Podsumowanie sezonu 2013/14 PZN - skoki i biegi narciarskie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Ga-Pa: Turniej 4 Skoczni - Wygrana Schlierenzauera, Małysz 5., Stoch 23.

01-01-2008
Adamowi Małyszowi nie udało się w Garmisch-Partenkirchen zająć miejsca na podium. Polak w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni zajął piąte miejsce. Wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer. Austriak, lądując na 141 metrze, ustanowił nowy rekord Wielkiej Skoczni Olimpijskiej. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern zakończył konkurs na szóstym miejscu i strzacił na rzecz Schlierenzauera pozycję lidera Turnieju Czterech Skoczni. więcej <strong>»</strong>

W Ga-Pa skoczkowie przegrali z pogodą

31-12-2007
Nie udało rozegrać się kwalifikacji do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. W Garmisch-Partenkirchen skoczkowie przegrali z silnym wiatrem i padającym śniegiem. Kwalifikacje zostały przerwane po skokach czterech zawodników na 45 minut, a następnie wznowione tylko na krótko (skoczyło zaledwie 17 zawodników, w tym Marcin Bachleda - 119,5, trzeci wynik w stawce) i przeniesione na wtorek na godzinę 11.00. Organizatorzy zdecydowali również, że w związku z tym pierwsza seria jutrzejszych zawodów nie będzie rozgrywana systemem KO, ale w "tradycyjny" sposób. Nie będzie także serii próbnej - zastąpią ją właśnie kwalifikacje. więcej <strong>»</strong>

Turniej 4 Skoczni: Wygrana Morgensterna, Małysz 17., Stoch 22.

30-12-2007
Skok na odległość 141,5 m zapewnił Thomasowi Morgensternowi zwycięstwo w konkursie inaugurującym w Oberstdorfie 56. Turniej Czterech Skoczni. Słabo wypadł Adam Małysz, który zajął dopiero 17. miejsce. Morgenstern po pierwszej serii zajmował trzecią lokatę, choć oddał najdalszy skok na odległość 136,5 m. Austriak w decydującej serii nie dał jednak żadnych szans prowadzącemu koledze z reprezentacji Gregorowi Schlierenzauerowi i drugiemu Austriakowi Wolfgangowi Loitzlowi i poszybował na odległość 141,5 - jedynie o dwa metry gorszą od rekordu obiektu Schattenbergschanze. więcej <strong>»</strong>

Małysz, Stoch i Kot w pierwszym konkursie T4S

29-12-2007
Lider Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Adam Małysz był trzeci, Kamil Stoch siódmy. W niedzielnym konkursie wystartuje także trzeci polski skoczek Maciej Kot. więcej <strong>»</strong>

Zaproszenie na inauguracyjne zawody LOTOS CUP

28-12-2007
Serdecznie zapraszamy na inauguracyjne zawody w skokach narciarskich dla młodzieży LOTOS Cup 2008. Konkursy zostaną rozegrane na skoczniach Zakucie w Zagórzu 3 i 4 stycznia 2008. więcej <strong>»</strong>