Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2013

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Kamila Karpiel na podium w Oberwiesenthal!

19-08-2017
Bardzo dobrze w niemieckim Oberwiesenthal zaprezentowała się Kamila Karpiel, która stanęła na podium Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet w skokach narciarskich. Reprezentantka Polski oddała skoki na odległość 98 oraz 98,5 metra i tym samym wywalczyła drugie miejsce w zawodach. Zwycięstwo odniosła zawodniczka gospodarzy - Ramona Straub (96,5 i 95 m), która pokonała Polkę zaledwie o 3,5 punktu. Podium zawodów uzupełniła Japonka Ren Mikase, która dwukrotnie uzyskała odległość 92,5 metra. więcej <strong>»</strong>

Anna Twardosz poza finałową "30" we Frensztacie

19-08-2017
W piątek, 18 sierpnia w czeskim Frensztacie rozegrany został drugie tego lata konkurs FIS Grand Prix kobiet w skokach narciarskich. Zdecydowane zwycięstwo tego dnia na skoczni HS106 odniosła reprezentantka Japonii Yuki Ito, która skakała 95,5 oraz 93 metry. Drugie miejsce wywalczyła Francuzka Lucile Morat, która po skokach na odległość 91 oraz 94,5 metra straciła do Japonki prawie pięć punktów. Podium uzupełniła Norweżka Maren Lundby, która lądowała na 93 oraz 92 metrze. więcej <strong>»</strong>

Bez zmian w składzie Polaków na Wisłę

19-08-2017
W sobotę, 19 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany zostanie drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w ramach Pucharu Beskidów. W zawodach tych zobaczymy 11 reprezentantów Polski - tych samych, którzy walczyli o punkty na skoczni HS-106 w Szczyrku. Trener Radek Židek zdecydował, że nie dokona żadnych zmian w polskim zespole na sobotni konkurs w Wiśle. więcej <strong>»</strong>

Inauguracja Pucharu Beskidów dla Polaków! Triumf Zniszczoła w Szczyrku

18-08-2017
Po 28 latach przerwy powrócono do rywalizacji w Pucharze Beskidów, który rozgrywany jest w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Polsce oraz w Czechach. Pierwsze zawody zdominowali reprezentanci Polski, który stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium. Zwyciężył Aleksander Zniszczoł, który po skokach na odległość 99 oraz 100,5 metra o pół punktu pokonał Klemensa Murańkę (97,5 i 101 m). Podium uzupełnił Słoweniec Miran Zupancic, który do zwycięzcy stracił trzy punkty (95,5 i 101,5 m). więcej <strong>»</strong>

Anna Twardosz z awansem do konkursu!

18-08-2017
Japonka Yuki Ito wygrała kwalifikacje do piątkowego konkursu FIS Grand Prix kobiet w skokach narciarskich, skacząc 96 metrów. O 1,1 za nią uplasowała się reprezentantka Rosji Irina Awwakumowa, która uzyskała 94 metry. Natomiast trzecią pozycję wywalczyła Norweżka Maren Lundby, która skoczyła 89 metrów. W eliminacjach wystartowały dwie polskie zawodniczki - Kinga Rajda oraz Anna Twardosz. więcej <strong>»</strong>