Podsumowanie sezonu SMS Szczyrk 2015/16

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

PŚ w Planicy: pierwszy taki sukces polskiej drużyny

23-03-2019
Lepszego zakończenia sezonu chyba nie można było sobie wymarzyć. Polska ekipa wygrała konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. To pierwszy triumf biało-czerwonych w rywalizacji zespołów na skoczni do lotów. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Planicy: Historyczne zwycięstwo na Letalnicy!

23-03-2019
To był dla nas kolejny, historyczny konkurs pod wodzą Stefana Horngachera. Po raz pierwszy w historii biało-czerwoni zwyciężyli w zawodach drużynowych w lotach narciarskich, które w sobotę rozegrane zostały w Planicy. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Dzięki wygranej Polacy po raz drugi w historii - już dzisiaj - zapewnili sobie Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Narodów. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Planicy: jubileuszowe podium Piotra Żyły

22-03-2019
To był znakomity dzień dla naszych skoczków w Planicy. Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w piątkowym konkursie i tym samym Polska zanotowała 200. podium w historii startów w Pucharze Świata. Wiślanin od pierwszego dnia spisywał się świetnie na Letalnicy. więcej <strong>»</strong>

Planica 7: znamy skład naszej drużyny

22-03-2019
W sobotę w ramach turnieju Planica 7 rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w zawodach tych wystartuje nasza podstawowa czwórka, jednak w zmienionym składzie. Konkurs dla Polski rozpocznie Jakub Wolny, następnie skakać będzie Kamil Stoch, jako trzeci wystartuje Dawid Kubacki, a kończyć będzie Piotr Żyła. więcej <strong>»</strong>

Planica 7: Piotr Żyła na podium!

22-03-2019
Bardzo dobrze rozpoczął się dla nas finał Pucharu Świata w Planicy. W piątkowym konkursie indywidualnym na podium stanął Piotr Żyła. Wiślanin w pierwszym skoku wylądował na 242 metrze, a w finale uzyskał 234 metry i tym samym wywalczył trzecie miejsce. Zwycięstwo odniósł Niemiec Markus Eisenbichler (238,5 i 233 m), a drugi był Japończyk Ryoyu Kobayashi (242 i 220 m). więcej <strong>»</strong>