Podsumowanie sezonu SMS Szczyrk 2015/16

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

FIS Cup w Villach: Kinga Rajda w "10"

06-10-2019
Kinga Rajda zameldowała się w czołowej "10" ostatnich tego lata zawodów FIS Cup w skokach narciarskich, które rozegrane zostały na obiekcie HS-98 w austriackim Villach. Polka po skokach na odległość 79 oraz 86,5 metra zajęła ósme miejsce. Zwycięstwo odniosła reprezentantka Niemiec Agnes Reisch. więcej <strong>»</strong>

Żyła trzeci w Klingenthal! Kubacki zwycięzcą cyklu

05-10-2019
Tradycyjnie już pogoda w niemieckim Klingenthal nie rozpieszczała zawodników ani zgromadzonych wokół skoczni kibiców. Wiatr pokrzyżował plany organizatorom i rozegrano tylko jedną serię finałowego konkursu FIS Grand Prix. Zwycięstwo odniósł Słoweniec Anze Lanisek. Na drugim stopniu podium stanął Norweg Marius Lindvik, natomiast trzecie miejsce wywalczył nasz reprezentant Piotr Żyła, który wylądował na 135 metrze. więcej <strong>»</strong>

FIS Cup w Villach: Adam Niżnik na podium!

05-10-2019
Po raz trzeci tego lata Adam Niżnik stanął na podium zawodów FIS Cup w skokach narciarskich. Podopieczny Wojciech Topora zajął drugie miejsce w Villach i tym samym wywalczył dla naszej reprezentacji dodatkowe siódme miejsce na kolejny period Pucharu Kontynentalnego. 17-latek w pierwszym skoku wylądował na 96 metrze, a w finale skoczył 93,5 metra. Lepszy od Polaka był tylko Norweg Christian Ingebrigtsen, a podium uzupełnił jego rodak Matias Braathen. więcej <strong>»</strong>

Pięć Polek punktuje w zawodach FIS Cup w Villach

05-10-2019
Reprezentantka Niemiec Agnes Reisch zdominowała rywalizację w sobotnich zawodach FIS Cup w Villach i po skokach na odległość 92 oraz 94 metry pewnie wygrała konkurs. W zawodach rozgrywanych na obiekcie HS-98 punkty wywalczyło pięć reprezentantek Polski, a najlepiej w ekipie biało-czerwonych spisała się Nicole Konderla, która zajęła 12. miejsce (83 i 81 m). więcej <strong>»</strong>

Kubacki wygrywa! Wolny drugi w kwalifikacjach

04-10-2019
Kwalifikacjami w piątkowy wieczór rozpoczęliśmy walkę w finale FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Podopieczni Michała Doležala zdominowali rywalizację na obiekcie HS-140 w Klingenthal i zajęli czołowe lokaty w eliminacjach. Zwycięstwo odniósł Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 139,5 metra zalewie o 0,3 punktu pokonał Jakuba Wolnego, który z kolei osiągnął najlepszą odległość, lądując na 142 metrze. Trzecie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 138,5 metra. więcej <strong>»</strong>