Minister Sportu i Turystyki z wizytą na Podbeskidziu

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Marcowe Mistrzostwa Polski w Szczyrku odwołane!

16-03-2017
Polski Związek Narciarski informuje, że ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne marcowe Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej, Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich oraz Mistrzostwa Polski Juniorów C, D, E w skokach i kombinacji norweskiej, które miały odbyć się w terminie 24-26 marca w Szczyrku zostają odwołane. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Trondheim: Stoch wygrywa kwalifikacje!

15-03-2017
Kamil Stoch w pięknym stylu wygrał dzisiejsze kwalifikacje na skoczni w Trondheim. Polak skoczył 139 metrów i tym samym o półtora punktu pokonał Andreasa Stjernena z Norwegii, który również wylądował na 139 metrze. Trzecie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger, który uzyskał 138 metrów. więcej <strong>»</strong>

Puchar Świata w Lillehammer odwołany

14-03-2017
Wtorkowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru. Skoki udało się dziś oddać 26 zawodnikom, wśród których byli Klemens Murańka, Jan Ziobro i Stefan Hula. Ten ostatni może najbardziej żałować, że konkursu nie udało się dokończyć - w chwili odwołania zajmował drugie miejsce. więcej <strong>»</strong>

Skład Polski na finał COC w Czajkowskim

14-03-2017
Już w najbliższy weekend, w dniach 18-19 marca w Czajkowskim odbędzie się finał Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Trener Robert Mateja zdecydował, że na ostatnie w tym sezonie zawody do Rosji udadzą się: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Stanisław Biela. więcej <strong>»</strong>

Sześciu Polaków w konkursie w Lillehammer

13-03-2017
Kolejnym punktem w kalendarzu RAW AIR Tournament były kwalifikacje na skoczni HS-138 w Lillehammer. Najlepiej w dzisiejszym prologu spisał się Niemiec Markus Eisenbichler, który po skoku na odległość 140,5 metra pewnie wygrał poniedziałkową rywalizację. Drugie miejsce zajął jego rodak Richard Freitag (134,5 m), który do swojego kolegi z drużyny stracił prawie 12 punktów. Natomiast na trzeciej pozycji kwalifikacje ukończył Austriak Stefan Kraft, który skoczył 130,5 metra. Awans do wtorkowego konkursu wywalczyło sześciu Biało-Czerwonych, a najwyżej z nich sklasyfikowany został Piotr Żyła, który po skoku na odległość 131,5 metra zajął 10. miejsce. więcej <strong>»</strong>