Kongres ISIA - Kraków 2012

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Raw Air w Lillehammer: 36. wygrana Kamila Stocha

10-03-2020
Kamil Stoch w pięknym stylu wygrał zawody Pucharu Świata w norweskim Lillehammer oraz został liderem turnieju Raw Air. 36. zwycięstwo w zawodach indywidualnych najwyższej rangi nasz mistrz odniósł po skokach na odległość 131,5 oraz 139,5 metra. Obok podopiecznego Michała Doleżala na podium stanęli reprezentanci Słowenii. Drugi był Ziga Jelar, który tym samym zanotował najlepszy wynik w karierze, a trzeci był Timi Zajc. więcej <strong>»</strong>

Raw Air w Lillehammer: Kamil Stoch w czołówce

09-03-2020
Kamil Stoch po raz kolejny tej zimy zameldował się w najlepszej "10" Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podopieczny Michała Doleżala wywalczył siódme miejsce w poniedziałkowym konkursie turnieju Raw Air w Lillehammer, uzyskując 135 oraz 121 metrów. Zwycięstwo odniósł Słoweniec Peter Prevc, a obok niego na podium stanęło dwóch reprezentantów Niemiec. Drugi był Markus Eisenbichler, a trzeci Stephan Leyhe. więcej <strong>»</strong>

Puchar Kontynentalny w Zakopanem odwołany!

09-03-2020
W świetle zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zakopanem przekazał w dniu 09.03.2020r., Komitetowi Organizacyjnemu rekomendacje dotyczące odwołania FIS Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, planowanego na 14-15.03.2020r. w Zakopanem. Rekomendacje zostały podtrzymane przez władze miasta Zakopane oraz Starostwo Powiatowe w Zakopanem. W związku z powyższymi faktami, Komitet Organizacyjny został zmuszony do podjęcia decyzji o odwołaniu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich planowanego w dniach 14-15.03.2020r. w Zakopanem. więcej <strong>»</strong>

Paweł Wąsek dołącza do skladu na turnieju Raw Air

08-03-2020
Po dobrych występach w zawodach Pucharu Kontynentalnego Paweł Wąsek dołącza do składu naszej reprezentacji na turniej Raw Air. Tym samym już w norweskim Lillehammer wystartuje siedmiu biało-czerwonych. Oprócz Wąska w kolejnych konkursach Pucharu Świata powalczą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Oberwiesenthal: siódme miejsce drużyny

08-03-2020
Konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich zakończył zmagania narciarzy w Mistrzostwach Świata Juniorów i U-23 w niemieckim Oberwiesenthal. Ostatniego dnia zmagań reprezentacja Polski w składzie: Kamila Karpiel, Adam Niżnik, Kinga Rajda i Tomasz Pilch wywalczyła siódme miejsce w zawodach drużyn mieszanych. Złote medale zdobyła Austria. Tytuł wicemistrzowski zgarnęła reprezentacja Norwegii. Natomiast brązowym medalistą została Słowenia. więcej <strong>»</strong>