59. Zawody Sędziów i Działaczy PZN

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Puchar Bieszczadów - komunikat organizacyjny [ZMIANA TERMINU!]

23-01-2017
W dniach 4-5 lutego w Zagórzu odbędzie się Puchar Bieszczadów - Zimowe Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Zakopanem: Kamil Stoch królem Wielkiej Krokwi!

22-01-2017
Kamil Stoch w pięknym stylu zwyciężył w niedzielnych zawodach Pucharu Świata rozgrywanych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Lider klasyfikacji generalnej o 1,6 punktu wyprzedził drugiego w konkursie Andreasa Wellingera z Niemiec. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z podopiecznych Wernera Schustera - Richard Freitag. więcej <strong>»</strong>

Murańka w czołowej "10" Pucharu Kontynentalnego

22-01-2017
Klemens Murańka wywalczył ósme miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które w niedzielę rozegrane zostały na skoczni HS-137 w Sapporo. Polski skoczek uzyskał 126,5 oraz 121 metrów i do podium zabrakło mu zaledwie 3,4 punktu. Rywalizację zdominował Niemiec Andreas Wank, który po skokach na odległość 131,5 oraz 128 metrów pewnie wygrał niedzielny konkurs. Drugie miejsce zajął Słoweniec Nejc Dezman (128 i 127,5 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanął jego rodak Miran Zupancic (131,5 i 123,5 m). więcej <strong>»</strong>

Piotr Żyła ocenia konkurs drużynowy w Zakopanem

21-01-2017
To były bardzo udane zawody dla Piotra Żyły, który był bardzo mocnym punktem polskiej ekipy w konkursie drużynowym w Zakopanem. Podopieczny Stefana Horngachera dwukrotnie wygrał rywalizację w pierwszej grupie zawodników, oddając skoki na odległość 133,5 oraz 137,5 metra. W zestawieniu indywidualnym Żyła uplasował się na drugim miejscu, tuż za Peterem Prevcem. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Zakopanem: Polska druga w konkursie!

21-01-2017
Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch po bardzo dobrych skokach na Wielkiej Krokwi wywalczyła drugie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Najlepsi tego wieczoru okazali się podopieczni Wernera Schustera. Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger i Richard Freitag stanęli na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając Polskę o 5,1 punktu. Trzecie miejsce zdobyli słoweńscy skoczkowie w składzie: Jurij Tepes, Peter Prevc, Jernej Damjan i Domen Prevc, którzy do zwycięzcy stracili już prawie 14 punktów. więcej <strong>»</strong>