Podsumowanie sezonu zimowego PZN i LOTOS Cup 2015

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

PŚ w Lahti: Dominacja Polaków w kwalifikacjach!

03-03-2018
To były znakomite kwalifikacje w wykonaniu biało-czerwonych, którzy w komplecie awansowali do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Lahti. Kamil Stoch najpierw zdominował serie treningowe, a następnie skokiem na odległość 134,5 metra pewnie wygrał piątkowe kwalifikacje. Prawie cztery punkty za Stochem uplasował się Dawid Kubacki, który skoczył 130,5 metra. Trzecie miejsce zajął Niemiec Markus Eisenbichler, który wylądował na 128 metrze. więcej <strong>»</strong>

Szóstka Stefana Horngachera wystartuje w Lahti

28-02-2018
Skoczkowie narciarscy powracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Pierwszym przystankiem po igrzyskach olimpijskich będzie fińskie Lahti, gdzie podczas weekendu rozegrane zostaną konkursy - drużynowy oraz indywidualny. Tradycyjnie już o pucharowe punkty powalczy szóstka trenera Stefana Horngachera, czyli Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła i Jakub Wolny. więcej <strong>»</strong>

Pięciu Polaków w składzie na COC w Renie

27-02-2018
Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich będzie norweska miejscowość Rena. W sobotę i w niedzielę na obiekcie HS-139 rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. W składzie na te zawody znaleźli się: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Przemysław Kantyka. więcej <strong>»</strong>

Drugie miejsce Jakuba Wolnego w Klingenthal

25-02-2018
To był udany weekend dla Jakuba Wolnego, który dwukrotnie stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. W niedzielnym konkursie na skoczni HS-140 reprezentant Polski wywalczył drugie miejsce, oddając skoki na odległość 128 oraz 138 metrów. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Norweg Marius Lindvik, który lądował odpowiednio na 140 oraz 141 metrze. Podium uzupełnił Słoweniec Anze Lanisek, który w pierwszej serii uzyskał 132,5 metra, a w drugiej skoczył półtora metra dalej. więcej <strong>»</strong>

Rajda i Twardosz w "20" zawodów FIS Cup w Villach

25-02-2018
Kinga Rajda po skokach na odległość 81 oraz 67 metrów wywalczyła 15. miejsce w niedzielnych zawodach FIS Cup, które rozegrane zostały w austriackim Villach. Cztery lokaty za nią uplasowała się Anna Twardosz, która uzyskała odpowiednio 77,5 oraz 65 metrów. Pewnie po raz drugi zwyciężyła Słowenka Nika Kriznar, która w pierwszej serii uzyskała 96 metrów, a w finale wylądowała półtora metra dalej. więcej <strong>»</strong>