Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Brązowy medal polskich skoczków!

29-02-2008
Wreszcie się udało! Polscy skoczkowie stanęli na podium Mistrzostw Świata Juniorów zdobywając w rywalizacji na Średniej Krokwi w Zakopanem brązowy medal. Podopieczni Adama Celeja i Piotra Fijasa wystąpili w składzie: Krzysztof Miętus, Maciej Kot, Dawid Kowal, Łukasz Rutkowski. Złoto przypadło w udziale Niemcom, a srebro Austriakom. więcej <strong>»</strong>

Austriak Mario Innauer naderwał mięsień uda

27-02-2008
Po upadku w środę, Austriak Mario Innauer prawdopodobnie nie wystartuje w piątkowym, drużynowym konkursie skoków rozgrywanych w Zakopanem mistrzostw świata juniorów w konkurencjach klasycznych Dyżurny lekarz zakopiańskiego szpitala powiedział, że Innauer ma naderwany mięsień uda, ale został ze szpitala wypisany. Jego zdaniem skoczek nie będzie mógł jednak już startować w zakopiańskich zawodach. więcej <strong>»</strong>

MSJ w skokach dla Andreasa Wanka, Rutkowski tuż za podium

27-02-2008
Niemiec Andreas Wank zdobył w Zakopanem tytuł mistrza świata juniorów w skokach narciarskich. Łukasz Rutkowski, który po pierwszej serii był trzeci, ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Japończyk Shohhei Tochimoto, na trzeciej pozycji zawody ukończył Austriak Andreas Strolz. więcej <strong>»</strong>

Liberec (CZE): PŚ skokach - Wygrana Morgensterna, Małysz 7.

08-02-2008
Austriak Thomas Morgenstern wygrał konkursu Puchar Świata w skokach narciarskich w Libercu. Adam Małysz był siódmy. Stefan Hula i Maciej Kot nie zakwalifikowali się do finałowej serii. Orłowi z Wisły pomogły tygodniowe treningi w Zakopanem. W Libercu oddał dwa dobre technicznie i długie skoki. Dzięki nim Małysz awansował na 11. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. więcej <strong>»</strong>

Puchar Kontynentalny: Bystoel wygrał w Zakopanem

03-02-2008
Lars Bystoel wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem. Za odległości 133,5 i 135 m oraz styl uzyskał 275,8 pkt. Na miejscu piątym sklasyfikowany został najlepszy z Polaków Maciej Kot - 268 pkt (130 i 130 m). Drugie miejsce zajął Słoweniec Jure Sinkovec 272 pkt (128, 134 m), a trzecie Norweg Kim Rene Elverum Sorsell 271,9 pkt (133 i 130 m). Łukasz Rutkowski sklasyfikowany został na szesnastej pozycji - 253,1 pkt (125,5 i 129 m), a Robert Mateja na dwudziestej drugiej - 247,5 pkt (127 i 123 m). więcej <strong>»</strong>