Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Clemens Aigner ponownie triumfuje na Wielkiej Krokwi!

12-03-2017
W niedzielę, 12 marca na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany został drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Rywalizację ponownie zdominowali Austriacy, którzy wywalczyli dwa pierwsze miejsca na podium. Drugie zwycięstwo w ten weekend odniósł Clemens Aigner, który minimalnie, zaledwie o 0,2 punktu, pokonał swojego rodaka Maximiliana Steinera. Podium konkursu uzupełnił Niemiec Constantin Schmid. Ponownie pucharowe punkty w Zakopanem wywalczyło czterech reprezentantów Polski, najlepszy z nich - Jakub Wolny zajął 10. miejsce. więcej <strong>»</strong>

Piotr Żyła dziewiąty w Pucharze Świata w Oslo

12-03-2017
Sklasyfikowany na dziewiątym miejscu Piotr Żyła był dziś najlepszym z Polaków startujących w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Oslo. Wiślanin cały czas pozostaje w rozgrywce o podium turnieju Raw Air, plasując się na czwartej pozycji po pięciu z 16 skoków wliczanych do tej imprezy. Niedzielny konkurs w Oslo wygrał Stefan Kraft, wyprzedzając Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera. więcej <strong>»</strong>

Clemens Aigner ponownie najlepszy w Zakopanem

12-03-2017
Clemens Aigner podobnie jak w sobotę wygrał dziś zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem, pokonując swojego rodaka Maximiliana Steinera o zaledwie 0,2 punktu. Na trzecim stopniu podium stanął Niemiec Constantin Schmid. Punkty zdobyli dzisiaj czterej Polacy: 10. Jakub Wolny, 11. Paweł Wąsek, 19. Staszek Biela i 22. Olek Zniszczoł. więcej <strong>»</strong>

Clemens Aigner najlepszy w Zakopanem! Czterech Polaków z punktami

11-03-2017
W ten weekend Zakopane gości skoczków narciarskich, którzy rywalizują w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W sobotnim konkursie na Wielkiej Krokwi bezkonkurencyjny okazał się Austriak Clemens Aigner, który pewnie pokonał Constantina Schmida, wyprzedzając reprezentanta Niemiec o prawie 22 punkty. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Austriaków Maximilian Steiner. Lokaty w czołowej „10” wywalczyło dwóch reprezentantów Polski - ósmy Jakub Wolny i dziewiąty Aleksander Zniszczoł. więcej <strong>»</strong>

Drużyna polskich skoczków na trzecim miejscu w PŚ w Oslo

11-03-2017
Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęła trzecie miejsce w zawodach drużynowych Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Triumfowali Austriacy przed Niemcami. W turnieju Raw Air po trzech z zaplanowanych 16 serii skoków w pierwszej dziesiątce klasyfikacji są czwarty Piotr Żyła i siódmy Kamil Stoch. więcej <strong>»</strong>