Spotkanie przedstawicieli PM-International ze skoczkami narciarskimi

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Sześciu Polaków w konkursie w Lillehammer

13-03-2017
Kolejnym punktem w kalendarzu RAW AIR Tournament były kwalifikacje na skoczni HS-138 w Lillehammer. Najlepiej w dzisiejszym prologu spisał się Niemiec Markus Eisenbichler, który po skoku na odległość 140,5 metra pewnie wygrał poniedziałkową rywalizację. Drugie miejsce zajął jego rodak Richard Freitag (134,5 m), który do swojego kolegi z drużyny stracił prawie 12 punktów. Natomiast na trzeciej pozycji kwalifikacje ukończył Austriak Stefan Kraft, który skoczył 130,5 metra. Awans do wtorkowego konkursu wywalczyło sześciu Biało-Czerwonych, a najwyżej z nich sklasyfikowany został Piotr Żyła, który po skoku na odległość 131,5 metra zajął 10. miejsce. więcej <strong>»</strong>

Clemens Aigner ponownie triumfuje na Wielkiej Krokwi!

12-03-2017
W niedzielę, 12 marca na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany został drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Rywalizację ponownie zdominowali Austriacy, którzy wywalczyli dwa pierwsze miejsca na podium. Drugie zwycięstwo w ten weekend odniósł Clemens Aigner, który minimalnie, zaledwie o 0,2 punktu, pokonał swojego rodaka Maximiliana Steinera. Podium konkursu uzupełnił Niemiec Constantin Schmid. Ponownie pucharowe punkty w Zakopanem wywalczyło czterech reprezentantów Polski, najlepszy z nich - Jakub Wolny zajął 10. miejsce. więcej <strong>»</strong>

Piotr Żyła dziewiąty w Pucharze Świata w Oslo

12-03-2017
Sklasyfikowany na dziewiątym miejscu Piotr Żyła był dziś najlepszym z Polaków startujących w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Oslo. Wiślanin cały czas pozostaje w rozgrywce o podium turnieju Raw Air, plasując się na czwartej pozycji po pięciu z 16 skoków wliczanych do tej imprezy. Niedzielny konkurs w Oslo wygrał Stefan Kraft, wyprzedzając Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera. więcej <strong>»</strong>

Clemens Aigner ponownie najlepszy w Zakopanem

12-03-2017
Clemens Aigner podobnie jak w sobotę wygrał dziś zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem, pokonując swojego rodaka Maximiliana Steinera o zaledwie 0,2 punktu. Na trzecim stopniu podium stanął Niemiec Constantin Schmid. Punkty zdobyli dzisiaj czterej Polacy: 10. Jakub Wolny, 11. Paweł Wąsek, 19. Staszek Biela i 22. Olek Zniszczoł. więcej <strong>»</strong>

Clemens Aigner najlepszy w Zakopanem! Czterech Polaków z punktami

11-03-2017
W ten weekend Zakopane gości skoczków narciarskich, którzy rywalizują w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W sobotnim konkursie na Wielkiej Krokwi bezkonkurencyjny okazał się Austriak Clemens Aigner, który pewnie pokonał Constantina Schmida, wyprzedzając reprezentanta Niemiec o prawie 22 punkty. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Austriaków Maximilian Steiner. Lokaty w czołowej „10” wywalczyło dwóch reprezentantów Polski - ósmy Jakub Wolny i dziewiąty Aleksander Zniszczoł. więcej <strong>»</strong>