Walny Zjazd Sprawozdawczo-Statutowy PZN

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Zapełnione trybuny podczas Pucharu Świata w Wiśle

10-01-2017
W tym roku konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem cieszą się niezwykłą popularnością, a bilety na te wydarzenia zostały sprzedane już kilka tygodni przed zawodami. W Wiśle rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne, które zaplanowano na sobotę i niedzielę. Natomiast w piątek odbędą się kwalifikacje, na które również wszystkie bilety zostały już sprzedane. więcej <strong>»</strong>

Znamy skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Wiśle

10-01-2017
Dwunastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie kwalifikacji do zawodów indywidualnych Pucharu Świata w Wiśle. Trener Stefan Horngacher przedstawił dziś pełny skład naszej kadry, w którym nie zabrakło oczywiście zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Kamila Stocha, drugiego na podium Piotra Żyły oraz czwartego w turnieju Macieja Kota. więcej <strong>»</strong>

Wisła na finiszu przygotowań do Pucharu Świata

10-01-2017
Już w najbliższy weekend na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince po raz piąty rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, natomiast w sobotę i w niedzielę odbędą się dwa konkursy indywidualne. Przygotowania do zawodów ocenia Andrzej Wąsowicz - Szef Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata Wisła 2017. więcej <strong>»</strong>

Maciej Maciusiak ogłosił skład na MŚJ w Park City!

09-01-2017
Na przełomie stycznia i lutego w amerykańskim Park City rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Po zawodach FIS Cup w Zakopanem trener Maciej Maciusiak podał pięcioosobowy skład kadry polskich skoczków na juniorski czempionat. Na zawody do Ameryki poleci pięciu zawodników Kadry Narodowej Młodzieżowej C w skokach narciarskich, czyli: Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Dawid Jarząbek, Bartosz Czyż i Tomasz Pilch. więcej <strong>»</strong>

COC: Trzech Polaków z punktami w Titisee-Neustadt

08-01-2017
Czech Viktor Polasek wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany był na skoczni HS-142 w Titisee-Neustadt. Czeski zawodnik po skokach na odległość 140,5 i 129 metrów o 5,4 punktu pokonał Norwega Johanna Andre Forfanga (141,5 i 128 m). Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Austriak Clemens Aigner, który lądował dzisiaj na 137 i 128 metrze. więcej <strong>»</strong>