Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2013

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Podium dla Bachledy

08-02-2009
Marcin Bachleda zajął trzecie miejsce w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Zawody, które przeniesiono z soboty składały się tylko z jednej serii. Najdłuższy skok oddał Słowak Tomas Zmoray, który wylądował na 110,5 m i wygrał zdecydowanie. Drugie miejsce zajął Borek Sedlak z Czech (108 m). więcej <strong>»</strong>

Konkurs odwołany

07-02-2009
W Zakopanem miał się dzisiaj odbyć konkurs skoków w ramach Pucharu Kontynentalnego. Niestety, ze względu na zbyt mocny wiatr, tuż po rozpoczęciu pierwszej serii został przerwany. więcej <strong>»</strong>

Zwycięstwo Austriaków, Polacy na ósmym miejscu

07-02-2009
Jedenaście zespołów stanęło na starcie konkursu drużynowego w niemieckim Willingen. Polacy zakończyli zawody na ósmej pozycji. Nasza ekipa wystąpiła w składzie: Adam Małysz, Stefan Hula, Kamil Stoch i Rafał Śliż. Trudno było oczekiwać, że Polacy włączą się do walki o miejsca na podium, ale celem było miejsce w czołowej szóstce. więcej <strong>»</strong>

MŚJ W narciarstwie klasycznym: Brąz dla drużyny!

06-02-2009
Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Polski na mistrzostwach świata juniorów w Szczyrbskim Plesie. Biało-czerwoni powtórzyli w ten sposób wynik sprzed roku z Zakopanego, natomiast w porównaniu z tamtą imprezą nastąpiła roszada na dwóch czołowych pozycjach: tym razem złoto wywalczyli Austriacy, a srebro Niemcy. Za naszą czwórką, która skakała w składzie Maciej Kot, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny i Grzegorz Miętus, uplasowali się Norwegowie i Słoweńcy. więcej <strong>»</strong>

Maciej Kot: Czekałem do końca

05-02-2009
Maciej Kot, wicemistrz świata juniorów: - Po pierwszej serii czułem, że medal jest blisko, ale starałem się o tym nie myśleć, bo to mogło by mi tylko przeszkadzać. Po wylądowaniu w drugiej serii wiedziałem, że to był dobry skok. więcej <strong>»</strong>