Podsumowanie sezonu PZN i zawodów LOTOS Cup 2012

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Murańka wywalczył dodatkowe miejsce w Pucharze Świata

27-02-2017
Po drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain jest już pewne, że dzięki dobrym skokom Klemensa Murańki we właśnie zakończonym periodzie Polska zyskała dodatkowe, siódme miejsce na ostatnią część Pucharu Świata w skokach narciarskich - Turniej Raw Air i konkursy w Planicy. Drugi z niedzielnych (26 lutego) konkursów wygrał Norweg Halvor Egner Granerud (134 i 131,5 m), który o 12,7 punktu wyprzedził Słoweńca Bora Pavlovcica (127 i 134,5 m), a trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Huber (126 i 134,5 m). więcej <strong>»</strong>

WSS Wisła i Śląskie najlepszymi drużynami Olimpiady Młodzieży

26-02-2017
W niedzielę w Zakopanem oprócz konkursu indywidualnego rozegrano także zawody drużynowe XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach narciarskich. W kategorii Junior A wygrała reprezentacja województwa śląskiego w składzie: Jakub Jurosz, Dominik Kastelik i Dawid Krupa, natomiast w kategorii Junior B zwyciężył klub WSS Wisła (Bartosz Czyż, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch). więcej <strong>»</strong>

K. Murańka na podium Pucharu Kontynentalnego

26-02-2017
Klemens Murańka stanął na podium pierwszego konkursu Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany został na skoczni HS-133 w amerykańskim Iron Mountain. Reprezentant Polski po skokach na odległość 140,5 oraz 133,5 metra zajął drugie miejsce. Zwycięstwo odniósł Austriak Stefan Huber, który skakał dzisiaj 136,5 oraz 132,5 metra i tym samym zaledwie o 0,3 punktu wyprzedził Murańkę. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Austriaków - Clemens Aigner, który dwukrotnie uzyskał 132,5 metra. więcej <strong>»</strong>

OOM: Wąsek i Kastelik ze złotymi medalami!

26-02-2017
W niedzielę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostały zawody w skokach narciarskich podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Juniorze A bezkonkurencyjny okazał się Dominik Kastelik z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, który po skokach na odległość 136,5 oraz 134,5 metra o ponad 70 punktów pokonał swojego klubowego kolegę - Dawida Krupę. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Chyc z TS Wisły Zakopane. W kategorii Junior B rywalizację zdominowali zawodnicy klubu WSS Wisła, którzy wywalczyli wszystkie miejsca na podium, a bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wąsek. więcej <strong>»</strong>

Polscy skoczkowie tuż za podium na mistrzostwach świata w Lahti

25-02-2017
Austriak Stefan Kraft po raz pierwszy w swojej karierze wywalczył tytuł indywidualnego mistrza świata na normalnej skoczni w Lahti. Życiowe sukcesy odnieśli dziś także Niemcy: srebrny medalista Andreas Wellinger i brązowy Markus Eisenbichler, dla których to pierwsze medale międzynarodowego czempionatu. Polakom do miejsc na podium zabrakło naprawdę niewiele: Kamil Stoch skończył konkurs na czwartym miejscu, Maciej Kot był piąty, Dawid Kubacki zajął ósme miejsce, a Piotr Żyła był 19. więcej <strong>»</strong>