Podsumowanie sezonu zimowego w SMS Szczyrk

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Beskidy Tour: Zniszczoł czwarty w całym cyklu!

19-08-2018
W niedzielę na skoczni HS-106 we Frenstacie zakończono trzydniową rywalizację w Beskidy Tour. Zwycięzcą całego cyklu okazał się Austriak Philipp Aschenwald, który triumfował zarówno w Szczyrku, jak i w Wiśle, natomiast we Frenstacie zajął trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium stanął Czech Lukas Hlava, który zwyciężył ostatniego dnia we Frenstacie. Natomiast trzecie miejsce w Beskidy Tour 2018 wywalczył Słoweniec Zak Mogel. Tuż za najlepszą trójką turnieju znalazł się najlepszy z Polaków - Aleksander Zniszczoł, natomiast dwie pozycje za nim uplasował się kolejny z biało-czerwonych - Przemysław Kantyka. więcej <strong>»</strong>

Beskidy Tour: Aleksander Zniszczoł na podium w Wiśle!

18-08-2018
Drugiego dnia rywalizacji w Beskidy Tour skoczkowie narciarscy rywalizowali na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Bezkonkurencyjny na wiślańskim obiekcie okazał się Austriak Philipp Aschenwald, który po dwóch wspaniałych skokach na odległość 130,5 oraz 134 metry stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy - Aleksander Zniszczoł, który stracił do lidera Beskidy Tour prawie 12 punktów. Podium uzupełnił Słoweniec Zak Magel. więcej <strong>»</strong>

Beskidy Tour: Bartosz Czyż wystartuje w Wiśle i Frenstacie!

18-08-2018
59 zawodników z 16 krajów stanie na starcie sobotnich zawodów Beskidy Tour, które rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. W składzie reprezentacji polski nastąpi jedna zmian i zarówno w Wiśle, jak i we Frenstacie zobaczymy Bartosza Czyż, który zastąpił Kacpra Juroszka. więcej <strong>»</strong>

FIS Grand Prix: Polki poza konkursem we Frenstacie

17-08-2018
W piątkowe przedpołudnie na obiekcie HS-106 we Frenstacie rozegrane zostały kwalifikacje do zawodów FIS Grand Prix kobiet w skokach narciarskich. Najlepsza w eliminacjach okazała się Sara Takanashi, która uzyskała 99,5 metra. Awansu do konkursu nie zdołały wywalczyć nasze reprezentantki, które znalazły się poza czołową "40" - 45. była Anna Twardosz (74 m), a 50. miejsce zajęła Joanna Kil (57,5 m). więcej <strong>»</strong>

Beskidy Tour: Aschenwald wygrywa w Szczyrku! Kantyka tuż za podium

17-08-2018
W piątkowe popołudnie przy blasku słońca rozpoczęto rywalizację w Beskidy Tour 2018, który rozgrywany jest w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Miejscem pierwszych zmagań była skocznia HS-106 w Szczyrku. Bezkonkurencyjny na Skalitem okazał się Philipp Aschenwald. Austriak po dwóch najdłuższych skokach na odległość 108,5 oraz 106 metrów o prawie siedem punktów pokonał Rosjanina Ilmira Hazetdinova. Podium uzupełnił reprezentant Czech Lukas Hlava. Tuż za najlepszą trójką uplasował się natomiast najlepszy z Polaków - Przemysław Kantyka. więcej <strong>»</strong>