Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - skoki i biegi narciarskie

28-08-2009
Wszyscy Polscy wystąpią w sobotnim konkursie Letniej Grand Prix w japońskiej Hakubie. W kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu wystartowało sześciu Polaków: Maciej Kot, Jakub Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Rafał Śliż i Stefan Hula. więcej <strong>»</strong>

W Japonii bez najlepszych

27-08-2009
W weekend w Japońskiej Hakubie odbędą się kolejne zawody Letniej Grand Prix. Polskę reprezentować będzie sześciu zawodników: Krzysztof Miętus, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Kot i Rafał Śliż. Nie pojechali nasi najlepsi skoczkowie m.in. Adam Małysz oraz Kamil Stoch. więcej <strong>»</strong>

Wysokie lokaty Grzegorza Miętusa

24-08-2009
W norweskim Lillehammer rozegrano kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego. Bardzo dobrze zaprezentował się w nich Grzegorz Miętus. Do Lillehammer pojechało czterech naszych skoczków. Oprócz Miętusa, byli to Piotr Żyła, Kamil Skrobot i Jakub Kot. Najlepiej zaprezentował się Miętus. Zawodnik Start Krokiew Zakopane w pierwszym konkursie zajął szóste miejsce oddając dwa równe skoki (127,5 oraz 128 m), za które otrzymał notę 242,6 pkt. Wygrał Norweg Roar Ljoekelsoey (266 pkt) przed swoimi rodakami Fredrikiem Bjerkeengenem (265,9 pkt) oraz Thomasem Lobbenem (254 pkt). więcej <strong>»</strong>

Dzień Norwegów, Polacy w drugiej dziesiątce

23-08-2009
Andreas Jacobsen wygrał drugi konkurs Letniej Grand Prix w Zakopanem. Najlepszy z Polaków, Łukasz Rutkowski zakończył zawody na 15 pozycji. Polscy kibice najbardziej liczyli na Adama Małysza, który w sobotę zajął wysoką trzecią pozycję. Tym razem nasz najlepszy skoczek spisał się słabo. Osiągnął 121 i 122 metrów, co dało mu dopiero 21 lokatę. więcej <strong>»</strong>

Wielki powrót Schlierenzauera

22-08-2009
Adam Małysz trzeci w pierwszym konkursie Letniej Grand Prix w Zakopanem. Wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer. Schlierenzauer to najlepszy zawodnik ubiegłorocznego Pucharu Świata. W marcu doznał jednak poważnej kontuzji, naderwał więzadła w kolanie i od tamtej pory nie startował. Na skocznie wrócił dopiero w Zakopanem. I wrócił w wielkim stylu. Na Wielkiej Krokwi nie miał sobie równych. W obu seriach oddał najdłuższe skoki, w pierwszej wylądował na 130 metrze, a w drugiej osiągnął 132 metry. więcej <strong>»</strong>