Spotkanie przedstawicieli PM-International ze skoczkami narciarskimi

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

COC w Iron Mountain: Trzech Polaków z punktami

12-02-2018
Norweg Halvor Egner Granerud wygrał niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego, które rozegrane zostały w amerykańskim Iron Mountain. Ponad siedem punktów za nim uplasował się Anze Lanisek, natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Norwegów - Marius Lindvik. Punkty w tym konkursie wywalczyło trzech naszych reprezentantów. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Jakub Wolny, który po skokach na odległość 115 oraz 121,5 metra zajął 12. miejsce. więcej <strong>»</strong>

Podwójne zwycięstwo Tomasza Pilcha w FIS Cup!

11-02-2018
To był kolejny w tym sezonie bardzo udany weekend dla Tomasza Pilcha, który dwukrotnie zwyciężył w zawodach FIS Cup rozgrywanych w niemieckim Breitenberg-Rastbüchl. W niedzielnym konkursie podopieczny Macieja Maciusiaka po pierwszej serii i skoku na odległość 76 metrów zajmował czwarte miejsce. Jednak w finale nasz junior oddał najdłuższy skok, uzyskał 79,5 metra i tym samym wygrał niedzielną rywalizację. Na drugim stopniu podium stanął Austriak Markus Rupitsch (78,5 i 76,5 m), który stracił do Polaka 0,6 punktu. Trzecie miejsce wywalczył kolejny z Austriaków Markus Schiffner (75 i 78,5 m). więcej <strong>»</strong>

FIS Cup: Anna Twardosz tuż za czołową "10"

11-02-2018
Agnes Reisch drugi raz z rzędu wygrała zawody FIS Cup, które rozgrywane były w Breitenberg-Rastbüchl. Reprezentantka gospodarzy w niedzielnych zawodach dwukrotnie uzyskała 76,5 metra i tym samym o ponad siedem punktów pokonała Austriaczkę Maritę Kramer (79,5 i 74,5 m). Podium uzupełniła kolejna z Niemek - Pauline Hessler, która skakała odpowiednio 74 oraz 75,5 metra. Po raz kolejny najwyżej z Polek sklasyfikowana została Anna Twardosz, która po skokach na odległość 73 oraz 72 metry ukończyła zawody na 11. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Pjongczang: Kamil Stoch rozczarowany, Stefan Hula zły

11-02-2018
Zaledwie 0,4 punktu dzieliło Kamila Stocha, a 0,9 pkt. Stefana Hulę od tego, by jeden z nich znalazł się na podium konkursu na normalnej skoczni na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Hula prowadził nawet po pierwszej serii, a Stoch był drugi. więcej <strong>»</strong>

Anna Twardosz w "10" zawodów FIS Cup!

10-02-2018
Reprezentantki gospodarzy zdominowali rywalizację w zawodach FIS Cup, które rozgrywane były w niemieckim Breitenberg-Rastbüchl i wywalczyły dwa pierwsze miejsca na podium. Zwycięstwo odniosła Agnes Reisch, a tuż za nią uplasowała się Jenny Nowak. Trzecie miejsce zajęła Austriaczka Marita Kramer. Dobry wynik osiągnęła Anna Twardosz, która po skokach na odległość 77,5 oraz 75,5 metra ukończyła sobotni konkurs na dziewiątej pozycji. więcej <strong>»</strong>