59. Zawody Sędziów i Działaczy PZN

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Fettner triumfuje na Wielkiej Krokwi! Wąsek w "10"

10-03-2018
W sobotę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrany został pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Rywalizację zdominowali Austriacy, którzy wywalczyli dwa miejsca na podium. Zwycięstwo po skokach na odległość 134 oraz 138,5 metra odniósł Manuel Fettner, który o 3,4 punktu pokonał Słoweńca Bora Pavlovcica. Trzecie miejsce zdobył jego rodak Ulrich Wohlgenannt. Bardzo dobry wynik uzyskał Paweł Wąsek, który w pierwszym skoku uzyskał 129 metrów, w finale wylądował na 133 metrze i tym samym konkurs ukończył na 10. pozycji. więcej <strong>»</strong>

COC w Zakopanem: 66 zawodników na starcie

09-03-2018
66 zawodników z 16 krajów stanie na starcie sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który odbędzie się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Polskę reprezentować będzie 13 zawodników. Początek rywalizacji o godzinie 10:00. więcej <strong>»</strong>

Stefan Horngacher ogłosił skład na drużynówkę!

09-03-2018
W sobotę na skoczni HS-134 w norweskim Oslo rozegrany zostanie konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w "drużynówce" powalczą brązowi medaliści olimpijscy z Pjongczangu, czyli: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. więcej <strong>»</strong>

Stoch wygrywa prolog w Oslo! Polak liderem Raw Air

09-03-2018
Kamil Stoch w pięknym stylu wygrał piątkowe kwalifikacje Pucharu Świata w Oslo i tym samym został liderem turnieju Raw Air. Nasz mistrz z obniżonego rozbiegu uzyskał 131 metrów i o 6,2 punktu pokonał reprezentanta gospodarzy - Roberta Johanssona, który skoczył 130,5 metra. Trzecie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag, który wylądował na 130 metrze. więcej <strong>»</strong>

Szóstka Stefana Horngachera wystartuje w Raw Air!

06-03-2018
Już w najbliższy weekend w norweskim Oslo najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy po raz drugi w historii rozpoczną rywalizację w turnieju Raw Air, który rozgrywać się będzie na czterech norweskich obiektach w: Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz Vikersund. Trener Stefan Horngacher powołał na ten turniej sześciu swoich podopiecznych, czyli: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefan Hulę, Macieja Kota, Piotra Żyłę oraz Jakuba Wolnego. więcej <strong>»</strong>