World Snow Day - Zakopane, 22 stycznia 2012r.

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Podwójne zwycięstwo Kamila Stocha w Wiśle

15-01-2017
Rewelacyjnie dla polskich kibiców zakończył się pucharowy weekend na skoczni im Adama Małysza w Wiśle-Malince. Podobnie jak pierwszego dnia, także w niedzielę zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął dziś Norweg Daniel Andre-Tande, a na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Domen Prevc. więcej <strong>»</strong>

Dominik Kastelik w czołowej "30" w Ga-Pa

15-01-2017
Dominik Kastelik wywalczył punkty w niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen, zajmując 23. miejsce (123 i 117,5 m). Rywalizację zdominowali Słoweńcy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca na podium. Zwycięstwo odniósł Miran Zupancic (134 i 129 m), który o prawie 12 punktów wyprzedził swojego rodaka Anze Laniska (128,5 i 127 m). Trzecie miejsce zajął natomiast Norweg Sigurd Nymoen Soeberg, który uzyskał 132 i 123,5 metra. więcej <strong>»</strong>

Andrzej Stękała z punktami w Garmisch-Partenkirchen

14-01-2017
Anze Lanisek zdominował rywalizację w Pucharze Kontynentalnym w Garmisch-Partenkirchen, pewnie wygrywając sobotni konkurs. Słoweniec skakał dzisiaj 137 i 131,5 metra, pokonując o ponad 30 punktów Austriaka Floriana Altenburgera (126,5 i 128 m). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny ze słoweńskich skoczków Miran Zupancic (123 i 129,5 m). Punkty w Ga-Pa wywalczył Andrzej Stękała, który po skokach na odległość 122 i 111 metrów uplasował się na 26. pozycji. więcej <strong>»</strong>

Stoch wygrywa w Wiśle! Polak liderem Pucharu Świata!

14-01-2017
Kamil Stoch w fenomenalnym stylu zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Wiśle rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Dzięki wygranej Polak wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu, wyprzedzając o 42 punkty Domena Prevca ze Słowenii. Drugie miejsce w sobotni wieczór zajął reprezentant Austrii Stefan Kraft, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Andreas Wellinger. więcej <strong>»</strong>

Wyniki zawodów Alpen Cup w Schonach

14-01-2017
Reprezentantki Francji zdominowały rywalizację w zawodach Alpen Cup w skokach narciarskich, zdobywając dwa z trzech miejsc na podium. Zwycięstwo odniosła Joséphine Pagnier, która uzyskała 96 metrów. Druga była jej rodaczka Romane Dieu, która wylądowała na 98 metrze. Natomiast trzecia była Włoszka Lara Malsiner, która skoczyła 97,5 metra. więcej <strong>»</strong>