Renault Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

COC w Iron Mountain: Jakub Wolny na podium!

10-02-2018
Bardzo dobrze w zawodach Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain zaprezentował się Jakub Wolny, który stanął na podium sobotniego konkursu. Podopieczny Stefana Horngachera oddał dalekie skoki, lądując odpowiednio na 130 oraz 138 metrze i tym samym zawody ukończył na drugim miejscu. Lepszy od Polaka okazał się tylko Norweg Marius Lindvik, który w pierwszej serii uzyskał 137 metrów, a w drugiej skoczył 135,5 metra. Trzecie miejsce wywalczył kolejny z Norwegów Halvor Egner Granerud (134 i 125 m). więcej <strong>»</strong>

Tomasz Pilch wygrywa zawody FIS Cup!

10-02-2018
Tomasz Pilch po dwóch bardzo dobrych skokach na odległość 80 oraz 79,5 metra zwyciężył w sobotnich zawodach FIS Cup, które rozgrywane były w niemieckim Breitenberg-Rastbüchl. Drugie miejsce zajął Austriak Elias Tollinger, który lądował odpowiednio na 80 oraz 78 metrze. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Cene Prevc, który skoczył 78,5 oraz 77 metrów. więcej <strong>»</strong>

ZIO w Pjongczangu 2018: Stoch i Hula tuż za podium

10-02-2018
Stefan Hula osiągnął życiowy wynik na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu i wywalczył piąte miejsce w sobotnim konkursie na skoczni normalnej. Podopieczny Stefana Horngachera oddał dzisiaj trzy bardzo dobre skoki - w serii próbnej uzyskał 109 metrów. W pierwszej rundzie wylądował na 111 metrze i tym samym pewnie prowadził na półmetku konkursu olimpijskiego. W finale uzyskał natomiast 105,5 metra i ostatecznie do miejsca na podium zabrakło naszemu skoczkowi zaledwie 0,9 punktu. Tuż przed Stefanem Hulą uplasował się Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi po skoku na odległość 106,5 metra zajmował drugie miejsce po pierwszej serii, natomiast w finale podobnie jak Hula skoczył 105,5 metra, tracąc do olimpijskiego medalu 0,4 punktu. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: Znakomite skoki Polaków!

08-02-2018
Bardzo dobrze w czwartkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej w Pjongczangu zaprezentowali się nasi skoczkowie. Drugie miejsce po skoku na odległość 104 metry zajął Kamil Stoch. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki, który wylądował pół metra dalej od Stocha. Lepszy od Polaków okazał się tylko Niemiec Andreas Wellinger, który skoczył 103 metry. więcej <strong>»</strong>

Skoczkinie wystartują w zawodach FIS Cup

08-02-2018
W dniach 10-11 lutego 2018 roku w niemieckim Breitenberg-Rastbüchl rozegrane zostaną również zawody FIS Cup w skokach narciarskich kobiet. W konkursach tych wystartują trzy nasze reprezentantki. Trener Sławomir Hankus powołał do składu dwie zawodniczki z grupy beskidzkiej - Kingę Rajdę i Annę Twardosz. Natomiast z grupy tatrzańskiej pojedzie Kamila Karpiel - taką decyzję podjął trener Krystian Długopolski. więcej <strong>»</strong>