Renault Partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Stoch i Żyła w czołowej "10" konkursu w Planicy

24-03-2017
Austriak Stefan Kraft był bezkonkurencyjny i pewnie wygrał piątkowy konkurs Pucharu Świata w Planicy, skacząc 243 oraz 240,5 metra. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wellinger (dwukrotnie 235 m), który do Austriaka stracił prawie 10 punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z niemieckich skoczków - Markus Eisenbichler (243,5 i 236 m). Lokaty w czołowej "10" wywalczyło dwóch naszych reprezentantów - Kamil Stoch (229,5 i 227 m) zajął piąte miejsce, a siódmy był Piotr Żyła (225 i 223,5 m). więcej <strong>»</strong>

Piotr Żyła drugi w kwalifikacjach w Planicy

23-03-2017
Piotr Żyła po locie na odległość 226 metrów zajął drugie miejsce w dzisiejszych kwalifikacjach do piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Planicy. Naszego reprezentanta wyprzedził tylko Norweg Robert Johansson, autor 233-metrowego skoku. Pierwotnie kwalifikacje wygrał Johann Andre Forfang, jednak później został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Do konkursu awansował też 16. Dawid Kubacki (215 m). Maciej Kot i Kamil Stoch nie musieli się kwalifikować i po treningach wrócili do hotelu, by skumulować siły na kolejne konkursy. więcej <strong>»</strong>

Pięciu Polaków w składzie na finał Pucharu Świata

21-03-2017
Pięciu reprezentantów Polski zobaczymy podczas ostatnich w tym sezonie 2016/2017 zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W słoweńskiej Planicy zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne (w tym jeden dla najlepszej "30" klasyfikacji generalnej) i jeden drużynowy. więcej <strong>»</strong>

Kamil Stoch wygrywa w Vikersund i jest drugi w Raw Air!

19-03-2017
To był wspaniały dzień dla Kamila Stocha! Reprezentant Polski wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Vikersund i wskoczył na drugi stopień podium w turnieju Raw Air, plasując się tuż za Stefanem Kraftem. Konkurs obfitował w niespodziewane zwroty akcji - lider Raw Air Andreas Wellinger spadł w finałowej serii na 166 metr i zajął dopiero trzecie miejsce w turnieju. Stoch odrobił dziś wiele punktów do Stefana Krafta i przed kończącym sezon weekendem w Planicy traci do lidera klasyfikacji generalnej tylko 31 punktów! więcej <strong>»</strong>

Jakub Wolny 17. w ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego

19-03-2017
Ostatni konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w tym sezonie wygrał Austriak Clemens Aigner, czym przypieczętował swój triumf w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jakub Wolny, który zajął 17. miejsce. więcej <strong>»</strong>