Jubileusz 95-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Zwycięstwo Huli! Komplet Polaków w konkursie

01-10-2017
To były bardzo udane kwalifikacje dla Biało-Czerwonych, którzy zdominowali sobotnią rywalizację w Hinzenbach. Tego wieczoru na skoczni HS-94 najlepszy okazał się Stefan Hula, który po skoku na odległość 90,5 metra o pół punktu pokonał reprezentanta gospodarzy - Stefana Krafta. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Kubacki, który uzyskał 89,5 metra. więcej <strong>»</strong>

Klemens Murańka zwycięzcą LPK 2017

01-10-2017
Klemens Murańka zajął 12. miejsce w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany był w niemieckim Klingenthal i tym samym zapewnił sobie końcowy triumf w letnim cyklu. W zawodach zwyciężył Norweg Joachim Hauer, który o pięć punktów wyprzedził Tilena Bartola ze Słowenii. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny słoweński skoczek - Domen Prevc. więcej <strong>»</strong>

Skład Polski na finał FIS Grand Prix

28-09-2017
Przed naszymi skoczkami ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu FIS Grand Prix. W najbliższy weekend (30.09-01.10.) podopieczni Stefana Horngachera powalczą o punkty na skoczni HS-94 w austriackim Hinzebnach, natomiast w dniach 2-3 października wystartują w finałowych zawodach w niemieckim Klingenthal. więcej <strong>»</strong>

Znamy program Mistrzostw Polski w skokach i KN

27-09-2017
Już za niespełna trzy tygodnie na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite oraz trasie nartorolkowej w Szczyrku rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich oraz Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Walka o medale w krajowym czempionacie odbędzie się w niedzielę, 8 października. Natomiast dzień wcześniej w Szczyrku toczyć się będzie rywalizacja w Pucharze Prezesa PZN. więcej <strong>»</strong>

Radek Židek powołał skład na finał LPK w Klingenthal

27-09-2017
Przed naszymi skoczkami finałowe zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego, które w weekend rozegrane zostaną na skoczni HS-140 w niemieckim Klingenthal. Trener Radek Židek powołał na dwa ostatnie tego lata konkursy pięciu reprezentantów Polski. W składzie znaleźli się: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, Bartłomiej Kłusek i Paweł Wąsek. więcej <strong>»</strong>