na 134 metrze. Tuż za Polakiem uplasował się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 130,5 metra. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Norweg Johann Andre Forfang, który skoczył 133,5 metra. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Lillehammer: Twardosz z awansem do konkursu

29-11-2018
Najlepsze na świecie skoczkinie narciarskie zainaugurowały dzisiaj sezon startów w zawodach Pucharu Świata. Podczas czwartkowych kwalifikacji w Lillehammer bezkonkurencyjna okazała się Sara Takanashi, która uzyskała 96 metrów. Japonka o ponad 15 punktów pokonała reprezentantkę Rosji Sofję Tichonową, która wylądowała na 95 metrze. Trzecie miejsce w eliminacjach do piątkowych zawodów zajęła Austriaczka Eva Pinkelnig, która skoczyła 97 metrów. Dobry występ ma za sobą Anna Twardosz, która po skoku na odległość 82,5 metra pewnie awansowała do konkursu, zajmując 33. pozycję. więcej <strong>»</strong>