Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Tomasz Byrt (fot. Alicja Kosman / PZN) Tomasz Byrt (fot. Alicja Kosman /...

Tomasz Byrt: "Zmieniłem narty i skoki się poprawiły"

21-11-2011
Tomasz Byrt to najmłodszy zawodnik w kadrze A skoków narciarskich. Ubiegłej zimy przebojem wdarł się do reprezentacji, zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata i startował na mistrzostwach świata w Oslo. Lato było nieco słabsze, jednak Tomek powoli wraca do formy. - Na pewno jest dużo lepiej niż na początku sezonu przygotowawczego. Zmieniłem narty i chyba samo przeszło - śmieje się zawodnik.

Skoczek z Wisły cieszy się, że udało się pokonać lekki kryzys. - Jeszcze nie do końca udało mi się ustabilizować formę, ale na pewno jest dużo lepiej niż na początku sezonu przygotowawczego. Przejście na rozbieg lodowy było całkiem udane. To właśnie wtedy pokazały się dobre skoki.  Przed zimą jestem więc pełen optymizmu - tłumaczy Tomasz Byrt.

Receptą na poprawę formy były nowe narty. - Tak się dziwnie złożyło, że odkąd trenuję na Fluge.de, to skacze mi się dużo lepiej. To dobre narty i skoki od razu stały się lepsze. Tego lata otrzymałem możliwość testowania tych nart i ponieważ bardzo mi odpowiadają, postanowiłem spróbować skakać na nich tej zimy - mówi 18-latek.

W czym lepsze są nowe narty? - Twardość nart bardziej mi odpowiada. Te nowe są w sam raz dla mnie, dużo wygodniejsze, znacznie lepiej mi się na nich dojeżdża do progu. Może to też kwestia psychiki, zmiana nart może coś odblokować. Coś w tych nartach jest, choć sam do końca nie wiem co. Ważne, że skoki są dużo lepsze - śmieje się Byrt.

We współczesnych skokach narciarskich liczy się najdrobniejszy szczegół. - Sprzęt ma duży wpływ na udany skok, na czucie skoku. Z dobrym, dopasowanym do siebie sprzętem można oddawać więcej porównywalnie dobrych skoków. Na szczęście mamy możliwość testowania sprzętu i każdy może sobie wybrać coś, co mu odpowiada. Na początku mojej kariery dużo skakałem na Fischerach, potem miałem Elany. Teraz skaczę na Fluge.de i zobaczymy co z tego wyniknie.

Jakie są cele Tomasza Byrta w tym sezonie? -  Tej zimy chciałbym pokazywać się regularnie w Pucharze Świata i zdobywać punkty. Pierwsze już mam, teraz pora na więcej!
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.