Minister Sportu i Turystyki z wizytą na Podbeskidziu

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

PŚ w Willingen: Polacy po raz drugi wygrywają!

28-01-2017
To był wspaniały konkurs dla reprezentacji Polski, która w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch wygrała konkurs drużynowy Pucharu Świata w Willingen. Drugie miejsce zajęli Austriacy (Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft), którzy do liderów stracili 12,3 punktu. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci gospodarzy w składzie: Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger i Richard Freitag. więcej <strong>»</strong>

Bez zmian na drużynowy konkurs w Willingen

27-01-2017
W sobotę na Muhlenkopfschanze w Willingen rozegrany zostanie trzeci w tym sezonie konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że nie dokona żadnych zmian w polskiej ekipie i w Niemczech o zwycięstwo powalczy ta sama czwórka zawodników, która rywalizowała w zawodach drużynowych w Klingenthal i Zakopanem, czyli: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Willingen: Komplet Polaków w konkursie

27-01-2017
Reprezentant gospodarzy Andreas Wellinger wygrał piątkowe kwalifikacje do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Willingen. Niemiec uzyskał 141,5 metra i tym samym o 2,6 punktu pokonał Słoweńca Petera Prevca, który wylądował na 140 metrze. Trzecie miejsce zajął brat Prevca - Cene, który po skoku na odległość 139 metrów stracił do lidera niespełna siedem punktów. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki, który ukończył rywalizację na dziewiątym miejscu. więcej <strong>»</strong>

Skład reprezentacji Polski na Puchar Kontynentalny w Bischofshofen

26-01-2017
W najbliższy weekend (28-29 stycznia) w austriackim Bischofshofen rozegrane zostaną zawody Pucharu Kontynentalnego. W składzie reprezentacji Polski na te zawody znalazło się sześciu naszych skoczków: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Andrzej Stękała. więcej <strong>»</strong>

Znamy skład na Puchar Świata w Willingen

24-01-2017
Trener Stefan Horngacher zdecydował, że przed Pucharem Świata w Willingen nie wprowadzi żadnych zmian do składu reprezentacji Polski. Tym samym w Niemczech zobaczymy tych samych skoczków, co w kończących Turniej Czterech Skoczni zawodach w Bischofshofen oraz w miniony weekend w Zakopanem. więcej <strong>»</strong>