Minister Sportu i Turystyki z wizytą na Podbeskidziu

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Stoch zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni, Żyła drugi!

06-01-2017
Kamil Stoch odniósł dziś wspaniały sukces - zwyciężył w 65. Turnieju Czterech Skoczni, a tym samym dołączył do prestiżowego grona skoczków, którzy mają na swoim koncie najcenniejsze triumfy - złoto igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, Kryształową Kulę oraz wygraną w Turnieju Czterech Skoczni. Stoch jest drugim w historii Polakiem (po Adamie Małyszu), który wygrał ten austriacko-niemiecki cykl. Polacy zdominowali dzisiejszą rywalizację oraz cały turniej. Drugie miejsce w turnieju zajął Piotr Żyła, a czwarty był Maciej Kot. Natomiast w ostatnich zawodach w Bischofshofen zwyciężył Kamil Stoch, drugi był Austriak Michael Hayboeck, a trzeci - Piotr Żyła. więcej <strong>»</strong>

Trzech Polaków w czołówce kwalifikacji w Bischofshofen

05-01-2017
Sześciu reprezentantów Polski zobaczymy w Bischofshofen podczas pierwszej serii ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. W kwalifikacjach miejsca w czołowej dziesiątce zajęli Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Serię ocenianą wygrał Niemiec Andreas Wellinger, ustanawiając nowy rekord skoczni. więcej <strong>»</strong>

Skład Polski na Puchar Świata i Puchar Kontynentalny

05-01-2017
Już dzisiaj w austriackim Bischofshofen rozegrane zostaną kwalifikacje do finałowego konkurs 65. Turnieju Czterech Skoczni. Trener Stefan Horngacher podjął decyzję, że w zawodach tych wystartuje sześciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jan Ziobro. Natomiast Klemens Murańka tuż po konkursie w Innsbrucku udał się do niemieckiego Titisee-Neustadt, gdzie powalczy w zawodach Pucharu Kontynentalnego. więcej <strong>»</strong>

K. Stoch czwarty w loteryjnym konkursie w Innsbrucku

04-01-2017
Norweg Daniel Andre Tande (128,5 m) wygrał jednoseryjny, loteryjny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej turnieju, a także w Pucharze Świata. Wraz z nim na podium stanęli dziś niespodziewanie Norweg Robert Johansson (133 m) i Rosjanin Evgeniy Klimov (127 m). Na czwartej pozycji zawody ukończył Kamil Stoch (120,5 m), który podczas serii próbnej przewrócił się podczas lądowania i w konkursie musiał się zmagać z bólem. Po zawodach wicelider turnieju pojechał do szpitala na szczegółowe badania. więcej <strong>»</strong>

M. Maciusiak ogłosił skład na FIS Cup w Zakopanem!

04-01-2017
Trener Maciej Maciusiak podał nazwiska 20 skoczków, którzy w weekend powalczą o punkty w zawodach FIS Cup w Zakopanem. W składzie znalazło się dziewięciu kadrowiczów: Łukasz Bukowski, Dawid Jarząbek, Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka i Krzysztof Miętus oraz 11. zawodników spoza kadry: Damian Skupień, Artur Kukuła, Dawid Krupa, Krzysztof Leja, Mateusz Staszel, Szymon Jojko, Jakub Jurosz, Kacper Juroszek, Łukasz Rutkowski, Jakub Kot i Stanisław Biela. więcej <strong>»</strong>