Otwarcie mistrzostw świata w Oslo

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Kamil Stoch zwycięzcą Raw Air i zdobywcą Kryształowej Kuli!

18-03-2018
Kamil Stoch po dwóch bardzo dobrych lotach na odległość 223 oraz 237 metrów wywalczył szóste miejsce w niedzielnym konkursie w Vikersund i tym samym przypieczętował swoje zwycięstwo w turnieju Raw Air. Podopieczny Stefana Horngachera już dzisiaj zapewnił sobie drugą w karierze Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. więcej <strong>»</strong>

Niedzielne zawody COC w Czajkowskim odwołane!

18-03-2018
Ze względu na złe warunki atmosferyczne, czyli śnieżycę i zbyt mocny wiatr jury zawodów podjęło decyzję o odwołaniu niedzielnego, finałowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. więcej <strong>»</strong>

Raw Air w Vikersund: drugie miejsce polskiej drużyny!

17-03-2018
Polacy w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wywalczyli drugie miejsce w Pucharze Świata podczas konkursu lotów narciarskich, który w sobotę rozegrany został w norweskim Vikersund. Bezkonkurencyjni na Vikersundbakken okazali się reprezentanci gospodarzy. Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Andreas Stjernen i Robert Johansson znokautowali rywali i drugich Polaków pokonali o ponad 260 punktów. Podium uzupełnili Słoweńcy, dla których trzecie miejsce zdobyli: Domen Prevc, Jernej Damjan, Tilen Bartol i Peter Prevc. więcej <strong>»</strong>

COC w Czajkowskim: Ósme miejsce Pawła Wąska

17-03-2018
Czterech reprezentantów Polski zdobyło punkty w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Najlepiej z biało-czerwonych na obiekcie HS-140 spisał się Paweł Wąsek, który po skokach na odległość 131 oraz 123 metry wywalczył lokatę w czołowej "10", zajmując ósme miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się Austriak Stefan Huber, który o prawie 14 punktów pokonał Constantin Schmid z Niemiec. Podium uzupełnił Słoweniec Cene Prevc. więcej <strong>»</strong>

Raw Air w Vikersund: Znamy skład na drużynówkę!

16-03-2018
W sobotę na Vikersundbakken rozegrane zostaną zawody drużynowe zaliczane do turnieju Raw Air. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w konkursie powalczą brązowi medaliści Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, czyli Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. więcej <strong>»</strong>